کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

افسردگی همسر: ۷ نشانه افسردگی همسر شما

۷ نشانه افسردگی همسر شما

در این نوشته در باره ۷ نشانه افسردگی همسر تان بحث می شود.

افسردگی اصطلاحی است که اغلب وقتی احساس غم می‌کنیم، به کار می‌رود- وقتی کارها طبق برنامه پیش نمی‌رود. به کار بردن کلمه‌ی افسرده برای توصیف یک حالت روحی زودگذر، توصیف دقیقی از این بیماری نیست. بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، افسردگی بیش از ۳۵۰ میلیون نفر را در سراسر دنیا تحت تاثیر قرار می‌دهد. یک روان پزشک به نام کن رابین از دانشگاه ویسکانسین-مدیسن، می‌گوید: “غمگینی یک هیجان است، در حالی که افسردگی یک بیماری است.”

نشانه افسردگی همسر

افسردگی بسیاری از آدم‌ها را در سراسر دنیا مبتلا می‌کند، بنابراین این احتمال وجود دارد که یا شما یا فردی که می‌شناسید، در مقطعی از زندگی‌تان با این بیماری مقابله کرده‌باشید. بودن در یک رابطه با کسی که از افسردگی رنج می‌برد آسان نیست، و اگر آگاه نباشید که او مبتلا به این بیماری است، به‌طور ویژه‌ای دشوار است. به این نشانه‌ها در همسرتان دقت کنید، چون ممکن است حاکی از افسردگی پنهان باشد.

نشانه‌های افسردگی همسر در ادامه آمده است:

۱. انزوا

وقتی فردی افسرده است، اغلب به حضور یافتن در جمع دیگران بی‌میل است. بخشی از این بی‌میلی به خاطر علاقه نداشتن است، و بخشی از آن به خاطر ترس از این است که شخصیت ناراحت‌کننده‌ی گروه باشد. هم‌چنین این ترس وجود دارد که دیگران او را طرد کنند، و این ترس بی‌میلی‌اش را نسبت به حضور در جمع افزایش می‌دهد.

ممکن است او یک یا چند تا از مشخصه‌های زیر را داشته‌باشد:

– دوستان کمی دارد یا هیچ دوستی ندارد

– اخیرا برچسب “ضداجتماع” به او خورده است

– رویدادهای جمعی را در لحظه‌ی آخر لغو می‌کند

– از ارتباط رو در رو با دیگران اجتناب می‌کند

– دوستان، خانواده و سایرین از عدم تعامل او نگران هستند

– بدبین است

– اعتماد به‌نفس کمی دارد

مطلب مرتبط : همسر مناسب من کدام  یک از این ۹ شخصیت است؟

۲. از دست دادن علاقه

این یک نشانه‌ی مهم است. فرد دیگر به فعالیت‌هایی که قبلا برایش خوشی و رضایت زیادی به همراه داشت، علاقه‌ای ندارد. لازم به گفتن نیست که این هم برای او و هم برای کسانی که به او اهمیت می‌دهند، دردناک است. شخص مبتلا حتی می‌تواند علاقه‌اش را به همسر و فرزندان‌اش از دست بدهد، که اغلب به مشکلات بزرگ‌تری منجر می‌شود.

هم‌چنین خوب است بگویم انجام وظایفی که ضروری اما کم‌تر جذاب است (کار، امور روزمره، و غیره) برایش دشوارتر می‌شود و اغلب نادیده گرفته می‌شود یا عجولانه انجام می‌شود.

مطلب مرتبط: ۱۰ باید و نباید در مواجهه با خیانت همسر

۳. سوءمصرف مواد

کنار آمدن با فراز و فروهای زندگی به اندازه‌ی کافی دشوار است، اما برای فرد افسرده گاهی تقریبا غیرممکن است. فرد افسرده برای فرار از این دام اغلب به مصرف الکل یا مواد مخدر روی می‌آورد. طبعا، مصرف الکل یا مواد مخدر به این علت است که فرد به دنبال بی‌اثر کردن درد یا به‌دست آوردن حس شادی‌ای است میل آن را دارد. هرچند این فقط مدت کوتاهی جواب می‌دهد و مقاومت فرد و نیز احتمال اعتیاد بالا می‌رود.

۴. نوسانات خلقی

عدم توازن مواد شیمیایی در مغز اغلب منجر به تغییرات ناگهانی در روحیه می‌شود. فرد افسرده می‌تواند در یک دوره‌ی زمانی کوتاه از شادی به گریه، از گریه به حسی دیگر برود. مسائل و رویدادهایی که قبلا هیچ واکنشی برنمی‌انگیخت یا واکنش خیلی کمی در پی داشت- مثلا یک جوک کنایه‌آمیز- اکنون خشم یا رنجش زیادی ایجاد می‌کند. اگر فردی که برایتان مهم است این نشانه‌ها را بروز می‌دهد، درک کنید که می‌تواند ناشی از افسردگی باشد. با این حال خیلی عجولانه قضاوت نکنید. تغییرات هورمونی هم می‌تواند منجر به نوسانات خلقی شود.

مطلب مرتبط: اگر شوهرشما این ۱۵ کار را انجام می‌دهد بهترین شوهردنیا است

۵. تغییرات اشتها

درک این نشانه دشوار است چون “تغییرات اشتها” در یک فرد افسرده می‌تواند لب نزدن به غذا باشد (“او گرسنه نیست؟”)، یا یک کیلوگرم بستنی را با ولع بخورد (“شاید فقط هوس کرده‌است…”) تا زمانی که این تغییرات رفع می‌شود. اولی میلی به خوردن ندارد، چون مشغول افکارش است در حالی که دومی از خوراکی به عنوان منبع ضروری برای آرامش استفاده می‌کند. در هر صورت، تغییرات فاحش در اشتها اغلب نشانه‌ی بارز افسردگی است.

۶. خستگی مفرط

رویکردی کسل و بی‌حال نسبت به بسیاری از مسئولیت‌ها فقط در افرادی طبیعی است که اشتیاق ندارند. آدم‌های افسرده دائم با پچ‌پچ‌های درونی ذهن‌شان سر و کار دارند، که به خودی خود طاقت‌فرسا است. برای همین اصلا عجیب نیست که برای هر چیزی دیگری انرژی خیلی کمی داشته‌باشند. حالت خستگی غیرعادی و بیش از حد می‌تواند نشان‌دهنده‌ی وجود افسردگی باشد.

مطلب مرتبط : ۹ چیزی که هرگز نباید از شوهرتان بخواهید

۷. بی‌خوابی

شاید بعد از خواندن مورد ۶ فکر کنید فرد افسرده مشکل خواب نخواهدداشت. اما درست مانند دیگر علائم افسردگی، مشکلات خواب می‌تواند خیلی متفاوت باشد. بعضی‌ها بیش‌تر روز را می‌خوابند در حالی که ممکن است بعضی دیگر فقط چند ساعت بخوابند، اگر اصلا بخوابند. تغییرات فاحش در الگوی خواب اغلب یکی از نشانه‌های بارزتر افسردگی است.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع:powerofpositivity

۷ نشانه افسردگی همسر شما

نشانه افسردگی همسر

افسردگی همسر


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی