کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ مهارت که باید قبل از ۵۰ سالگی یاد بگیرید

توانایی کسب مهارت، ارزش شما در بازار و میزان تاثیری که می‌توانید بر جهان بگذارید را تعیین می‌کند. در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۷ مهارت که باید قبل از ۵۰ سالگی یاد بگیرید را به شما معرفی کنیم.

۷ مهارت که باید قبل از ۵۰ سالگی یاد بگیرید

هرچند یادگیری هر مهارتی می‌تواند مفید باشد، بعضی از مهارت‌ها از سایر مهارت‌ها ارزشمندتر هستند. وقتی صحبت از نوع مهارت برای یادگیری می‌شود، باید روی مهارت‌هایی تمرکز کنید که انتقال‌پذیر هستند. به عنوان مثال، شما می‌توانید نحوه‌ی گره زدن را یاد بگیرید، اما راه‌های چندانی برای استفاده از این مهارت در دیگر حوزه‌های زندگی‌تان وجود ندارد. اما، اگر قصد داشته باشید اسپانیایی حرف زدن را یاد بگیرید، این مهارت می‌تواند به شما کمک کند مهارت‌های ارتباطی‌تان، فرصت‌های شغلی، و توانایی صحبت کردن‌تان با افرادی که قبلا هرگز نتوانسته‌اید با آنها صحبت کنید را بهبود ببخشید.

در اینجا ۷ مهارت که باید قبل از ۵۰ سالگی یاد بگیرید به شما ارائه می‌شوند:

۱. مذاکره کردن

مذاکره یکی از مهمترین فنونی است که می‌توانید یاد بگیرید، و مهارتی است که می‌توانید آن را در هر جنبه‌ای از زندگی‌تان به کار ببندید. چه بخواهید کسب و کارتان را رونق بدهید، پول بیشتری در بیاورید، یا کنترل بیشتری بر زندگی‌تان داشته باشید، یادگیری مذاکره‌ی کارآمد می‌تواند به شما کمک کند به این اهداف دست پیدا کنید.

پرورش مهارت‌های مذاکره همچنین می‌تواند به شما کمک کند مهارت‌های تلقین، گوش دادن، و فروش‌تان را هم افزایش دهید. پرسش این است، چطور مهارت‌های مذاکره تان را توسعه‌ می‌دهید؟

جای یادگیری: بهترین راه شروع مذاکره آن است که از مذاکرات کوچک شروع کنید. با اینکه خواندن کتاب می‌تواند به شما کمک کند، اما قرار نیست در یک “حالت یادگیری” گیر بیفتید. بلکه در عوض، باید حالت “یادگیری هنگام پیشروی” را اتخاذ کنید. شما باید مذاکره را در هرجایی به طور دقیق تمرین کنید، از بازار سمساری محل‌تان گرفته تا چانه زدن با یک فروشنده‌ی خیابانی.

مطلب مرتبط: مهارت های لازم برای موفقیت کودکان در آینده را بشناسید

۲. ساز زدن

یادگیری ساز زدن نه تنها می‌تواند دوستان‌تان را تحت تاثیر قرار دهد، بلکه می‌تواند به شما کمک کند مهارت‌های شناختی‌تان را بهبود ببخشید. نشان داده شده است که ساز زدن مهارت‌های تمرکز را افزایش می‌دهد، که در جهان پریشان حالی که در آن زندگی می‌کنیم مهارت فوق‌العاده مهمی به حساب می‌آید.

جای یادگیری: می‌توانید در وبگاه‌های craigslist  یا Kijiji یک معلم محلی پیدا کنید که بتواند شخصا به شما تدریس کند، و از او بخواهید به شما تعلیم بدهد. یا اگر سرتان شلوغ است می‌توانید فهرست این وبگاه‌ها را چک کنید تا به صورت آنلاین نواختن سازهای مختلف را یاد بگیرید.

۳. صحبت در جمع

به اعتقاد وارن بافت، صحبت در جمع یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که می‌توانید برای پیشبرد حرفه‌تان آن را یاد بگیرید.

توانایی برقراری ارتباط کارآمد می‌تواند تقریبا بر هر کاری که در زندگی انجام می‌دهید تاثیر مثبت بگذارد، از شغل، روابط، کسب و کار گرفته تا الی آخر. همه ارتباط‌گران خوبی به دنیا نمی‌آیند، و این مهارتی است که هر شخص متعهدی می‌تواند آن را یاد بگیرد و در خود پرورش دهد.

جای یادگیری: به یک سازمان آموزش سخنوری محلی در شهرتان بپیوندید و می‌توانید در آنجا تمرین مهارت سخنوری‌تان را شروع کنید و از سوی گروهی از حامیان بازخورد سازنده و فوری دریافت کنید.

۴. تامین مالی شخصی

اکثر آدم‌ها، به خصوص فارغ‌التحصیلان جدید دانشگاه، این مورد را دست کم می‌گیرند. درست است، این یک موضوع جذاب برای یادگیری نیست، اما اگر در این مهارت تسلط پیدا نکنید هیچ یک از رویاها و اهداف شما به حقیقت نخواهند پیوست.

توانایی مدیریت امور مالی شخصی‌تان نخستین قدم در رسیدن به آزادی است. به جای نادیده گرفتن این موضوع، ما باید با ترس‌ها یا غفلت‌مان روبه‌رو شویم و کنترل خرج و مخارج‌مان را به‌دست بگیریم.

جای یادگیری: این موضوعی است که تعلیم دیدن در آن نقطه‌ی خوبی برای شروع است. شما می‌توانید کتاب‌هایی درباره‌ی امور مالی شخصی بخوانید، وبلاگ‌های امور مالی شخصی را بررسی کنید، و حتی با حسابدار شخصی‌تان دیدار کنید.

مطلب مرتبط: ۱۰ مهارت جهانی که آدم‌های موفق باید در آنها سرآمد باشند

۵. تندخوانی

بیل گیتس اعلام کرده است که اگر یک قدرت خارق‌العاده داشته باشد، آن قدرت توانایی تندخوانی است.

زمان محدودترین و مهم‌ترین دارایی است که ما داریم. یادگیری نحوه‌ی تندتر خواندن می‌تواند در سال چندین و چند ساعت، و اگر خواننده‌ی مشتاقی باشید صدها ساعت، در وقت شما صرفه‌جویی کند.

جای یادگیری: می‌توانید یک دوره‌ی تندخوانی آنلاین بردارید، یا می‌توانید از فناوری مثل اپلیکیشن Spritz برای افزایش سرعت‌تان استفاده کنید.

۶. شبکه‌سازی

اگر به دنبال موفقیت بیشتر هستید، پس باید اطراف‌تان را با آدم‌هایی پر کنید که به چیزی دست یافته‌اند که شما به دنبال دستیابی به آن هستید. یک راهنما، مربی، یا مشاور کسی است که می‌تواند شما را در مسیری که می‌خواهید بپیمایید هدایت کند و حتی نقاط کوری را که ممکن است از دید شما پنهان بماند ببیند.

برای آن که در تشکیل شبکه فرد بهتری باشید، به خصوص شبکه‌ای از افراد باسابقه، پس لازم است که ابتدا نحوه‌ی ارزش آفرینی را یاد بگیرید. قاعده‌ی کلی آن است که هرچه شخص بزرگتری را هدف قرار دهید، قبل از درخواست هر چیزی، باید پیشاپیش ارزش بیشتری به او ارائه بدهید.

جای یادگیری: بهترین راه یادگیری نحوه‌ی شبکه‌سازی آن است که ببینید آدم‌های موفق چطور شبکه تشکیل می‌دهند. برای انجام این کار، لازم است در کنفرانس‌های حوزه‌ی صنعت و رویدادهای شبکه‌سازی شرکت کنید و شخصا با این افراد رو به رو شوید.

مطلب مرتبط: ۱۵ مهارت اجتماعی برای موفقیت در تمام زندگی تان

۷. یک زبان جدید

با جهانی‌تر شدن، ما به سرعت به عصر چند زبانی بودن وارد می‌شویم. بیست سال پیش، می‌توانستید تنها با دانستن یک زبان گلیم خود را از آب بیرون بکشید. اما امروزه، با جهانی شدن کسب و کار، مسافرت کردن امری ممکن‌تر شده است، و کشورها چندفرهنگی شده‌اند، پس تنها دانستن زبان انگلیسی کفایت نمی‌کند.

یادگیری یک زبان جدید می‌تواند به شما کمک کند وضعیت شغلی‌تان را بهبود ببخشید، کسب و کارتان را توسعه بدهید(به خصوص اگر غیرانگلیسی زبان‌ها هدف شما باشند)، و حتی اعتماد به نفس‌تان را تقویت کنید. اگر تمام عمرتان را فقط با دانستن یک زبان سپری کرده‌اید، در این صورت یادگیری یک زبان محبوب مثل فرانسوی، ماندارین، یا اسپانیایی می‌تواند شما را با جهان ۵۰۰ میلیون یا حتی یک میلیارد نفری ارتباط بدهد.

جای یادگیری: می‌توانید از وبگاه‌هایی سود ببرید که برای حرفه‌‌ای‌های پرمشغله ساخته شده‌اند، و هر روز هفته و در هر زمانی از طول روز درس‌های نامحدود ارائه می‌دهند. یا اگر می‌خواهید این کار را امتحان بکنید، می‌توانید با اپلیکیشن‌های رایگانی مثل Duolingo شروع کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: lifehack

نویسنده: سین کیم

۷ مهارت که باید قبل از ۵۰ سالگی یاد بگیرید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی