کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیست های اسکی تهران: ۶ پیست اسکی پر طرفدار در تهران

اگرچه که اسکی معمولا به عنوان تفریح قشر مرفه شناخته می‌شود، اما پیست های اسکی تهران و ایران به اندازه تمام مردم جا برای لذت بردن از برف‌های مرغوب دارند. ما در این نوشتار ۶ پیست از جمله پیست های اسکی تهران را به شما معرفی می‌کنیم که پرطرفدار هستند.

پیست های اسکی از جمله فضاهایی هستند که در زمستان رونق بیشتری می‌گیرند، البته شاید چند تایی از آنها تا اواسط بهار هم پذیرای اسکی بازان و علاقه مندان باشند، اما اوج زمان مراجعه به پیست‌های اسکی در زمستان و اواخر پاییز است. بنابراین ما هم تصمیم گرفتیم تا اطلاعاتی را راجع به پیست های اسکی تهران در اختیار شما قرار دهیم تا اگر خواستید به این ورزش مشغول شوید بدانید کدامیک از این پیست های اسکی تهران برای شما بهترند.

۱- پیست اسکی آبعلی

پیست های اسکی تهران

پیست اسکی آبعلی قدیمی‌ترین پیست اسکی تهران است و نخستین پیستی است که دستگاه‌های بالابر در آن نصب شد. این پیست در ۷۵ کیلومتری شرق شهر تهران و در منطقه‌ای به همین نام در جاده هراز واقع شده است.

این پیست امکانات زیادی را برای علاقه مندان به این ورزش مفرح را دراختیار قرار می‌دهد. پنج پیست اسکی مختلف و ویژگی هایی نظیر آب گرم، وجود امامزاده، برخورداری از آب و هوای مطلوب در طول سال همه و دسترسی آسان باعث شده است که این پیست به نسبت دیگر پیست‌ها شناخته شده تر باشد.
آبعلی دارای ۱ تله کابین، ۵ تله اسکی بشقابی، ۱ تله سیژ و ۳ تله اسکی چکشی است، که به ۳ بخش پیست شرکت نفت، پیست‌های خصوصی و پیست تربیت بدنی تقسیم می‌شود.
ارتفاع بالاترین نقطه آن از سطح دریا ۲۶۵۰ متر و پایین‌ترین نقطه آن ۲۴۰۰ متر است. این پیست از لحاظ امکانات رفاهی دارای ۶ رستوران و ۱ هتل است. پیست اسکی آبعلی به دلیل دسترسی راحت تر به نسبت دیگر پیست‌های اسکی معملا شلوغ تر است.

مطلب مرتبط: ۱۰ راه برای سازگاری با تغییر ساعت هنگام سفر

۲- پیست اسکی بین‌المللی دیزین

پیست های اسکی تهران

دیزین نه تنها مهم‌ترین پیست اسکی ایران است، بلکه معتبرترین پیست اسکی در کل خاورمیانه به شمار می‌رود.
این پیست که در شمال تهران قرار گرفته، نخستین پیست اسکی در ایران است که از طرف فدراسیون جهانی اسکی مورد تایید برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بین‌المللی به خود گرفت.

رسمیت این پیست وابسته به امکانات ویژه و خاص است که شامل نکات فنی مانند، شیب مسیر، طول مسیر، محل برگزاری مسابقات و امکانات رفاهی است.

بر خلاف بعضی از پیست‌ها، استفاده از برد اسکی در دیزین مجاز است و همین مسئله باعث می‌شود تا افراد بیشتری توجهشان به این پیست جلب شود.
دیزین در شمال کوه‌های تهران و به فاصله ۱۲۳ کیلومتر از مسیر جاده چالوس و ۷۱ کیلومتر از مسیر شمشک واقع شده است. ۴ تله کابین، ۲ تله سیژ، ۹ تله اسکی بشقابی و ۱ تله اسکی چکشی در آن نصب شده است. ارتفاع پائین‌ترین نقطه از سطح دریا ۲۶۵۰ متر و بلندترین نقطه آن ۳۶۰۰ متر می‌باشد.

مدت زمان فصل اسکی در دیزین که بیشترین زمان را برای اسکی بازان درایران فراهم آورده از اوایل آذرماه تا اواسط اردیبهشت ماه می‌باشد.

امکانات رفاهی این پیست بنا به توسعه وسعت منطقه شامل ۲ هتل، ۱۹ کلبه و ۶ رستوران است فعالیت مجموعه دیزین به فصل زمستان محدود نمی‌شود، در سال ۱۳۷۲ با نظر فدراسیون جهانی اسکی و همکاری متخصصان این رشته کلنگ احداث پیست اسکی روی چمن دراین منطقه زده شد که در تابستان ورزش اسکی روی چمن در این پیست توسط علاقمندان صورت می‌پذیرد.

اگر اسکی سوار حرفه‌ای هستید و دوست دارید فضایی شاد را برای اسکی تجربه کنید این پیست مناسب‌ترین است.

 ۳- پیست اسکی بین الملی دربندسر

پیست های اسکی تهران

جدیدترین پیست اسکی‌ تهران در سال ۱۳۶۱با همکاری پیشکسوتان و علاقمندان به ورزش اسکی‌ در قالب یک شرکت خصوصی راه‌اندازی شد. پیست اسکی‌ دربندسر واقع در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی تهران در روستای دربندسر قرار دارد.

دستگاه‌های بالابر آن شامل ۲ تله سیژ و ۳ تله اسکی‌ است. ارتفاع پایین‌ترین نقطه آن از سطح دریا ۲۶۰۰ متر و بلندترین نقطه آن ۳۰۵۰ متر می‌باشد. طول فصل اسکی‌ در دربندسر از اواسط آذر تا اواخر فروردین ماه می‌باشد که در این زمان تعداد کثیری از علاقمندان به ورزش اسکی‌ در این پیست حضور می‌یابند.

از آنجائی که منطقه رودبار قصران از آب و هوای متنوع و دارای طبیعت زیبا و منحصر به فردی برخوردار است، دره‌ای بنام تلتنگه در شمال دربندسر قرار دارد که هر ساله در تیرماه می‌توان در آن به اسکی‌ کردن پرداخت که مسابقات اسکی‌ برگزار شده در این فصل از جمله موارد تداوم علاقه به این ورزش است.

در این پیست پس از کسب عنوان بین‌المللی توسط فدراسیون جهانی چندین دوره مسابقات لیگ بین‌المللی با حضور اسکی‌ بازان صاحب نام جهان از سال ۱۳۸۷ برگزار شد. کسانی که مایل هستند تا فضایی جدید تر را برای اسکی‌ و تفریحات مفرح زمستانی تجربه کنند، شاید بد نباشد که این بار سری به پیست اسکی‌ دربندسر بزنند.

 ۴- پیست اسکی‌ بین‌المللی توچال

پیست های اسکی تهران

اسکی‌ بازان و کوهنوردان تهران که در فصل زمستان از دیدن قله پر برف توچال لذت می‌بردند همیشه این آرزو را داشتند که بتوانند در نزدیکترین محل به تهران ورزش کنند.

این آرزو توسط چندین کوهنورد و اسکی‌ باز علاقمند در سال ۱۳۵۵ به حقیقت پیوست. دراین سال با تاسیس تله کابین و راه‌اندازی آن تا قله ۳۹۴۴ متری توچال این امکان فراهم شد تا در هر زمان به فاصله تنها ۵ کیلومتر از میدان تجریش در کوه‌های شمال تهران به اسکی‌ کردن پرداخت.

پیست اسکی‌ توچال که قرار بود یکی از بزرگترین پیست‌های اسکی‌ جهان شود به دلیل مشکلات و متوقف شدن پروژه‌ها در زمان جنگ تحمیلی تنها ۲ پیست آن که یکی در ارتفاع ۲۹۳۵ متری و دیگری در قله توچال قرار دارد به بهره‌برداری رسید، که درحال‌حاضر تنها پیست اسکی‌ قله قابل استفاده می‌باشد.

اما پروژه تله کابین توچال که در آن زمان منحصر به فرد بود، منطقه پشت قله را نیز شامل می‌شد که در حدود نصب ۱۲ دستگاه بالابر در آن طراحی شده بود و تا قله دیزین پیش می‌رفت و امکان ۷ ماه اسکی‌ کردن را برای علاقمندان فراهم می‌کرد.

درحال‌حاضر ایستگاه ۷ تله کابین توچال با وجود دو تله سیژ و یک تله اسکی‌ در فصل زمستان از اواسط آبان تا اواسط خرداد ماه پذیرای ورزشکاران می‌باشد. امکانات رفاهی این پیست شامل ۱ هتل و ۲ رستوران است.

این پیست نیز از سوی فدراسیون جهانی عنوان بین‌المللی به خود گرفت و تا به حال چندین دوره مسابقه بین‌المللی اسنوبرد با حضور قهرمانان جهان و المپیک در آن برگزار شده است.

پیست اسکی‌ توچال فضای جالبی دارد، میان دو دره، به دور از هر گونه شلوغی، شاید بتوان آن را دنج‌ترین پیست اسکی‌ نامید، دنج‌ترین و پر طرفدار ترین. گذراندن یک شب در هتل این پیست تجربه‌ای جالبی است که باید دست کم یک بار لذت آن را چشید، شب هنگام وقتی چراغ‌ها سرتاسر محوطه را روشن می‌کنند نمایی جالب پدید می‌آید، البته ماندن در هتل پیست اسکی‌ توچال مزیت دیگری هم دارد و آن این است که شما را از صف‌های طولانی برای سوار شدن به تله کابین بی‌نیاز می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۰برترین مقصد گردشگری جهان

 ۵- پیست اسکی بین‌المللی شمشک

پیست های اسکی تهران

پیست اسکی‌ شمشک در ۵۷ کیلومتری شمال شرقی تهران در روستای شمشک واقع می‌باشد. این پیست برای نخستین بار در سال ۱۳۳۷ مورد بهره‌برداری قرار گرفت و شامل ۲ تله سیژ، ۳ تله اسکی‌ بشقابی و ۲ تله اسکی‌ چکشی می‌باشد.

پیست اسکی‌ شمشک بعد از پیست اسکی‌ دیزین در شهریور ۱۳۷۵ با تغییرات در شیب، مسیر پیست آن از طرف فدارسیون جهانی عنوان بین‌المللی به خود گرفت.

امکانات رفاهی این پیست شامل ۲ هتل، ۴ ستوران می‌باشد که در فصل زمستان پذیرای ورزشکاران و طبیعت دوستان است. ارتفاع بالاترین نقطه این پیست از سطح دریا ۳۰۵۰ متر و پایین‌ترین نقطه این پیست از سطح دریا ۲۵۵۰ است.

۶ – پیست اسکی خور

پیست های اسکی تهران

طول فصل اسکی‌ در شمشک از اوایل آذر تا اواسط فروردین ماه متغیر است. شمشک در فصل تابستان محل بسیار خوبی برای تفریح و ورزش است. هوای مطلوب این منطقه همچنین نزدیکی آن به شهر بزرگ تهران باعث جلب توجه بسیاری از توریست‌های داخلی و خارجی شده.

در ضمن هنگام فصل زمستان پیست اسکی‌ شمشک با وجود نورافکن‌های زرد رنگ محیطی جذاب و دیدنی را فراهم آورده تا اسکی‌ بازان بتوانند تا پاسی از شب نیز به اسکی‌ کردن بپردازند.

پیست اسکی خور با بلندای ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا در استان البرز و در نزدیکی سد امیرکبیر (سد کرج)، در کنار روستای تاریخی خور جای دارد.

برای رسیدن به این پیست اسکی در ۲۳ کیلومتری جاده کرج-چالوس، پیش از ورودی تاسیسات سد امیرکبیر باید مسیر را از راه فرعی به سمت خاور پی گرفت و از روستاهای ارنگه و روستای جی گذر کرد.

ساخت این پیست به پیش از سال ۱۳۵۷ باز می‌شود و پس از دوران جنگ ایران و عراق دوباره راه‌اندازی شد. در سال ۱۳۸۸ با تغییر در شیوه مدیریت و تفویض اختیارات مربوطه، آغاز به کار نمود. دارای دو مسیر ۱۸۵۰ متری و ۳۵۰ متری است و گنجایش روزانه ۱۳۰۰ اسکی‌باز را دارد.

پیست اسکی‌ خور هم اکنون در طول هفته برای استفاده همگانی آماده است.امکانات بالابری این پیست یک تله‌اسکی‌‌ بشقابی است. این پیست یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان کرج به شمار می‌آید. که در فصل زمستان می‌تواند پذیرای شما و خانواده تان باشد و لحظاتی شاد را برای تان رقم زند.

امیدواریم از اطلاعات ارائه شده در مورد پیست های اسکی تهران استفاده کرده باشید و منتظر نظرات شما در مورد پیست های اسکی تهران هستیم.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

پیست های اسکی تهران

منبع: وب سایت چیدانه


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی