۶ گرانترین غذا و نوشیدنی جهان - مجله کسب و کار بازده

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ گرانترین غذا و نوشیدنی جهان

گرانترین غذا و نوشیدنی جهانشرکت لوتولند که در بریتانیا واقع است، فهرستی از ۶ گرانترین غذا و نوشیدنی جهان را گردآوری کرده است. این فهرست که شامل ۶ خوراکی و غذا و یک نوشیدنی است را در ادامه می خوانیم. با ما همراه باشید.

۱) اولین خوراکی این فهرست، گران قیمت‌ترین بطری آب دنیا به نام «آکوا دی کریستالو تریبیوتو مودیلیانی» به قیمت ۴۱۳۳۵ پوند است که بطری آن از طلای ۲۴ عیار دست ساز ساخته شده و از اثر هنرمند ایتالیایی به نام «آمادئو کلمنته مودیلیانی» الهام گرفته شده است.

۲) دومین مورد گران این فهرست، دسر شکلات تخم‌مرغی شکلی است که در هتل «لیندث هاو کانتری هاوس ویندرمییِر» سرو می‌شود.

مطلب مرتبط: ۱۰ گران‌ترین اتاق هتل در دنیا

در سال ۲۰۱۱، یک وعده دسر تهیه شده توسط سرآشپزی به نام «مارک گیلبرت» که از چهار نوع شکلات اعلای بلژیکی، ژله، برگه‌های طلای خوراکی و خاویار تزئین شده به سبک تخم‌مرغ‌های عید سرو می‌شد، به قیمت رکورد شکن ۲۲ هزار پوند فروخته شد.

۳) در سومین رتبه گران قیمت‌ترین برگر دنیا قرار دارد. می‌توانید طعم گران قیمت‌ترین برگر دنیا در لاس وگاس را با ۳۴۴۵ پوند بچشید.

این وعده غذا که «فلوربرگر» نام دارد، توسط سرآشپز «هوبرت کلر» تهیه می‌شود. این وعده غذایی حاوی گوشت گاو ویگیو، جگر چرب، قارچ خوراکی موسوم به ترافل سیاه و سس ترافل است که در کنار نوشیدنی آن، حدود ۱۷۳۰ پوندی، سرو می‌شود.

۴) هتل وستین در نیویورک، پنیر خامه‌ای ترافل سفید و نان حلقه‌ای ژله‌ای کشمشی مزین به گل‌های شکری و ورقه‌های طلایی خوراکی را در جام کریستالی ۲۰۵ پوندی برایتان سرو می‌کند. این رستوران افشا کرده که ماهی دست کم یک بار، این وعده را می‌فروشد.

۵) اگر در فصل قارچ‌ها در مالت به سر می‌برید و نمی‌توانید ۱۶۷۰ پوند جیبتان را نگه دارید، می‌توانید ترافل سفید و پیتزای طلا را امتحان کنید.

این پیتزا فقط از اکتبر تا می‌ عرضه می‌شود، از موزارلای بوفالوی ارگانیک، ورقه‌های طلای خوراکی ۲۴ عیار و ترافل‌های سفید تشکیل شده است. در منوی این وعده غذایی نوشته اند: «این فقط یک پیتزای معمولی نیست، بلکه نشانه‌ای از جانب خدا و بزرگی اوست.» شاید هم نشانه‌ای باشد که به ما می‌گوید: ساده لوح را به راحتی می‌شود تیغ زد.

مطلب مرتبط: ۱۰ گران ترین دفتر کار جهان

۶) ارزان‌ترین قلم موجود در این فهرست، برایتان ۵۱۸ پوند آب می‌خورد و «دکادنس دور کاپ کیک» نام دارد که با ورقه‌های طلا تزئین شده است.


سایت کسب و کار بازده

گرانترین غذا و نوشیدنی جهان

افکار نیوز


 

نوشته های مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی