کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ دلیل استخدام پذیری افراد ذهن نگاشت

آیا تا به حال به واژه ذهن نگاشت برخورد کرده اید؟ آیا می‌دانستید داشتن مهارت‌های ذهن نگاشتی یعنی داشتن خلاقیت؟ در این نوشتار از ۷ دلیل برای‌تان می‌گوییم که باعث می‌شود استخدام پذیری افراد ذهن نگاشت افزایش یابد. با ما همراه باشید.

۷ دلیل استخدام پذیری افراد ذهن نگاشت

همان طور که فناوری قوی‌تر می‌شود و برون‌سپاری تبدیل به هنجار می‌شود، خلاقیت نیز برای کارفرمایان ارزشمند‌تر می‌شود. زمانی که در جست‌وجوی فرصت بعدی هستید، به دقت توسعه‌ی مهارت‌های ذهن نگاشتی خود را بررسی کنید. ذهن نگاشت تکنیکی است برای ترسیم و نوشتن که بسیاری از مردم برای تعریف مشکلات، سازماندهی ایده‌ها و طرحِ رویکردهای تازه از آن استفاده می‌کنند.

چرا باید برای توسعه‌ی مهارت‌های ذهن نگاشت زمان صرف کرد؟ در اینجا هفت دلیل می‌بینیم برای اینکه چرا افرادی که مهارت‌های ذهن نگاشتی دارند نسبت به همسالان خود استخدام‌پذیرترند هستند:

۱. آنها ایده‌های بسیار زیادی خلق می‌کنند

استفاده از ذهن نگاشت راهی عالی برای خلق چندین و چند ایده در مدت زمانی کوتاه است. ایده‌ها واحدهای مبادلاتی دنیای کسب و کار هستند. اگر در یک جلسه ۱۰ ایده با خود داشته باشید، تقریبا متفاوت از هر شخص دیگری در جلسه به نظر می‌رسید.

نکته: خلاقیت به طور تصادفی اتفاق نمی‌افتد. شما می‌توانید با مرور ۳۰ نکته برای خلاقیت بیشتر . مهارت‌های خلاقانه ی خود را توسعه دهید.

مطلب مرتبط: ۷ حقیقت علمی درباره خلاقیت که شگفت انگیز هستند

۲. آنها از چهارچوب راه‌حل‌های معمول فراتر می‌روند

در هنگام اینکه حرفه‌ی خود را توسعه می‌دهید، بسیار مهم است بدانید که چه زمانی و چگونه محدودیت‌ها را کنار بزنید. وقتی که در زمان انجام کار از ذهن نگاشت استفاده می‌کنید، خود را از وابستگی صفحات گسترده و دیگر ابزارهای سنتی کسب و کار رها می‌کنید. این شما را به عنوان یک کارمند، ارزشمند تر می‌کند. البته لازم است که تواناییِ پیاده‌سازی ایده‌های خود را نیز داشته باشید.

۳. آنها می‌دادند چطور یک جلسه ی خلاق را اداره کنند

زمانی که مهارت خود را با ذهن‌نگاشت توسعه می‌دهید، قادر به هدایت دیگران در جلسات ذهن‌نگاشت نیز خواهید بود. تواناییِ اداره ی چنین جلساتی نشان می‌دهد که شما تواناییِ کسبِ ایده‌های خلاقانه از افراد دیگر و همکاری با آنها را دارید. مدیریتِ تعارض‌ها برای رسیدن به یک راه‌حل بسیار ارزشمند است زیرا بسیاری از مردم به راحتی غرقِ در تعارضات می‌شوند.

تدبیر: اداره‌ی یک جلسه‌ی خلاق بسیار سخت خواهد بود مگر اینکه بر روش‌های بنیادینِ اداره‌ی جلسه تسلط کامل داشته باشید.

۴. آنها می‌دانند چطور از برنامه‌های تخصصی استفاده کنند

به عنوان یک دانش‌ورز یا یک حرفه‌ایِ خلاق، توانایی شما برای استفاده از برنامه‌های کار بردی پیچیده بسیار مهم است. پیش‌فرضِ اغلبِ شرکت‌ها این است که شما در استفاده از مایکروسافت آفیس ماهر هستید. پس چه چیزی کمک می‌کند که شما متفاوت به نظر برسید؟ یکی از مواردی که می‌تواند به متفاوت بودن شما کمک کند، داشتن تخصص در زمینه‌ی نرم افزارهای ذهن‌نگاشت مثلِ مایندجت یا ایکس‌مایند است.

مطلب مرتبط: ۱۰ مهارت جهانی که آدم‌های موفق باید در آنها سرآمد باشند

۵. آنها می‌دانند چطور یک مشکل را به خوبی حلاجی کنند

ذهن‌نگاری روشی عالی برای تعریف یک مشکل است. این یک قابلیت ناشناخته در دفتر کار است. ممکن است در نگاه اول مشکل بسیار ساده به نظر برسد، مثلا اینکه “مشتری ناراحت است”. ذهن نگاشت کمک می‌کند که شرکت همه‌ی جوانب مشکل را درک کند و به یک راه‌حل بهتر برسد.

نکته: برای اینکه مهارت‌های حل مشکل خود را بهتر کنید 

۶. آنها خیلی سریع پروژه را به شتاب لازم می‌رسانند

امروزه بیشترِ فعالیت‌های کاری تبدیل به پروژه می‌شوند؛ این فعالیت‌ها می‌توانند شاملِ تولید محصول، راه‌اندازی یک رویداد و یا توسعه‌ی یک فرآیند باشند. شتابِ اولیه‌ی خوب برای شروع هر پروژه‌ای ضروری است. استفاده از ذهن‌نگاشت برای تعریف مشکل، توسعه‌ی راه‌حل‌های جایگزین، و مرحله‌بندی‌کردنِ پروژه، روشی عالی برای شروع کار بر روی یک پروژه است.

نکته: برای بهتر شدن در زمینه ی مدیریت پروژه، “ده کتاب برای اینکه مدیر پروژه ی بهتری باشید” را بخوانید.

مطلب مرتبط: چرا خلاقیت نیازمند آدمهای شکاک است

۷. آنها ذهن‌نگاشت را برای یادگیری مهارت‌های جدید به کار می‌برند

سالهاست که ذهن‌نگاشت توسط موفق‌ترین دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف استفاده می‌شود. چرا؟ ذهن‌نگاشت روشی برجسته برای بهبود حافظه و افزایش یادگیری است. در یک مصاحبه‌ی کاری اثباتِ توانایی‌تان برای یادگیری سریع مهم است زیرا شما به عنوان یک تازه‌کار چیزهای زیادی برای آموختن دارید. در این صورت شما می‌توانید توضیح دهید که چطور ذهن‌نگاشت به شما کمک کرده‌است که مهارت‌های تازه را با تلاشی کمتر بیاموزید.

نکته: برای توسعه‌ی بیشتر مهارت‌های یادگیری‌تان “ده شیوه ی متفاوتی که یادگیرنده‌های باهوش برای یادگیری چیزها به کار می‌برند” را بخوانید.

 


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: بروس هرفام

منبع: لایف هک

۷ دلیل استخدام پذیری افراد ذهن نگاشت


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی