کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ نکته‌ برای خلاص شدن از شر انرژی های منفی

منفی‌نگری همه‌ی قسمت‌های زندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. پیدا کردن الگوی افکار و انرژی های منفی ، بخش مهمی است از به چالش کشیدن خودتان و اطرافیان‌تان برای این‌که به یک دیدگاه واقع‌بینانه‌تر برسید. این کار می‌تواند روابط‌تان و نگاه کلی شما را به زندگی بهبود بدهد.

۷ نکته‌ برای خلاصی از شر انرژی های منفی

زمانی که انرژی منفی محصورتان می‌کند، این نکات را به یاد بیاورید و آنها را برای دور شدن از فضای منفی به کار ببرید. ۷ نکته برای خارج شدن از حصار انرژی های منفی در ادامه آمده ایت:

۱. منشاءِ انرژی منفی را پیدا کنید:

افکار خودتان و افکاری که روی‌تان تاثیر گذاشته‌اند را مورد بررسی قرار دهید. قبل از این‌که برای کم کردن منفی‌نگری که شما را احاطه کرده‌است اقدامی بکنید، باید انرژی منفی را برای پیدا کردن منشاء آن بررسی کنید. وقتی این کار را بکنید کم‌کم خودتان را از احساسی که گرفتارش شده‌اید رها می‌کنید.

حذف انرژی منفی به تنهایی کار چندانی انجام نمی‌‌دهد، زیرا این فقط صورت مسئله است. اگر به بطن مسئله وارد نشوید احتمالا دوباره و دوباره عود می‌کند، پس به بررسی منشاء آن ادامه بدهید تا زمانی که موفق به پیدا کردن‌اش بشوید.

مطلب مرتبط: ۹ نشانه که یک انرژی آشام انرژی تان را می‌مکد

۲. روی راه‌حل‌ها تمرکز کنید:

گام منطقی بعدی برای درک و بررسی انرژی منفی، تمرکز بر ریشه‌کن کردن آن و پیشگیری از رخ دادن دوباره‌ی آن در آینده است.

چرا باید روی راه‌حل تمرکز کنیم؟

پاسخ ساده است: شما از کاری که تمرکز زیادی روی آن داشته‌اید نتیجه می‌گیرید. اگر این اصل ابتدایی را در ذهن داشته باشیم، می‌فهمیم که چرا “تمرکز بر راه‌حل” نسبت به “تمرکز بر انرژی منفی و مشکلات مرتبط با آن” ارجحیت دارد.

۳. خود را در میان آدم‌های مثبت قرار دهید:

ما هر روز با آدم‌های متفاوتی در تماس هستیم. بعضی از آنها ما را شادتر می‌کنند و بعضی اثر معکوس دارند. این‌که به کدام دسته اجازه بدهیم روی ما تاثیر بگذارند، به خودمان بستگی دارد. ارتباط با آدم‌ها مثبت‌نگر و گذراندن وقت با آنها مانع ایجاد انرژی منفی در اطراف ما می‌شود.

مطلب مرتبط: ۵ روش دفع انرژی منفی از اطراف تان

۴. احتمالات را بپذیرید و دائما پیش‌بینی نکنید:

آدم‌های خوشحال به این دلیل که اتفاقات بد برای‌شان رخ نمی‌دهد خوشحال نیستند، موضوع این است که آنها می‌دانند چه‌طور اتفاقات بد را مدیریت کنند. آدم‌های خوشحال نیز چالش‌های مشابه آدم‌های غیرخوشحال دارند. تفاوت در این‌جا است که آنها خود را از شر پیش‌بینی مداوم اتفاقاتی که قرار است در آینده رخ بدهند رها کرده‌اند و تمرکزشان روی خلق بهترین موقعیت ممکن است بدون این‌که به خوب یا بد بودن نتیجه‌ی آن فکر کنند.

اگر قبول کنید که زندگی هم بازی بد برای‌تان دارد و هم بازی خوب، و از قید و بند پیش‌بینی‌ها خود را رها کنید، راحت‌تر می‌توانید از میان موقعیت‌های متفاوت عبور کنید زیرا شما برای پذیرفتن هر چه رخ بدهد، آمادگی دارید. کلید مسئله آن‌جا است که نباید در موقعیت‌هایی که انرژی منفی احاطه‌تان می‌کند، بمانید و برای بازگشت به فضای مثبت دست به اقدامی عجولانه بزنید.

مطلب مرتبط: ۱۴ راه دوری از انرژیهای منفی

۵. دل‌تان برای خودتان بسوزد:

صرف نظر از این‌‌که اتفاقات منفی چه‌طور رخ می‌دهند، یادتان باشد انرژی های منفی که شما را احاطه کرده‌است، همیشه درباره‌ی خودتان نیست. شما مسئول انرژی ایجاد شده توسط خودتان هستید؛ بار منفی انرژی دیگران نباید روی شانه‌های شما باشد.

متوجه اهمیت تمایز بین این دو باشید، زیرا اگر خودتان را از انرژی های منفی دیگران دور کنید، می‌توانید به طور منطقی وارد بطن مسئله شوید بدون این‌که اجازه بدهید احساس‌تان دخالتی در آن داشته باشد.

۶. تمرکز کنید:

وقتی انرژی های منفی از همه طرف به ما هجوم می‌آورد، زمان سختی را می‌گذرانیم تا بفهمیم چه کار باید بکنیم. شرایط به حدی سخت می‌شود که شاید حتی نتوانیم اقدامی صورت بدهیم. بهتر است به جای این‌که یک‌باره به جنگ انرژی‌های منفی برویم، یک کار کوچک انجام بدهیم. فقط یکی.

انجام فقط یک کار، باعث می‌شود انرژی مثبت فضایی برای درخشش در میان انرژی منفی پیدا کند. همین میزان انرژی مثبت کم‌کم رشد می‌کند و زیاد می‌شود. سپس انگیزه راه خود را در این میان پیدا می‌کند و انرژی منفی را از میان برمی‌دارد.

مطلب مرتبط: ۴ نوع آدم منفی که باید از آنها دوری کنید

۷. یا آن را بپذیرید یا اجازه بدهید برود:

برای همه‌ی اتفاقات مثبت و منفی که در زندگی‌مان رخ می‌دهند، دو گزینه پیش رو‌ی‌مان داریم: می‌توانیم آنها را بپذیریم یا اجازه بدهیم که بروند. پذیرفتن آنها به معنای پذیرفتن منشا انرژی های منفی است تا جایی که بتوانیم به طور عمیق و اساسی آن را بررسی کنیم، نه این‌که در برابر آن تسلیم شویم و اجازه بدهیم هر تاثیری که می‌خواهد روی زندگی‌مان بگذارد. پذیرفت به معنای مدیریت چالش و ایجاد تغییر است.

وقتی انرژی منفی شما را دربر می‌گیرد، ایجاد تغییر ضروری است. البته قرار نیست که تغییر بلافاصله ایجاد شود و مشکل حل شود. اگر منفی‌نگری سماجت به خرج بدهد، خواهید دید که تغییر، تبدیل به یک چرخه‌ی سمی می‌شود که دیگر به درد شما نمی‌خورد و بهتر است آن را کنار بگذارید.

نهایتا شما باید کاری را بکنید که برای شما، سلامت ذهنی و سعادت کلی‌تان درست است. رها شدن از شر چیزهایی که قبلا مهم بوده‌اند، کار آسانی نیست. اما وقتی دیگر کاربردی برای رسیدن به آن حد اعلی که مورد نظرتان است، ندارند یا حتی ممکن است به شما آسیبی برسانند، باید چه کار بکنید؟

نسبت به پیغام‌هایی که روزانه دریافت می‌کنید، هشیار باشید. منشاء پیغام‌های منفی را پیدا کنید و کم‌کم آنها را از زندگی روزمره‌تان حذف کنید. شناختن افکار ناسالمی را که غالبا با آنها مواجه می‌شوید، یاد بگیرید. یک مکالمه‌ی درونی را شروع کنید برای این‌که همین حالا چنین موقعیت‌هایی را کنترل کنید، نه زمانی که واقعا دچار آنها می‌شوید. اگر قبل از رخ دادن اتفاقات، چگونگی اداره کردن آنها را بدانید، بهتر می‌توانید به آنها رسیدگی کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: پاور آو پوزیتیویتی

۷ نکته‌ برای خلاص شدن از شر انرژی های منفی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی