کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ راه علمی برای جذاب تر شدن

۸ راه علمی برای جذاب تر شدنهرکسی دوست دارد جذاب و کاریزماتیک باشد، اما همه‌ی ما نمی‌توانیم به این هدف برسیم. خب، راز ماجرا کجاست؟ در این نوشتار از ۸ راه علمی برای جذاب تر شدن برای‌تان می‌گوییم. با ما همراه باشید.

شما هم می‌توانید یاد بگیرید چگونه جذاب‌تر و کاریزماتیک‌تر باشید. و این یک ترفند نیست. واقعا مبنای علمی دارد. این ۸ راه علمی برای جذاب تر شدن را امتحان کنید.

تصور کنید برای نخستین بار با کسی دیدار می‌کنید، و در نظر او خوشرو و جذاب جلوه می‌کنید. شاید آن فرد کسی باشد که با او قرار بگذارید. شاید کارفرمای آینده‌ی شما باشد. شاید مشتری خوب و پولداری است که می‌خواهید رضایت او را جلب کنید. هرکسی که هست، او را مثل موم در مشت‌تان گرفته‌اید. او از همراهی شما لذت می‌برد. محوِ حضور شما است. او… افسون شده است.

۸ راه علمی برای جذاب تر شدن :

۱. از واژه‌هایی استفاده کنید که دیگران بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند.

دین کیت سیمونتون، استاد روانشناسی دانشگاهِ کالیفرنیا، در کتاب خود “چرا رییس‌جمهور‌ها موفق می‌شوند” می‌گوید تاثیرگذارترین ارتباط‌گران– به‌جای زبان انتزاعی- از زبان عینی استفاده می‌کنند. بدون شک این یک راه علمی برای جذاب تر شدن است.

او به نشریه‌ی ای. پی. ای. مانیتور می‌گوید: جمله‌ی “دردت رو حس می‌کنم” ارتباط برقرار می‌کند ولی”می‌تونم با دیدگاه‌ات ارتباط برقرار کنم” نه! کاریزماتیک‌ترین رییس جمهورها از طریق زبان دل با مردم ارتباط عاطفی برقرار می‌کنند و نه از طریق زبان عقل.

مطلب مرتبط: ۴ روش که جذاب ترین آدم یک جمع باشید

۲. احساسات‌تان را بیان کنید.

استاد روانشناسی دانشکده‌ی کلارمونت مک‌کنا، رونالد‌ ای. ریجیو می‌گوید: “اشخاص کاریزماتیک احساسات‌شان را آنی و واقعی بیان می‌کنند. با این کار می‌توانند بر اخلاق و عواطف دیگران تاثیر بگذارند.”

به این‌کار “سرایت عاطفی” یا “تمایل به تقلید و انجام هم زمانِ حالات” می‌گویند. بنابراین اگر واقعا از چیزی هیجان‌زده هستید، دیگران را هم به این هیجان “دچار” کنید.

۳. از استعدادهای نهانی‌تان بگویید – این‌کار از صحبت کردن درمورد کمالات‌تان تاثیرگذارتر است.

پژوهشی که در استنفورد-هاروارد انجام گرفته است می‌گوید این کمالات نیستند که توجه مردم را جلب می‌کند- بلکه، استعدادهای ظاهری اشخاص است.

مولف می‌نویسد: ” به‌نظر می‌رسد این تردید[درمورد استعداد نهانی]، بیشتر ذهن را درگیر ‌کند تا فکرکردن روی چیزی‌که از قبل به درستی آن آگاه هستیم.”

۴. آینه‌ی کسی باشید که با او صحبت می‌کنید

روانشناسان دریافته‌اند وقتی دو نفر باهم همراه می‌شوند، به عنوان نشانه‌ای از اعتماد و امنیت، شروع می‌کنند به بازتاب دادن حرکات بدنی یکدیگر، . طرفی که با او قرار دارید پای خود را روی آن‌یکی پای‌اش می‌اندازد، شما هم همین‌طور؛ شما یک جرعه آب می‌نوشید؛ او هم همین‌طور.

این پژوهش می‌گوید اگر می‌خواهید در یک مذاکره‌ بهتر عمل کنید، از رفتار طرف‌ مقابل تقلید کنید.

مطلب مرتبط: آدم های جذاب طبق شواهد علمی عمر طولانی تر دارند

۵. دست‌ها و تنه‌ی خود را باز نگه‌دارید تا صمیمیت خود را نشان بدهید

کارشناسان زبان بدن هم‌نظر هستند که حالت بدن گویاتر از کلمات است. چپاندن دست‌ها داخل جیب و شانه‌ها را به سمت داخل جمع‌کردن، علامتی از بی‌علاقگی شما می‌فرستد.

اما با دست صحبت کردن و داشتن حالتی باز نشان می‌دهد شخصی در دسترس هستید.

۶. بیشتر لبخند بزنید.

پژوهشگران در سوییس، طی دو آزمایش، به بررسی رابطه‌ی بین جذابیت و لبخند‌زدن پرداختند. آنها دریافتند هرچه لبخند قوی‌تر باشد، چهره جذاب‌تر به‌نظر می‌رسد.

در واقع، یک حالت چهره‌ی شاد عدم‌جذابیتِ نسبی را جبران می‌کند.

۷. بگذارید افراد درمورد خودشان صحبت کنند.

طبق پژوهش دانشگاه هاروارد، درمورد خود صحبت‌کردن همان مناطقی از مغز را تحریک می‌کند که داشتن رابطه‌ی جنسی یا خوردن یک وعده غذای خوب تحریک‌‌ می‌کنند.

وقتی اشخاص درمورد تجربه‌های‌شان صحبت می‌کنند، نسبت به یکدیگر نیازمند حمایت بیشتری می‌شوند، و هرقدر نسبت به یکدیگر نیازمند حمایت بیشتری شوند، به همان ‌نسبت پیوندهای اجتماعی را شکل می‌دهند و و برای آسایش و رفاه یکدیگر تشریک مساعی می‌کنند.

مطلب مرتبط: ۱۳ روش علمی که جذاب تر به‌نظر برسید

۸. مطابقِ سرعت دیگران راه بروید –آن‌ها فکر خواهندکرد فردی صمیمی هستید

با انجام پژوهشی در دانشگاه دورهام محققان دریافتند فقط برداشتن چند گام لازم است تا شخصیت خود را به دیگران نشان بدهید. دانشجویانی که شل و ول راه می‌رفتند برون‌گرا بودند، درحالی‌که کسانی‌که گام‌های محکم برمی‌داشتند، عصبی به‌نظر می‌رسیدند.

پژوهشی که در دانشگاه ایلیونویزِ اربانا شامپاین بر روی سرعت راه رفتن انجام شد، نشان داد، اگر مردان توجه‌شان به زنی جلب شده‌باشد سرعت راه رفتن‌شان را با او هماهنگ می‌کنند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: کیت اِسکولنیک

منبع: لایف هک

راه علمی برای جذاب تر شدن


 

برچسب ها

بازده

  1. آرزو گفت:

    خیلی جالب بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی