کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ شکل موفقیت در زندگی و کار

۸ شکل موفقیت در زندگی و کاردر این نوشتار با ۸ شکل موفقیت در زندگی و کار آشنا خواهید شد که اگر از آن به درستی استفاده کنید به موفقیت در کار و زندگی خواهید رسید.

در یک سمینار رهبری که اخیرا با حضور مدیران شرکت‌هایی مانند امریکن اکسپرس، اینفوسیس، شرکت گپ و دل برگزار کردم مدل ۸ شکل موفقیت در زندگی و کار چیزی بود که همه درباره اش حرف میزدند.  بسیاری از افراد داخل سالن به من گفتند که مدل ۸ شکل موفقیت در زندگی و کار من که در سال گذشته با مشتریان شرکت‌مان در میان گذاشته بودم، بسیار مفید است.

مطلب مرتبط : ۶ توصیه برای موفقیت در کسب و کار

در ذهن من، موفقیت فقط در حیطه‌ی کسب پول نیست. در واقع ۸ عنصر وجود دارند که باید مطمئن شوید در سطح جهانی هستند قبل از این‌که خودتان را یک برنده بدانید. اجازه دهید من آنها را معرفی کنم:

۸ شکل موفقیت در زندگی و کار

۱. موفقیت درونی

این مورد شامل یک طرز فکر مثبت، حرمت نفس بالا، صلح درونی و یک ارتباط معنوی قوی می‌شود.

۲. موفقیت فیزیکی

سلامت شما کل دارایی و ثروت شماست. این‌که در زندگی حرفه‌ای‌تان جایگاه بالایی پیدا کنید اما در هنگام رسیدن به این جایگاه بیمار شوید چه ارزشی دارد؟ چرا ثروتمندترین فرد درون قبرستان باشید؟

مطلب مرتبط: ۱۰ فرمول موفقیت در کسب و کار

۳. موفقیت خانوادگی

زمانی که یک زندگی خانودگی شاد داشته باشید، در زمینه‌ی کارتان نیز بهترین عملکرد را خواهید داشت. هیچ آدمی در پایان زندگی به خاطر قرار دادن خانواده‌اش در اولویت پشیمان نخواهد بود.

۴. موفقیت شغلی

تحقق دادن به بالاترین ظرفیت‌تان با رسیدن به بهترین چیز در حرفه‌تان بدون شک مهم است. عالی بودن در حرفه‌تان حس رضایتی ناشی از انجام درست کارها برای‌تان به ارمغان می‌آورد.

۵. موفقیت اقتصادی.

پول مهم است. باعث می‌شود زندگی آسان‌تر و بهتر باشد. پول به شما این امکان را می‌دهد که در یک خانه‌ی خوب زندگی کنید. تعطیلات عالی داشته باشد و بهترین‌ها را برای کسانی که دوست دارید فراهم کنید.

مطلب مرتبط: ۱۵ مهارت اجتماعی برای موفقیت در تمام زندگی تان

۶. موفقیت اجتماعی

انسان یک نیاز روانی برای داشتن ارتباط و تعلق دارد. شبکه‌ای غنی از معلمان، متفکران جالب و دوستانی پرارزش قطعا زندگی را بهتر می‌کند.

۷. موفقیت در ماجراجویی‌ها

همه‌ی ما برای رسیدن به کامیابی و شادکامی، نیاز به رمز و راز و هیجان داریم. چالش برای داشتن شادی ضروری است. مغز انسان تشنه‌ی چیزهای نو تازه است. و ما موجودات خلاقی هستند بنابراین برای این‌که احساس شادی داشته باشیم باید دائما در حال خلق کردن باشیم. بسیاری از ماجراجویی‌ها (اعم از ملاقات با افراد جدید تا بازدید از مکان‌های جدید) عنصری ضروری برای موفقیت هستند.

۸. موفقیت در روابط عاطفی

شاید عمیق‌ترین اشتیاق قلب انسان این است که برای چیزی مهم‌تر از خود زندگی کند. هر یک از ما ولع این را داریم که مهم باشیم. یک تفاوت خلق کنیم. بدانیم که جهان تا حدی بهتر است چرا که ما در این سیاره با کسی معاشرت می‌کنیم و عاشق او می‌شویم.

من از شما دعوت می‌کنم که روی هر یک از این ۸ عنصر تمرکز کنید اگر که می‌خواهید یک موفقیت واقعی را تجربه کنید. پول به تنهایی نمی‌تواند موفقیت را تعریف کند. ‌آدم‌های ثروتمند زیادی وجود دارند که خوشبخت نیستند و در نتیجه به عنوان انسان، ناموفق هستند. با تمرکز روی بالا بردن تمام این ۸ حوزه به سطح کلاس جهانی، نه تنها تا ابدالدهر برای آن‌هایی که در اطراف‌تان هستند همچون خورشید می‌درخشید بلکه احساس رضایتی پایا خواهید داشت.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ سارا فیضی

منبع: روبین شارما

۸ شکل موفقیت در زندگی و کار


برچسب ها

بازده

  1. محمد گفت:

    عالیه مرسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی