کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ توصیه برای ایجاد عادت خوب و جدید در زندگیتان

شما دچار رکود شده‌اید و تصمیم می‌گیرید که باید تغییراتی در زندگی‌تان ایجاد کنید. شما تصمیم می‌گیرید که وقتش رسیده اهداف زندگی‌تان را مستحکم کنید و به ایجاد عادت خوب و جدید در زندگی‌تان بپردازید تا به اهداف‌تان برسید. متوجه می‌شوید که شما مسئول سرنوشت‌تان هستید و فقط شما می‌توانید با تغییر عادت هایتان زندگی‌تان را تغییر دهید. با این حال دانستن این‌که به عادت‌های جدید نیاز دارید و ایجاد این عادت‌ها همیشه آسان نیست. خبر خوب این است که وقتی عادت‌های خوب تثبیت شوند به حالت خودکار در می‌آیند و دیگر مجبور نیستید درباره‌شان فکر کنید. عادت‌های جدید شما تبدیل عادت‌های عادی، و بخشی از زندگی روزانه‌تان می‌شود. توصیه‌هایی که در ادامه آمده‌است در ایجاد عادت جدید کمک‌تان می‌کند. سفر تغییر عادت خود را آغاز کنید.

۸ توصیه برای ایجاد عادت خوب و جدید در زندگیتان

“ما همان‌چیزی هستیم که مرتبا انجام می‌دهیم. عالی بودن یک عمل نیست، بلکه یک عادت است.”   –   ارسطو

۸ توصیه برای ایجاد عادت خوب و جدید در زندگیتان در ادامه آمده است:

۱. با یک یا دو هدف شروع کنید.

فقط روی یک یا دو تا از مهم‌ترین اهداف‌تان تمرکز کنید تا در ابتدا روی آنها کار کنید. اگر برای شروع روی چند هدف متمرکز شوید، کم‌تر احتمال دارد شکست بخورید، سرخورده شوید و احتمالا کلا تسلیم شوید.

مطلب مرتبط: ۲۰ انتخاب و عادت هوشمندانه افراد موفق

۲. اهداف کوچک‌تر و قابل مدیریت خلق کنید.

به جای این‌که اهداف بزرگ و ظاهرا دست نیافتنی تعیین کنید، با لقمه‌هایی اندازه‌ی دهان‌تان و اهدافی که بیش‌تر قابل مدیریت هستند شروع کنید. اگر می‌خواهید ۱۰ کیلوگرم وزن کم کنید، با هدف فقط ۲ کیلوگرم شروع کنید. ذره ذره به موفقیت‌تان بیفزایید.

۳. حساب‌پذیر باشید.

یک دفتر وقایع روزانه بخرید تا اهداف‌تان را فهرست کنید و گام‌های قابل سنجشی را که برای رسیدن به اهداف‌تان باید بردارید، در آن بنویسید. نوشتن وقایع روزانه به مرور زمان شما را حساب‌پذیر می‌کند. هم‌چنین این نوشته‌ها یک گزارش مکتوب و شفاف از پیشرفت و موفقیت‌تان ارائه می‌کند و انگیزه‌تان را در این مسیر حفظ می‌کند. ممکن است برای موانعی که با آنها مواجه می‌شوید و روش‌هایی برای کنار آمدن با آنها پیدا می‌کنید، الگویی مشاهده کنید تا مطمئن شوید تسلیم نخواهیدشد.

۴. از قبل برنامه‌ریزی کنید.

اگر ورزش مدوام یکی از اهداف شما است، در باشگاهی نزدیک خانه‌تان یا در مسیر خانه به محل کارتان عضو شوید. کیف باشگاه‌تان را در ماشین نگه دارید. اگر تمایل دارید در طول روز از دستگاه فروش خودکار تنقلات بخرید، میوه و سبزیجات به محل کارتان بیاورید تا وقتی احساس گرسنگی کردید گزینه‌های سالم‌تری برای انتخاب داشته‌باشید. هر چه از قبل برنامه‌ریزی بیش‌تری و بهانه‌های کم‌تری داشته‌باشید، احتمالش بیش‌تر است که برنامه‌تان را پیگیری کنید.

۵. عادت قدیمی را با جدید عوض کنید.

برای این‌که خودکارسازی عادت عادی‌تان را آسان کنید، آن عادت را با چیزی کاملا جدید عوض کنید. به جای این‌که پس از کار با دوستان‌تان در ساعت تخفیف یک رستوران یا کافی‌شاپ دیدار کنید، با آنها صحبت کنید تا با هم به یک کلاس هنری یا آشپزی بروید. به این طریق برنامه‌ی همیشگی‌تان را تغییر می‌دهید، چیزی جدید یاد می‌گیرید و تجربیاتی جالب و به یاد ماندنی با دوستان نزدیک‌تان کسب می‌کنید.

۶. برای موفقیت‌تان به خودتان پاداش بدهید.

با چیزی که برایتان ارزشمند و لذت‌بخش است از موفقیت خودتان قدردانی کنید. این پاداش را در تقویم یادداشت کنید. اگر هدف‌تان این است که ۳ روز در هفته بدوید، برای پایان ماه، یعنی هنگامی که به هدف‌تان رسیدید یک پاداش، مثل یک پیام تعیین کنید.

۷. از یک دوست حمایت بگیرید.

قطعا اعداد قدرت دارند. اگر مجبور باشید به یک فرد دیگر حساب پس بدهید، خیلی بیش‌تر احتمال دارد که به طرح هدف تعیین‌شده پایبند باشید. هم‌چنین کار کردن روی اهداف به همراه یک دوست باعث می‌شود خوشی و لذت بیش‌تری را تجربه کنید.

مطلب مرتبط: ۷ عادت روزانه که باعث موفقیت در کار می شود

۸. کمی به خودتان آسان بگیرید.

تغییر عادت‌ها دشوار است. اگر تخطی کردید خودتان را ببخشید و به حرکت رو به جلو ادامه دهید. روز بعد بلند شوید و دوباره امتحان کنید. تسلیم نشدن حقیقتا کلید موفقیت کلی شما است. به خودتان اعتماد کنید و تسلیم نشوید. اگر هدف‌تان برایتان معنادار است، ارزش تلاش مداوم شما را دارد. ایجاد عادت‌های جدید شما را به رسیدن به اهداف زندگی‌تان نزدیک‌تر می‌کند و همیشه ارزش تلاش کردن را دارد.

نظرات‌تان را در مورد این ۸ توصیه برای ایجاد عادت خوب و جدید با ما به اشتراک بگذارید.


ترجمه: سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: لایف هک

۸ توصیه برای ایجاد عادت خوب و جدید در زندگیتان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی