کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷۵ درصد تالاب های ایران در معرض خطر هستند

به گفته‌ی معاون سازمان حفاظت محیط زیست، میزان مصرف منابع طبیعی در ایران سه برابر ظرفیت آنها است. افزایش دمای هوا کشورمان را با بحران‌های جدی روبرو کرده‌است و ما نیز در بروز این وضعیت نقش موثری داشته‌ایم. و نتیجه‌ی تمام این‌ها این است که درصد بالایی از تالاب های ایران در معرض خطر هستند.

۷۵ درصد تالاب های ایران در معرض خطر هستند

ایران با مشکلات زیست‌محیطی متنوعی دست به‌گریبان است که سوء مدیریت و سیاست‌های نادرست چند دهه‌ی اخیر در تشدید آنها نقش زیادی دارند.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که میزان افزایش دما در ایران از میانگین جهانی بالاتر است گفت: «گازهای گلخانه‌ای نقش موثری در افزایش دما دارند و ایران جزء ۱۰ کشور اول دنیا به لحاظ انتشار گازهای گلخانه‌ای است.»

محمد مجابی، پنج‌شنبه (۲۵ خرداد) در نشست بررسی وضعیت محیط‌‌زیست ایران و جهان در رشت، از وجود طرحی خبر داد که مطابق آن قرار است کشورهای توسعه یافته نتیجه پژوهش‌های خود را درباره تاثیر گازهای گلخانه‌ای بر تغییرات اقلیمی در اختیار کشورهای در حال توسعه قرار دهند تا این کشورها به کاهش تولید این گازها تشویق شوند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست، دیگر چالش زیست محیطی ایران و جهان را افزایش ذرات معلق در هوا و پدیده گرد و غبار عنوان کرد.

در سال‌های گذشته طولانی شدن دوره‌های خشک‌سالی، کاهش بارندگی و استفاده بی‌رویه از منابع آبی به ویژه در کشاورزی سنتی، به کاهش سطح سفره‌های زیرزمینی آب و خشک شدن اغلب تالاب‌ها و دریاچه‌های ایران منجر شده است.

عدم تناسب مصرف با منابع

مجابی در این نشست گفت: «میزان مصرف منابع زیستی در کشور سه برابر ظرفیت منابع است و در میزان مصرف، رتبه ۱۷ دنیا و از لحاظ منابع در جایگاه ۱۰۷ دنیا قرار داریم.»

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که ۷۵ درصد تالاب‌های ایران در معرض خطر هستند خاطر نشان کرد احیای ۲۰ تالاب در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۷۵ درصد تالاب های ایران در معرض خطر هستند


خبرخوان:

پیش بینی ادامه رکود و بیکاری در دولت دوازدهم

۴ شهر دنیا که مرگ در آنجا ممنوع است

۱۵ میلیاردر آلمانی و کسب و کارشان را بشناسید

دولت استرالیا به پناهجویان ۵۳ میلیون دلار غرامت می‌دهد

مچ گیری از باب دیلن :خواننده مشهور به کپی غیرقانونی متهم شد

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

علی بابا

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی