کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

بازاریابی برند: ۷ راه عالی بازاریابی برای برند جدیدتان

بازاریابی برند جدید

در بازاریابی برند ، تعادل برقرار کردن میان هزینه‌ها و دست‌آوردها حائز اهمیت است. به‌خصوص برای یک برند جدید که سعی دارد رشد کند. هدف آن است که از طریق یافتن موثرترین راهکارها با کم‌ترین مقدار پول، بازگشت سرمایه‌(آر.او.آی) را به بیش‌ترین میزان ممکن برسانیم. در این‌جا بعضی از بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راهکارها جهت کنکاش دقیق بازاریابی برند جدیدتان برشمرده  می‌شود:

 

Building-a-brand.jpg

۱. وبلاگ نویسی

یکی از ساده‌ترین و موثرترین روش‌های افزایش میزان بازدید از سایت‌تان داشتن وبلاگ است. الگوریتم‌های جست‌وجوی گوگل به‌نفع وب‌گاه‌هایی است که مرتبا به‌روزرسانی می‌شوند و مضامینی با کیفیت بالا و مرتبط به کاربران‌شان ارائه می‌دهند. وبلاگی که به‌طور منظم به‌روزرسانی می‌شود هر دوی این اهداف را برآورده می‌کند.

بر اساس یکی از منابع، سایت‌هایی که هر ماه ۱۶ بلاگ(تقریبا هر هفته ۴ بلاگ) نشر می‌دهند، ۳.۵ برابر تعداد تردد وب‌گاهی بیش‌تری دارند از سایت‌هایی که چهاربار یا کم‌تر بلاگ می‌کنند. هرچه کیفیت بلاگ‌هایی که نشر می‌دهید بالاتر باشد، مخاطبان‌تان فرصت بیش‌تری برای بازدید از سایت‌تان و تعامل با آن خواهند داشت، و شما خواهید توانست برند خود را بهتر در معرض نمایش قرار دهید.

۲. فهرست‌های پستی

جان متسون، از TopCreditCardProcessors.com، می‌گوید: “نوع مصرف‌کنندگانی که با آنها برخورد دارید مهم نیست، همه‌ی آنها را در فهرست پستی‌تان قرار بدهید.” فهرست ایمیل این روزها شهرت بدی پیدا کرده است. ولی اگر درست استفاده شود، می‌تواند ابزار بسیار مفیدی باشد. اگر همین‌طور الابختکی برای غریبه‌ها ایمیل بفرستید که به آنها بگویید محصول شما را بخرند، برندتان آزارنده و منفور خواهد شد.

پس به‌جای این‌کار، باید فهرستی تهیه کنید از کسانی که واقعا به آن‌چه ارائه می‌دهید علاقمند هستند، و به‌طور منظم از آن‌چه در شرکت‌تان می‌گذرد و آگاهی از دلیل اهمیت آن برای اعضای فهرست‌تان، آنها را در جریان قرار دهید. آن‌وقت شاهد نتایج بسیار بهتری خواهید بود و قدم‌های اولیه‌ی واقعی و مقبولی برخواهید داشت که می‌توان آنها را پرورش داد و به فروش تبدیل کرد.

۳. شرکت‌های برخط

یکی از بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌های جذب مشتریان بیش‌تر استفاده از سایت‌های برخط برای بازاریابی شرکت‌تان است. بسته به کسب‌وکارتان، شماری از سایت‌ها وجود دارند که می‌توانند کمک کنند از طریق نتایج جست‌وجو و تشکیل شبکه مشتریان جدیدی پیدا کنید. داشتن یک پروفایل در یلپ(Yelp) می‌تواند قابلیت رویت شما را برای مشتریان بالقوه افزایش دهد. این‌کار همچنین به شما فرصت می‌دهد تا مشتریان وفادار را تشویق کنید نظرات مثبتی بنویسند و درنتیجه شهرت‌تان را بیش‌تر کنید. تریپ‌ادوایزر TripAdvisor هم همان فرصت‌ها را برای هتل‌ها، رستوان‌ها، و دیگر کسب‌وکارهای گردشگری فراهم می‌کند. و موگول Mogul برنامه‌ای برای مالکان مونثِ کسب‌وکارها فراهم می‌آورد تا به مخاطبان بالقوه نشان بدهند تمام ماهیت شرکت‌شان از چه قرار است.

رسانه‌ی اجتماعی نیز می‌تواند در این زمینه ابزار موثری باشد. تای کرندال، مدیرعامل CreditSuite، می‌گوید، ” امروزه بعضی از کارآمدترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راهکارهای بازاریابی برای رشد یک کسب‌وکار جدید از رسانه‌های اجتماعی نشات می‌گیرند.

اکنون برنامه‌هایی مثل فیس‌بوک، امکان آزمایش عناوین، تصاویر، مفاهیم، آگهی‌ها و موارد دیگری از سرمایه‌گذاری را با روزی کم‌تر از ۵ دلار، آسان می‌کند. وقتی بدانید چه چیزی جواب می‌دهد، آن‌وقت به کار بستن آن درمورد برنامه‌های دیگر که ممکن است هزینه‌ی بیش‌تری داشته باشند راحت خواهد بود. این نوع راهکار می‌تواند میزان قابل توجهی از پول شما را صرفه‌جویی کند و به شما کمک می‌کند پی‌ببرید چه چیزی سریع‌تر جواب می‌دهد، حتی اگر فقط با یک بودجه‌ی ناقابل مشغول به کار باشید.”

۴. دعوت به اقدام

اسپنسر کرک، مدیرعامل Extra Space Storage، می‌گوید، کلید[رشد کسب وکارتان] درک این نکته است که چگونه بازار هدف به دنبال خدمات شما است، آن‌گاه باید در کانال‌های بازاریابی و با استفاده از دعوت به اقدام‌های قوی تلاش‌تان را به حداکثر برسانید. باور بکنید یا نه، بسیاری از سایت‌ها در مطالب خود از دعوت به اقدام استفاده نمی‌کنند. هر ورود به سایت‌تان، هر بلاگی که نشر می‌دهید، و هر ایمیلی که می‌فرستید، باید حاوی پیشنهاد گام بعدی کاربران علاقمند باشد.

دعوت به اقدام ممکن است یکی از این موارد باشد؛ “برای اطلاعات بیش‌تر با ما تماس بگیرید، ” یا “برگه‌ی گزارش ما را فروبارگذاری کنید” یا “عضو خبرنامه‌ی ما شوید، ” ولی همیشه باید برای کسانی که می‌خواهند بیش‌تر از رابطه‌ی‌شان با شرکت شما باخبر شوند فرصتی وجود داشته باشد.

۵. انتشارات مطبوعاتی

پخش و نشر مطبوعاتی راه بی‌نظیری است برای آن‌که آدم‌های صنعت‌ خود را از به‌روزرسانی‌های مهم شرکت‌تان آگاه کنید. شما می‌توانید انتشارات مطبوعاتی درست کنید و در آنها محصولات جدیدتان، جایزه یا لوح‌تقدیرهایی که اخیرا گرفته‌اید، تغییرات ساختار شرکت‌تان، و چیزهای دیگر را به آگاهی برسانید. برقرار کردن تماس‌های مطبوعاتی درست برای آن‌که اطلاعیه‌های‌تان واقعا به دید بیایند، ممکن است زمان ببرد، ولی هرچه بیش‌تر پشتکار نشان بدهید و تلاش بیش‌تری در این راستا انجام بدهید، نتایج بهتری خواهید گرفت.

۶. کوپن‌ها و تخفیف‌ها

یک کار تضمین شده برای جلب توجه مخاطب‌تان: به آنها بگویید چگونه می‌توانند پول پس‌انداز کنند. روی محصولات یا خدمات‌تان تخفیف‌ها و کدهای کوپنی تخفیف تعبیه کنید. آنها را در انحصار خود درآورید، تا مشتریان احساس کنند بخشی از یک اقلیت زبده هستند. با چند دلار تخفیف نسبت به قیمت معمول، می‌توانید مشتریانی را جذب کنید که به شما و شرکت‌تان تا سا‌ل‌های سال وفادار باشند.

۷. استفاده از ویدیوها

ویدیوها یکی از موثرترین ابزاری هستند که می‌توانید در مبارزه‌ی بازاریابی خود از آن استفاده کنید. یا می‌توانید آنها را در منزل درست کنید یا آنها را به شرکت دیگری برون‌سپاری کنید که متخصص خلق ویدیوهایی با کیفیت بالای محتوا است. هر گزینه‌ای را که انتخاب کنید، ویدیوها راه بی‌نظیری است برای شریک کردن مخاطب‌تان به صورت بصری و افزایش قابلیت رویت برندتان.

این‌ها فقط چند راهکار هستند که می‌توانید برای رشد ارزان و موثر کسب‌وکارتان استفاده کنید. بعضی از روش های بازاریابی برند را آزمایش کنید، و بیش‌ترین تاثیر را روی پایگاه مشتریان بگذارید.


ترجمه:تحریریه نشریه بازده

نویسنده:استیو اُلِنسکی

منبع: فوربس

۷ راه عالی بازاریابی برای برند جدیدتان

بازاریابی برند


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی