کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ کار عالی برای اینکه مثبت اندیش باشید

به عنوان کسی که همیشه مثبت اندیش است، مشغولیت‌های زندگی، آدم‌های منفی، و عوامل بیرونی دیگر که “مغزفرسا” هستند، می‌توانند شما را با چالش‌هایی روبه‌رو کنند که باید بر آن‌ها غلبه کنید. خبر خوب این است که می‌توانید مغزتان را تمرین دهید تا در هنگام دشواری‌ها مثبت‌ بماند.

مثبت اندیش

این ۷ توصیه را امتحان کنید تا مغزتان را برای مثبت ماندن تمرین دهید:

 ۱. شکرگزاری روزانه

“شکرگزاری زیباترین شکوفه‌ای است که در روح می‌شکفد.”- هنری وارد بیچر

هر شب دفتر وقایع روزانه‌تان، یک کاغذ و قلم،‌یا تلفن‌تان را که برنامه‌ی شکرگزاری در آن نصب کرده‌اید، نزدیک تخت‌تان قرار دهید. عادت کنید هر صبح که از خواب بیدار می‌شوید، حداقل ۳ چیز را بنویسید که برای‌شان شکرگزار هستید. می‌تواند هر چیزی باشد، از خانواده و کار گرفته تا استراحت خوب شبانه یا طلوع خورشید در صبح، هر چیز مثبتی در زندگی‌تان سزاوار یک یادداشت سپاس‌گزاری مختصر از سوی روح‌تان است. وقتی توجه‌تان روی شکرگزاری متمرکز است، چیزهایی که به خاطرشان شکرگزار هستیم بیش‌تر خواهندشد.

اگر برای‌تان دشوار است فورا به چیزی فکر کنید، به یاد داشته‌باشید همین حالا اتفاقی افتاده‌است که می‌توانید به خاطرش شکرگزار باشید… امروز بیدار شدید. همه چنین فرصتی ندارند.

۲. متمرکز بمانید

این‌که در طول روز متمرکز بمانید کمک‌تان می‌کند به وسیله‌ی انرژی های منفی که اعتماد به‌نفس و نگرش مثبت‌تان را از بین می‌برند از مسیرتان منحرف نشوید. شما می‌توانید از طریق بسیاری از فعالیت‌ها، از جمله یوگا، مراقبه، تنفس عمیق، قدم زدن در طبیعت یا هر فعالیت دیگری که ذهن‌تان را آرام می‌کند این تعادل را به دست بیاورید. وقتی ذهن‌تان متوقف می‌شود، روحت‌تان اجازه‌ی صحبت پیدا می‌کند. انرژی آرمش‌بخشی که از یک تمرین تمرکز خوب حاصل می‌شود، بدن را احاطه می‌کند، و روحیه‌ای تزلزل ناپذیر ایجاد می‌کند  که مطمئنا کمک‌تان می‌کند مثبت بمانید.

“درون شما، سکون و آرام‌گاهی وجود دارد که در هر زمانی می‌توانید به آن پناه ببرید و خودتان باشید.”- هرمان هسه

۳. فعال بمانید

ضرب‌المثل “ذهن تنبل کارگاه شیطان است” کاملا درست است. وقتی تمرکز مغز روی این است که برنامه‌ی آن روز را با موفقیت کامل کند، انرژی منفی تضعیف می‌شود. اکنون ممکن است بپرسید”پس شوک‌های بیرونی آزاردهنده که از آدم‌های دیگر یا تجربه‌ها نشأت می‌گیرد چه می‌شود؟”

همیشه وقتی می‌خواهید فعال بمانید و با نگاهی مثبت تمرکزتان را روی تکمیل کردن موفقیت‌آمیز روزتان بگذارید ممکن است اتفاق‌های غیرمنتظره‌ای بیفتد، اما در چنین مواقعی تمرین‌های دیگر مثل متمرکز ماندن، در نهایت کمک‌تان می‌کنند تمام مدت مثبت بمانید.

۴. خوب بخورید و بیاشامید و خوب بخوابید

سال‌ها است که می‌دانیم مصرف خوراکی‌ها، آب و خواب می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای روی روحیه و سلامت روانی‌مان داشته‌باشد. پژوهشگران در پژوهشی پی‌برده‌اند تنها کمبود ویتامین می‌تواند باعث کاهش سلامت روانی شود، که می‌تواند منجر به استرس، اضطراب، افسردگی، اعتیادها، و اختلال‌های روان‌شناختی دیگر شود.

و در مورد خواب، شواهد حاکی از آن است که وقتی آدم‌ها کمبود خواب دارند، احساس می‌کنند زودرنج‌تر، خشمگین‌تر، متخاصم‌تر هستند. به جای این‌که تمام شب بیدار بمانید، آسوده بخوابید تا بیش‌تر احساس شادی و دوستی کنید و هر روز شاداب‌تر باشید. تغییرات جزیی و افزودن چیزهای کوچکی مانند این به برنامه‌ی روزانه‌تان می‌تواند تغییر زیادی ایجاد کند. خوراکی‌های کامل بخورید، آب زیاد بنوشید، و هر وقت می‌توانید ۸ ساعت یا بیش‌تر بخوابید.

۵. به دیگران کمک کنید

بهترین راه برای این‌که در طول روز مثبت بمانید این است که به دیگران نیز کمک کنید مثبت بمانند. دیگران وقتی بیش‌ترین نیاز را به مثبت‌اندیشی دارند که غمگین هستند. به جای این‌که از ترس راسیت انرژی منفی‌شان از آن‌ها دوری کنید، با ذهنیت مثبت‌تان به سرعت به سوی‌شان بروید و با تابانیدن نور کمک‌شان کنید روزشان را روشن کنند! وقتی آن وضعیت را ترک می‌کنید، می‌دانید تاثیری موجی‌شکل ایجاد کرده‌اید و انرژی مثبت را در محیط چند برابر کرده‌اید، و ۱۰ برابر آن انرژی به خودتان برمی‌گردد.

۶. بازاندیشی نیمه‌آگاهانه و درمان درون

گاهی برای این‌که در بیرون تجربه‌ای مثبت داشته‌باشیم، باید تجربه‌های منفی گذشته را که در درون‌مان به دام افتاده‌اند کشف و رها کنیم. تمرین‌هایی مانند ضربات آهسته، تایید، برنامه‌ریزی عصبی‌کلامی،‌ و تمرین‌های آیینه‌ای برای شروع فوق‌العاده هستند. سفر کشف درون این قابلیت که زخم اصلی را درمان کند. ممکن است این زخم در کودکی‌مان، در اثر یک رابطه‌ی بد، یا یک تجربه‌ی آزاردهنده ایجاد شده‌باشد.

“واقعیت این است که شما می‌توانید زندگی‌تان را متحول کنید. شما واقعا این قدرت را دارید.”

وقتی قسمت آسیب‌دیده زیر بارش عشق و انرژی مثبت قرار می‌گیرد، آن زخم هیجانی درمان می‌شود و ترس را رها می‌کنید. این کار نه تنها کمک‌تان می‌کند یک ذهنیت مثبت حقیقی بدون تظاهر به دست بیاورید، بلکه می‌توانید به آسانی ذهنیتی داشته‌باشید که شما را به پیشرفت سوق دهد.

۷. علایق‌تان را دنبال کنید

برای این‌که هر روز مثبت بمانید، یکی از کارهای شگفت‌انگیزی که می‌توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید کاری را انجام می‌دهید که عاشق‌اش هستید! اگر شغل یا سرگرمی‌تان چیزی را در بر می‌گیرد که باعث می‌شود احساس گناه کنید، شما را از جایگاه مطلوب‌تان در زندگی دور می‌کند، زمان آن رسیده‌است که آن را تغییر دهید.

۳ کار را بنویسید که عاشق انجام دادن‌شان هستید، و در ادامه ۳ تغییر مثبت را بنویسید که دوست دارید در دنیا ببینید. آن را با سبک زندگی فعلی‌تان مقایسه کنید و ببینید تا چه حد مطابقت دارند. هم‌سویی با چیزهایی که روح‌تان به آن‌ها تمایل دارد یکی از مهم‌ترین جنبه‌های مثبت‌اندیش ماندن در زندگی است. به ما اعتماد کنید، این زندگی را خیلی آسان‌تر می‌کند!

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف‌هک

موضوع محوری:

تمریناتی برای مثبت اندیش بودن

بازده

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی