کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ روش که هرگز احساس تنهایی نکنید

تصور غلط رایجی در جامعه‌ی امروز وجود دارد که تنهایی ذاتا ترسناک است. پیدایش موبایل‌ها و اینترنت، ارتباط با یکدیگر را آسان‌تر از هر زمانی کرده است، بنابراین حتی زمانی که جسما تنها هستید، مجبور نیستید واقعا تنها باشید. چه مشکلی هست که زمانی را به خود اختصاص دهید؟ متاسفانه، به قدری به گردش یا ارتباط با آدم‌های دیگر عادت کرده‌ایم که اهمیت “زمانی برای با خود بودن” را درک نمی‌کنیم.

وقتی واقعا زمانی برای تنها بودن با خود اختصاص دادید، لازم است حداکثر استفاده را از آن ببرید.  با یازده همراه باشید و با ۸ روش بی نظیر آشنا شوید که ناراحتی تنهایی شما را التیام می‌بخشد.

تنها

۱.بدانید به اندازه‌ی کافی خوب هستید.

همان‌طور که گفتم، دائما این ایده را پرورش می‌دهیم که برای این‌که خوشحال باشیم به بودن بقیه در دوروبر‌مان نیاز داریم. اصلا درست نیست. نیازی ندارید آدم‌های دور و برتان به شما بگویند روش زندگی‌تان درست است، فقط زندگی کنید. سرگرمی جدیدی انتخاب کنید. اهدافی را درنظر بگیرید و آنها را تحقق بخشید. هر کاری را می‌خواهید انجام دهید، نه چیزهایی که دیگران وادارتان کرده‌اند فکر کنید باید انجام شود.

۲. مشاهده‌گر باشید.

زمانی را به مشاهده‌ی دنیای پیرامون‌تان اختصاص دهید. بسیاری از ما آدم‌ها وقتی در جمعی خودمان را تنها حس می‌کنیم، موبایل‌ یا آی‌پدمان را درمی‌آوریم تا این‌طور به‌نظر برسد مشغول کاری هستیم. چرا همیشه باید مشغول کاری باشیم؟ زمانی را به گوش کردن صدای پرندگان اختصاص دهید، یا از صدای خنده‌ی بچه‌ی کوچکی لذت ببرید. زندگی را تجربه کنید، به جای این‌که بی‌اعتنا باشید و بازی کنید- بازی‌های بیهوده وقتی منتظر قطار هستید تا شما را به جای شلوغی ببرد.

۳. با خودتان حرف بزنید و به حرف‌های‌تان گوش کنید.

بهترین کسی که واقعا شما را می‌شناسد، خودتان هستید. به ندای درون‌تان گوش دهید. اگر این‌طور حس می‌کنید که فقط تظاهر می‌کنید، سعی کنید بفهمید واقعا از زندگی چه می‌خواهید. وقتی در کنار بقیه هستید، دائما مجبور هستید ظاهرسازی کنید، و نمی‌توانید به راحتی تک‌گویی‌های عمیق درونی داشته باشید که واقعا خوشحال‌تان کند. وقتی تنها هستید، خودتان را در آغوش بگیرید، بهترین زمانی است که می‌توانید این کار را انجام ‌دهید.

۴. به روابط متقابل احترام قائل باشید.

زمان زیادی را با بقیه می‌گذرانیم که گاهی آن را بدیهی می‌پنداریم. وقتی تنها هستیم، می‌خواهیم بقیه دورو برمان باشند. ولی وقتی بیرون در کنارشان هستیم، تنها چیزی که می‌خواهیم برگشتن به خانه است. مهم است وقت بگذارید و از هرکسی که می‌بینید قدردانی کنید، از صندوق‌دار سوپرمارکت گرفته تا دربان مجمع آپارتمانی‌تان. این لحظات را غنیمت بشمارید، آن‌گاه متوجه خواهید شد وقتی تنها هستید، آنها کنارتان هستند.

۵. اوقات تنهایی‌تان را هدر ندهید.

همان‌گونه که قبلا گفتم، بیشتر اوقات تنهایی‌مان صرف این می‌شود که منتظر اتفاق بزرگ بعدی باشیم. منتظر نباشید. بگذارید اتفاق بیفتد. به‌جای این‌که بعضی بازی‌های احمقانه‌ی آیفون را بازی کنید، کتابی همراه خود داشته باشید. به‌جای این که هرروز طنزهای تلویزیونی تکراری را تماشا کنید، سرگرمی جدیدی شروع کنید. تولیدکننده باشید، مصرف‌کننده نباشید. با انجام این کار، متوجه می‌شوید مسئله‌ی بزرگ بعدی در زندگی‌تان زودتر از زمانی روی می‌دهد که منتظرش بودید.

۶. سرگرم باشید.

این با قسمت آخر توصیه‌ی من هماهنگ است. بی‌تحرک یا از خود راضی نباشید. وقتی تنها هستید، آزاد هستید هرکاری می‌خواهید انجام دهید. ولی واقعا می‌خواهید آن زمان را الکی بچرخید و هیچ مشارکتی در جامعه یا رفاه‌تان نداشته باشید؟ کار نیمه وقتی پیدا کنید یا کلاس ورزش بروید. کاری انجام دهید تا پیشرفت کنید. چیز جدیدی را امتحان کنید که هرگز تصور نمی‌کردید سالیان سال بتوانید انجام دهید. ممکن است استعدادی در خود کشف کنید که هرگز نمی‌دانستید داشته‌اید که می‌توانست روند بقیه‌ی زندگی‌تان را تغییر دهد.

۷. برنامه‌هایی داشته باشید.

تصمیم بگیرید می‌خواهید آینده‌تان چگونه ادامه یابد. برای روز، هفته، ماه، و سال‌تان برنامه‌ریزی کنید و در جهت تحقق اهدافی پیش بروید که برای خودتان درنظر گرفته‌اید. وقتی تنها هستید، تنها کسی که می‌تواند مزاحم‌تان شود خودتان هستید. اول، مراقب اهداف آنی و کوتاه‌مدت‌تان باشید ولی اطمینان حاصل کنید هرروز در جهت دستیابی به اهداف بلندمدت‌تان گام برمی‌دارید تا زمانی که به آنها برسید. البته، بعد از این‌که آن اهداف به تحقق پیوستند، معیارها‌ی‌تان را بالاتر ببرید. اگر سخت تلاش کنید، می‌توانید بسیار موفق شوید.

۸. از سکوت لذت ببرید.

البته، اشکالی ندارد اگر هرازگاهی بیکار بنشینید و از سکوت لذت ببرید. دنیای شلوغ ما نیز خواستار آن است. بین کار، خانواده، و دوستان، بی‌نهایت دشوار است وقتی را به خودمان اختصاص دهیم. باید از این لحظات زودگذر در لحظه لذت ببریم. با اندیشیدن در مورد گذشته و نگاه به آینده، حداکثر استفاده را از اوقات تنهایی‌تان ببرید. مکاشفه کنید و دوباره شارژ شوید، دانستن آن کمی طول می‌کشد تا زمانی که دوباره به آرامش و سکوت برسید.

 

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

موضوع محوری:

احساس تنهایی

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی