کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

دوستی با آدم باهوش: ۸ توصیه برای قرار گذاشتن با آدم باهوش

باهوش بودن اگر به درستی هدایت شود، می تواند ابزاری برای دستیابی به چیزهای بسیار عالی شود. وارد رابطه شدن با یک فرد باهوش بدین معنی است که چیزها را از دریچه ای متفاوت با گذشته ببینید. دانستن این موضوع، به موفقیت رابطه تان می انجامد. در این نوشتار با ۸ توصیه برای قرار گذاشتن و دوستی با آدم باهوش آشنا می شوید.

smarter.jpg

۱. آنان به سرعت یاد می‌گیرند

بیشتر افراد باهوش، موفق هستند. سطح هوششان موجب می‌شود، کارها را بهتر از دیگران انجام دهند. با این حال، هوش سالم و قوی، موفقیت را تضمین نمی‌کند، ولی مطمئنا توانایی شناختی را برای یادگیرندگان سریع و سازگارشونده فراهم می‌کند.

مطلب مرتبط : ۱۱ عبارت که آدم‌های باهوش هرگز در محل کار نمی‌گویند

۲. آنان دیدگاه انتقادی تری نسبت به زندگی دارند

آنان نقاظ ضعف جهان را بهتر از دیگران می‌بینند. در حالی که من و شما می‌توانیم با این وضعیت کنار بیاییم، سازگار شویم، و ادامه دهیم، آنان از شرایط انسانی موجود و حماقت دیگران اذیت می‌شوند. آنان درک نمی‌کنند چرا دنیا عقب است وقتی افراد باهوش تر می‌توانند در جای درست، کار درستشان را انجام دهند. آنان مشکلات و مسائل دنیا را بی‌انتقاد و مسکوت نمی‌گذارند.

۳. باهوش ها تفکر گزینشی دارد

بنابر مطالعات اخیر، افرادی با ضریب هوشی بالا به هنگام مشاهده ی اشیاء متحرک، گزینشی عمل می‌کنند. یعنی آنان وقتی به چیزی نگاه می‌کنند دوست دارند بخش‌های بی‌ارتباط تر آن را نادیده بگیرند. آنان می‌توانند چیزها را به آسانی تفکیک کنند و بر بخش‌های کوچک تر آن تمرکز کنند. در دنیایی با این همه حواس پرتی، این مهارت نقش مهمی در هوشمندی افرادی با ضریب هوشی بالا ایفا می‌کند.

مطلب مرتبط : ۹ روش که باهوش ترین آدم محل کارتان باشید

۴. آنان انتظارات بالایی از خودشان دارند

افرادی با ضریب هوشی بالا فقط منتقد دنیای اطرافشان نیستند، آنان از خودشان انتظار دارند بهتر از دیگران باشند. آنان احساس می‌کنند هوش شان کافی است برای این که موفق شوند و نقطه ی موفقیت را به دنیا نشان بدهند. این یافته‌ها از مطالعه روی ۱۵۰۰ دانش آموز با ضریب هوشی بالای ۱۴۰ به‌دست آمد. آنان برای این که بهتر از دیگران باشند، تحت فشار بیشتری زندگی می‌کنند.

۵. آنان بیشتر دچار اضطراب می‌شوند

بنابر مطالعات اخیر، افرادی با ضریب هوشی بالا بیشتر در معرض اضطراب و نگران زندگی شان هستند. این چیز بدی نیست، چراکه آنان توانایی بهتری در پیش‌بینی و آمادگی در مقابل تهدیدات دارند. همچنین آنان از اشتباهات گذشته شان بهتر درس می‌گیرند.

۶. آدم های باهوش نمی‌توانند معایب خودشان را ببینند

افرادی با ضریب هوشی بالا، در عیب جویی از خودشان تعصب دارند. این در حالی است که عیب جویی از دیگران و محیط، برایشان آسان تر است، آنان قادر نیستند معایب خودشان را ببینند.

مطلب مرتبط : ۸ توصیه برای ملاقات با یک آدم باهوش

توصیه برای دوستی با آدم باهوش ۷ : آنان گزینشگر هستند

آنان در انتخاب دور و بری هایشان گزینشگرند، چراکه از هر تعامل اجتماعی چیزی بیشتر از یک رابطه ی معمولی می‌خواهند. آنان فکر می‌کنند کسانی با آنها در ارتباط‌اند باید همسطحشان باشند. درست است، افرادی با ضریب هوشی بالا دوست دارند در کنار دیگر افراد با هوش باشد. اما، بیش از اندازه فکر کردن به خودشان موجب می‌شود اضطراب شان بیشتر شود و در مسیرهای جدیدی قرار گیرند.

توصیه برای دوستی با آدم باهوش ۸:  آنان از یک رابطه، انتظار بیشتری دارند

افرادی با ضریب هوشی بالا وارد یک رابطه نمی‌شوند تا صرفا اوقات خوشی داشته باشند. آنان از هر رابطه‌ای انتظار یک ماهیت حقیقی دارند. آنان اعتماد به نفس دارند ولی از خودراضی نیستند، چون واقعا می‌خواهند کسی را پیدا کنند که از وقت گذراندن با او لذت ببرند. من و شما ممکن است وارد یک رابطه شویم و خودمان را فدا کنیم تا توجه جنس مخالف را به‌دست بیاوریم، ولی آنان باور دارند جنس مخالف را جذب می‌کنند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده:کیسی آیمافیدن

دوستی با آدم باهوش: ۸ توصیه برای قرار گذاشتن با آدم باهوش

دوستی با آدم باهوش

قرار گذاشتن با آدم باهوش


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی