کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ ابزار گوگل برای برندسازی بهتر

آیا می‌خواهید نمانام یا برند خود را بهبود دهید و نمایش‌پذیری برخط خود را ارتقا دهید در این نوشتار ما ۷ ابزار گوگل برای برندسازی بهتر به شما معرفی می کنیم.

بعضی از این خدمات، به خوبی شناخته‌شده هستند، در حالی که بعضی از آن‌ها، مبهم هستند. آن‌چه در تمام این ابزارها مشترک است، این است که می‌توانند تفاوت زیادی در نحوه‌ی دیده‌ شدن برخط شرکت شما ایجادکنند.

۷ ابزار گوگل برای برندسازی بهتر

این هفت ابزار گوگل را مشاهده کنید و ببینید چگونه می‌توانند به برندسازی بهتر شرکت شما کمک کنند.

۱. ثبت کسب و کار خود در گوگل.

اگر کسب و کار شما نحیف است، بهتر است در مکان‌یاب گوگل آن را ثبت‌کنید. این امر کمک می‌کند که کسب و کار شما، در جست‌وجوی‌های گوگلی و نقشه‌ی گوگل آورده شود. مشتریان بالقوه، ساعات کاری، درگاه اینترنتی و سایر اطلاعات کلیدی شما را خواهند دانست.

گوگل مالک بیش از ۶۰ درصد ترافیک جست‌وجو است، و قطعا نباید این فرصت برای دیده‌ شدن برخط را از دست‌ بدهید. این کار، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای بهبود رایگان برندسازی بهتر شرکت شما است.

مطلب مرتبط: ۳ گام مهم در برندسازی برای کسب و کار آنلاین

۲. خدمت تبلیغاتی گوگل ادوردز (ادوردز، واژه‌ای مرکب از دو واژه‌ی Ad و Words است. ترکیب این دو به معنی “واژه‌تبلیغ” است که یکی از خدمات جدید تبلیغاتی گوگل است.)

کسب تبحر در خدمت تبلیغاتی گوگل ادوردز ساده نیست، و صنعتی برای آموزش طرق استفاده از این خدمت به افراد، وجود دارد. به هر حال، شروع کار و تجربه‌کردن ساده است. با ادوردز، می‌توانید بودجه‌ای تبلیغاتی برای کسب و کار خود کنار بگذارید و حوزه‌های جغرافیایی خاص و واژگان کلیدی خاص را هدف‌گیری کنید. تبلیغات شما در نتایج جست‌وجوها نشان‌داده خواهند شد. بر مبنای هر کلیک، پرداخت خواهیدکرد و مقدار بیشینه‌ای که مایل هستید به ازای هر کلیک را پرداخت ‌کنید، مشخص می‌کنید. این احتمال زیاد است که شرایطی فراهم ‌شود تا از این امر اطمینان حاصل‌کنید که مشتریان خاصی، تبلیغ شما را خواهند دید. مورد کاوی‌های متعددی در این‌باره وجود دارند که کسب و کارها چگونه از تبلیغات مبتنی بر کلیک، استفاده‌ی اهرمی کرده‌اند، لذا به این مثال‌ها توجه کنید.

۳. تحلیل‌های گوگل.

تحلیل‌های گوگل، برای وب‌گاه‌ها بسیار سطحی است. استفاده از این خدمت، تصویر خوبی از این امر برای شما فراهم می‌کند که بازدیدکنندگان چگونه درگاه اینترنتی شما را پیدا می‌کنند و چگونه از آن استفاده می‌کنند. می‌توانید اثربخشی کارزار ادوردز خود را تحلیل‌کنید، و از سایر عوامل سفارشی‌پذیر نیز استفاده‌ کنید.

این ابزار بسیار قدرتمند است و استفاده از نتایج به رشد واقعی نمانام شما کمک می‌کند. می‌توانید مشاهده ‌کنید افراد کجا از وب‌گاه خارج می‌شوند (آیا نقصی در طراحی وب‌گاه وجود دارد که باید برطرف ‌شود؟) و چه منابعی باعث ایجاد بیشترین ترافیک و البته مشتریان با بالاترین کیفیت می‌شود.

نسخه‌ی ویژه‌ی تحلیل گوگل وجود دارد، اما با قیمت ۱۵۰،۰۰۰ دلاری آن، برای اکثریت شرکت‌ها استفاده از آن ضرورتی ندارد.

۴. نقشه گوگل، بسیار گسترده‌تر از ثبت کسب و کار در گوگل (ابزار اول) است.

نقشه را می‌توان سفارشی‌کرد و با مشتریان به اشتراک گذاشت، که برای شرکت‌های دارای مکان‌ فیزیکی یا کارخانه‌های متعدد، می‌تواند بسیار مفید باشد. برای مثال، بیشتر شرکت‌های موفق املاک و مستغلات از نقشه‌ها برای نشان‌دادن ثبت‌های متعدد شرکت‌ها استفاده می‌کنند. این نقشه‌ها را می‌توان در درگاه اینترنتی، تعبیه‌کرد و ابزاری تعاملی برای کاربران خواهدبود. این ابزار، ابزاری همه‌کاره است که برای جلب توجه مشتریان و ارائه‌ی استفاده‌های ارتقا یافته کاربرد دارد.

مطلب مرتبط: ۹ راز طلایی سئو که برندتان را به اوج موفقیت می‌رساند

۵. با گوگل فکر کنید.

برگه‌ی تقلب دیجیتالی گوگل، آخرین روندهای تبلیغاتی از قبیل مقاله‌ها، مورد کاوی‌ها و اینفوگرافی‌ها را بررسی می‌کند. این ابزار، فرصت مناسبی برای الهام‌گرفتن و مشاهده‌ی این امر فراهم می‌کند که درحال‌حاضر، داستان بازاریابی از چه قرار است. آن را با خبرنامه‌های پست‌الکترونیک همگام کنید تا به روز بمانید.

۶. اعلامیه‌های گوگل.

اخبار رقبا و صنعت را با اعلامیه‌های گوگل دنبال‌کنید. واژگان کلیدی که نتایج آن را می‌خواهید، مشخص‌کنید و گوگل رابط‌های جدیدترین محتویات در بر دارنده‌ی این واژگان کلیدی را برای شما ارسال می‌کند. به خطوط “لوس‌آنجلس، نانوایی” یا “شهر نیویورک، بازاریابی” فکر کنید. بعضی از نتایج فاقد ارزش هستند، اما بعضی دیگر، بینشی فوری از آن چیزی ارائه می‌کنند که دیگران در فضای برخط در حال انجام هستند. ممکن است فرصت‌هایی برای پوشش آن فضا‌ها ایجاد شود که با نمانام‌سازی شما هماهنگ است.

هم‌چنین می‌توانید اعلامیه‌های گوگل را در زمان‌هایی که فردی نام شما را در فضای برخط ذکر می‌کند، دریافت‌ کنید که روش مناسبی برای پیگیری با عبارت “متشکرم” یا بررسی رابط‌ها به سمت درگاه اینترنتی شما است.

۷. روندهای گوگل

روش دیگر برای مرتبط‌ ماندن و برندسازی بهتر ، روندهای گوگل است. واژه‌ی کلیدی مربوط به شرکت خود را جست‌وجو کنید و سپس میزان تکرار آن در جست‌وجوهای گوگل را مشاهده‌ کنید. با جست‌وجوی اندک، این روندها فرصت‌های زیادی فراهم می‌کنند.

فراتر از این ابزارها

روش‌های دیگری نیز در گوگل وجود دارد که می‌تواند به شرکت شما کمک ‌کند. برنامه‌های گوگل، برای کارکنان امکاناتی از قبیل جی‌میل، تقویم‌های برخط، اشتراک‌گذاری مدارک و بیش از آن را به قیمت ۵۰ دلار در سال برای هر کاربر فراهم می‌کند. این‌ها، با بعضی از سایر محصولات گوگل، برای مثال، ادوردز و تحلیل‌های گوگل، و در نظرگرفتن آنها می‌تواند مفید باشد. حتی اگر از سایر امکانات استفاده‌نکنید، ابزارهای فوق قادر خواهندبود شرکت شما را به موقعیتی که می‌خواهید برسانند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: بیزینس اینسایدر

۷ ابزار گوگل برای برندسازی بهتر


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی