کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ روش برای داشتن شکم صاف بدون رژیم یا ورزش

هرچند رژیم گرفتن و ورزش کلید کاهش وزن و بهبود بخش میانی بدن هستند، اما برای ساختن شکم صاف چند روش دیگر هم وجود دارد.

شکم

 در ادامه ۸ روش آمده اند که می توانید با استفاده از آن ها بدون ورزش  و رژیم غذایی سخت شکم صاف و بی چربی داشته باشید.

۱. استرس نداشته‌باشید

استرس می‌تواند هم سلامت جسمی و هم سلامت ذهنی را تحت تاثیر قرار دهد، و می‌تواند روی وزن فرد هم تاثیر بگذارد. استرس سطح بعضی هورمون‌ها را، از جمله هورمون کورتیزول، بالا می‌برد تا چربی شکم را حفظ کند.

۲. غذا را بیش‌تر بجوید

لقمه‌های کوچک بردارید و مطمئن شوید قبل از بلعیدن حداقل ۲۰ بار آن را می‌جوید. خیلی سریع غذا خوردن می‌تواند باعث شود فرد هوا ببلعد. هم‌چنین، بدن برای هضم غذایی که خوب جویده نشده‌است، باید بیش‌تر تلاش کند، که می‌تواند سبب سوءهاضمه و تولید گاز شود.

۳. آدامس جویدن را ترک کنید

هرچند جویدن غذا به تخت شدن شکم‌تان کمک می‌کند، اما جویدن آدامس اثر عکس دارد. هنگامی که آدامس می‌جوید، اغلب مقداری هواس اضافی هم می‌بلعید، که پژوهش نشان داده‌است سبب نفخ می‌شود. شکلات نعنایی را جایگزین آدامس کنید.

۴. رطوبت بدن‌تان را حفظ کنید

حفظ رطوبت بدن بخشی ضروری برای سلامت است و می‌تواند ظاهرتان را نیز بهبود ببخشد. وقتی رطوبت بدن یک فرد کافی است، مایعات راُ گاهی تا ۱.۸ کیلوگرم، در بخش میانی بدن‌اش حفظ می‌کند. متخصصان توصیه می‌کنند برای داشتن سلامت بهینه، حداقل ۶ تا ۸ لیوان آب بنوشید.

۵. به ندای طبیعت‌تان پاسخ دهید

بی‌توجهی به نشانه‌های بدن می‌تواند سبب یبوست شود، و یبوست نیز سبب نفخ می‌شود، بنابراین مهم است که هر روز زمانی را به استفاده از سرویس بهداشتی اختصاص دهید تا از حس تحت فشار بودن اجتناب کنید.

۶. بیش‌تر ماست بخورید

اگر برای عمل دفع مشکل دارید، شاید لازم باشد پروبیوتیک بیش‌تری به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید. این باکتری‌های خوب به هضم کمک می‌کنند و مشکلات دستگاه گوارش را، از جمله نفخ و یبوست، کاهش می‌دهند. ممکن است این مشکلات سبب ناراحتی‌تان شوند و قسمت میانی بدن‌تان گردتر شود. هرچند ماست منبع فوق‌العاده‌ای از پروبیوتیک است، اما می‌توانید به‌طور متناوب دوغ بنوشید یا یک مکمل مصرف کنید. یک مکمل پروبیوتیک ایده‌آل حداقل ۵۰ میلی‌گرم است و حاوی اسیدوفیلوس و بیفیدوباکتریوم باشد.

۷. مکمل مصرف کنید

استروژن بیش از حد باعث می‌شود بدن چربی اطراف قسمت میانی را حفظ کند، اما مشاهده شده‌است ۲ مکمل، یعنی ب‌کمپلکس و و حداقل ۱۰۰۰ میلی‌گرم کلسیم دی‌گلوکریت، ترشح این هورمون را در بدن کاهش می‌دهد.

۸. راست بایستید

حالت بدن خوب می‌تواند برای ظاهر یک فرد تاثیر شگفت‌انگیزی انجام دهد و می‌تواند احساسات فرد را نسبت به جسم و ذهن‌اش بهبود ببخشد. به علاوه، صاف نشستن و صاف ایستادن عضلات شکمی را تقویت می‌کند و اندامی لاغرتر می‌سازد.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع : هلث

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی