کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

میلیاردر شدن :۷ توصیه برای میلیاردر شدن

میلیاردر شدن حالا از هر زمان دیگری ساده‌تر شده‌است. آدم‌های زیادی به من ایمیل فرستاده‌اند و گفته‌اند این کار غیرممکن است. آنها می‌گویند: “میلیاردر شدن فقط به شانس آدم بستگی دارد. آدم فقط زمانی پولدار می‌شود که پولدار به دنیا آمده‌باشد یا در قمار برنده‌شده‌باشد. پولدار شدن به کمک بسیار والدین نیاز دارد.”

میلیاردر

یک‌بار مادر پنج کودک برای من نوشته‌بود: “دنیل، من مقاله‌ات را خواندم و به حرف‌های تو ایمان دارم. با این حال، من در دهه‌ی ششم زندگی‌ام هستم و ساعت‌های متمادی از عمرم را سر دو کار خسته‌کننده می‌گذرانم. الان هم که کریسمس نزدیک است و به‌زحمت پول هدیه‌خریدن برای فرزندانم دارم. برای آدمی همچون من چه پیشنهادی داری؟”

مردی هم برای من نوشته‌بود: “آدم‌هایی که در اداره‌های دولتی یا موسسات خیریه کار می‌کنند نمی‌توانند میلیاردر شوند. حقوق این آدم‌ها ثابت است و وقت کمی برای کارهای دیگر دارند. وقتی هم به خانه برمی‌گردند، باید بچه‌هایشان را سرگرم‌کنند و استراحت‌کنند.”

این پرسش‌ها باعث شد من به این فکر کنم پولدار شدن در سرتاسر جهان چه‌قدر محتمل است؛ مخصوصا در امریکا. آدم‌هایی بدون این‌که حتی یک کلمه انگلیسی بدانند، کسی را بشناسند، پولی داشته‌باشند یا تحصیلات دانشگاهی داشته‌باشند به این کشور می‌آیند، اما با این وجود می‌توانند فرصت‌های بسیار خوبی برای خودشان و دیگران خلق‌کنند.

پول مثل خورشید است، یعنی بین این و آن فرق نمی‌گذارد. خورشید نمی‌گوید “من به فلان گل، درخت یا آدم نور و گرما نمی‌دهم چون دوستش ندارم”. پول هم مثل خورشید برای همه‌ی آن‌هایی که به وجودش اعتقاد دارند، به‌مقدار زیادی وجود دارد.

در ادامه ۷ توصیه را برای میلیاردر شدن آورده‌ام:

۱. طرز تفکرتان را تغییر دهید

باید دیدتان را گسترش‌دهید. اگر بیشتر آدم‌ها فقط درخت می‌بینند، شما باید تمام جنگل را ببینید. در این صورت خواهید توانست مسیر حرکت‌تان را مشخص‌کنید و به جایی که می‌خواهید برسید. وقتی رویای چیزی را در سر دارید و برای رسیدن به آن رویا هدف‌هایی تعیین‌کرده‌اید، احتمال رسیدن شما به آن تصور بسیار بالا می‌رود.

قبل از این‌که برای نخستین بار میلیاردر شوید، باید خودکاوی‌های بسیار زیادی انجام‌دهید. دانستن حقیقت وجودی‌تان همیشه هم کار ساده‌ای نیست. بعضی وقت‌ها می‌فهمید بزرگترین دوست و دشمن‌تان خودتان هستید، شاید حتی به‌طور هم‌زمان! در هر حال، تغییر طرز تفکر یکی از ملزومات پولدار شدن است.

مطلب مرتبط : ۵ اشتباه بزرگ که مانع میلیاردرشدن تان می‌شود

۲. تا جایی که می‌توانید پس‌انداز کنید

این نکته کاملا در راستای سوالاتی است که اخیرا از من پرسیده‌شده‌بود. اما برای خیلی‌ها، پول چندانی از حقوق‌شان باقی نمی‌ماند که پس‌انداز کنند. با این حال، باید بیشترین تلاش خود را بکنید تا بتوانید به بیشترین میزان ممکن پس‌انداز کنید. حتی اگر رقم پس‌اندازتان مسخره و خنده‌دار است.

فوت و فن‌های زیادی برای پس‌انداز کردن وجود دارن. باید سیستم خودتان را پیدا کنید و پول درآوردن را شروع‌کنید. حتی اگر درآمدتان ثابت است، باید راهی برای پس‌انداز کردن پیدا کنید. مهم نیست از ۵۰ دلار در ماه پس‌انداز کردن را شروع کنید یا از ۵۰۰ دلار؛ در هر حال باید به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهید و پول‌تان را سرمایه‌گذاری کنید.

۳. از میلیاردرها یاد بگیرید

آدم‌های زیادی دور و بر ما هستند که من آنها را دوستان پیش‌فرض خطاب می‌کنم. ما این آدم‌ّها را در سوپر مارکت، باشگاه، مدرسه، محل کار و سایر مکان‌ها می‌بینیم. ما به‌طور طبیعی با افزایش اعتمادمان به دیگران با آنها دوست می‌شویم. با این حال، در بیشتر موارد این آدم‌ها میلیاردر نیستند و نمی‌توانند به ما کمکی کنند.

اگر واقعا می‌خواهید میلیاردر شوید، شاید این آدم‌ها به شما بگویند چنین کاری غیرممکن است. این آدم‌ها به شما خواهند گفت دارید رویاپردازی می‌کنید و هیچ‌وقت نخواهید توانست به هدف‌تان برسید. در عوض بهتر است از میلیاردرها یاد بگیرید. اگر با این آدم‌ها رابطه پیدا کنید، خواهید توانست پیشرفت کنید.

۴.ثروتمند بودن را تجربه‌کنید

برای ثروتمند شدن، باید درباره‌ی ثروت بدانید. به عبارت دیگر، باید درباره‌ی موقعیت‌هایی که قبلا در آنها حضور نداشته‌اید اطلاع داشته‌باشید. برای نمونه، بد نیست یک ماشین جدید برانید، از یک مشاور املاک بخواهید خانه‌ای گران‌قیمت به شما نشان‌بدهد، یا از بهترین رستوران شهر یک غذای خوب بخرید.

بیشتر این چیزها چندان هم برای شما گران تمام نخواهند شد. در حقیقت حتی بعضی از آنها برایتان رایگان تمام می‌شوند. اگر می‌خواهید رویاهای مالی‌تان تحقق پیدا کنند، باید راهی را بروید که ۹۷ درصد دیگران نرفته‌اند. آیا زمین گلف گران‌قیمت، اسپا یا استخر گران‌قیمتی می‌شناسید؟ منتظر چه هستید؟

۵. به عملی‌شدن چنین چیزی اعتماد داشته‌باشید.

اگر باور داشته باشید که می‌توان میلیاردر شد، می‌توانید به مقصودتان دست پیدا کنید. با این حال، اگر فکر می‌کنید می‌کنید رسیدن به چنان نقطه‌ای غیرممکن است و فقط سایرین می‌توانند پولدار شوند، هیچ‌وقت نخواهید توانست به آن پول برسید. در عین حال فراموش نکنید باید آدم‌های پولدار را دوست‌داشته‌باشید. آن‌هایی که از پول متنفر هستند نه پول به‌دست می‌آورند و نه پولدار می‌شوند.

بهترین راه انجام‌‌دادن این کار، یادگیری پس‌انداز کردن است. می‌توانید کتاب‌ّهایی را که خود میلیاردرها نوشته‌اند بخوانید. اگر اطلاعات خوبی کسب کنید و انگیزه داشته‌باشید، خواهید توانست ثروتی را که به دنبالش هستید به‌دست بیاورید.

۶. خدمات خود را گسترش دهید

ثروت مادی شما، حاصل‌جمع مشارکت‌های شما در جامعه است. اگر با پرسش همیشگی من، یعنی “چگونه می‌توانم در زمان کمتر، به آدم‌های بیشتری خدمات بهتری ارائه‌دهم؟” آشنا باشید، در این صورت خواهید توانست کیفیت و کمیت خدمات‌تان را همزمان افزایش‌‌دهید. آدم‌ها مشتاق خدمات بهتر هستند.

گسترش‌دادن خدمات به‌معنی انجام‌دادن‌کارها فراتر از حد نیاز است. وقتی بحث کمک‌کردن به دیگران پیش می‌آید، باید با دل و جان به سراغ آن رفت. اهمیتی ندهید آیا آدم‌ّها برای کارتان ارزش قائل می‌شوند یا نه. شما بذر نیکی بکارید و به بعد از آن کاری نداشته‌باشید.

۷. از همه‌ی موقعیت‌ها استفاده‌کنید

در هر محله‌ای فرصت‌هایی برای انجام‌دادن کارهای خوب وجود دارند. جامعه‌ی شما به‌شدت به کمک شما احتیاج دارد. اگر ذهن‌تان را باز کنید و دل به کار بدهید، خواهید دید همین آدم‌ها به‌وقتش قدردان شما خواهند بود.

به‌علاوه، نمی‌توانید به هر موقعیتی نه بگویید و انتظار داشته‌باشید میلیاردر شوید. باید از هر فرصتی که می‌توانید استفاده‌کنید. بعضی وقت‌ها پاداش مالی این کارها سریع به شما نمی‌رسند، اما اگر به کاشتن این بذرها ادامه‌دهید، در نهایت خواهید توانست به ثمره‌ی دلخواه‌تان برسید.

پول ثمره‌ی عمل شما است. تمام چیزهایی که شما به‌دست آورده‌اید، نسبت مستقیمی با کارهای شما دارند. اگر هر کاری که می‌توانستید انجام داده‌اید و هدفی برای زندگی‌تان دارید، می‌توانید انتظار داشته‌باشید ثروتمند شوید. باید مشتاق رسیدن به ثروت باشید تا در نهایت وقتی آمادگی‌اش را دارید، به آن برسید.

هر چه بیشتر بذر بکارید (/خدمات بیشتری انجام‌دهید)، در نهایت گیاهان (/پول) بیشتری خواهید داشت.


ترجمه :تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: دنیل الای

منبع: آنترپرنر

میلیاردر شدن :۷ توصیه برای میلیاردر شدن

میلیاردر شدن

چطور پولدار شویم

چطوری میلیردر شویم


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی