کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ نکته از فرهنگ شرکتی برای صاحبان کسب و کار

این مقاله به بهبود فرهنگ شرکتی برای صاحبان کسب و کار اختصاص دارد. چه طور می توان فرهنگ شرکتی را بهبود بخشید؟ اگر شما هم مثل کارمندان‌تان احساس نارضایتی بیش‌تری از شغل، حرفه‌ و کسب و کار تان دارید، آمار هم سوء‌ظن شما را تأیید می‌کند. بنابر پرسش‌کاوی اخیر کریربیلدر، ۲۱% از کارمندان تمام‌وقت قصد دارند امسال شغل‌شان را عوض‌کنند، که نسبت به سال گذشته ۴% افزایش داشته است.

کسب و کار

یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از گردش مالی بالا، بهبود فرهنگ شرکتی تان از سطح پایه‌ای آن است. وقتی افراد بدانند که در جایی با فلسفه‌ای اندیشمندانه و الهام‌بخش کار می‌کنند، با احتمال کمتری دنبال جای بهتر می‌گردند. در زیر۶ نکته برای بهبود فرهنگ شرکتی در کسب و کارتان را می‌خوانید.

۱.تعریفش کنید

اگر فرهنگ شرکت شما به صورت نوشتاری تعریف نشده باشد، در بهبود آن به موفقیت چندانی نخواهید رسید. آیا محیط کارتان محدود به ساختار، قوانین و مقررات است یا بیش‌تر متکی به خلاقیت است؟ انتظار دارید که کارمندان تازه استخدام شده چه طور رفتار کنند؟ کارمندانی که سابقه‌های متفاوتی دارند چه طور؟ ارزش‌های اصلی کسب و کارتان چیست؟

همه‌ی این پرسش‌ها را در نظر بگیرید و با عباراتی واضح به آنها پاسخ دهید. اگر درحال‌حاضر فرهنگ شرکتی تعریف شده‌ای ندارید، همین امروز تهیه‌اش کنید.

مطلب مرتبط : ۵۰ گام ساختن کسب و کار که هر کارآفرین باید بردارد

۲.بررسی‌های غیررسمی

اگر دائما با کارمندان‌تان در ارتباط نباشید، ممکن است از مشکلاتی نظیر روحیه‌ی پایین‌شان تا وقتی که دیگر دیر است، آگاه نشوید. منتظر گزارش‌های رسمی نباشید. زمانی را هرهفته در نظر بگیرید و با چند تا از کارمندان منتخب‌، گفت‌وگویی شخصی داشته باشید و درباره‌ی فرهنگ شرکت بحث کنید.

۳.جلسات گروه‌سازی خلاق

می‌خواهید جلسات گروه‌سازی خلاق را برای بهبود فرهنگ شرکت امتحان کنید؟ چه طور است آن را بر اساس اصول کلیدی کسب و کارتان بگذارید؟ اگر از زمره‌ی کسانی هستید که باور شدیدی به “اعتماد” دارید، سعی کنید چند تمرین “اعتمادسازی” داشته باشید. یک جست‌وجوی سریع اینترنتی ایده‌های زیادی به شما می‌دهد. آیا روابط قوی میان‌فردی بین کارمندان برای‌تان مهم است؟ یک شب کارمندان‌تان را به بولینگ یا پیکنیک ببرید، در این صورت فرصت دارند هم‌دیگر را در حالتی غیررسمی، محیطی سرگرم‌کننده و دور از دفتر کار، بهتر بشناسند.

۴.بازنگری فرآیند استخدام

مطمئن شوید منابع انسانی و بخش استخدام کارمندان، فرهنگ شرکت را به خوبی می‌دانند_ و از آنها بخواهید در فرآیند مصاحبه درباره‌ی آن بحث کنند. حرفه‌ای‌های بخش استخدام می‌توانند از این طریق متقاضیانی را که مناسب کار نیستند تشخیص دهند، و کارمندان بالقوه می‌توانند پیش از پذیرفتن پیشنهاد شغلی‌شان، به درک روشنی از چگونگی کار کردن در محیط برسند.

۵.تقویت کارمندان مبتکر

اگر می‌خواهید اعضای خانواده‌ی کارمندان روابط عمیق‌تری با هم داشته باشند، اجازه دهید درگردهم‌آیی‌های شرکت حضور بیابند، مثل بازی‌های سافت‌بال و جشن تعطیلات آخر سال. اگر مدل کسب و کارتان با ارتباط از راه دور، سازگار است، برنامه‌ی متوسط ارتباط از راه دور را اول به کارمندانی بدهید که در حالت ارتباط از راه دور می‌توانند موقعیت بهتری داشته باشند. ببینید که این کار اثرات جانبی نداشته باشد.

۶.برای راهنمایی نگاهی به دیگر داستان‌های موفقیت‌آمیز بیندازید

آیا نیازی به اثبات این موضوع هست که ایده‌های جالب بهبود فرهنگ شرکت، اثربخش‌اند؟ برای نمونه تیم فوتبال سیهاکس سیاتل را ببینید. پیش‌آهنگان تیم اجازه دارند به دنبال بازیکنانی باشند که لزوما متناسب با سیستم سازماندهی شده‌شان نیستند ولی از برخی جهات، ارزش افزوده‌ای برای تیم دارند. سپس به عهده‌ی سرمربی است که بگذارد بازیکنان خودشان باشند تا بتواند آن ارزش را به کار گیرد_ این روند تا زمانی ادامه دارد که این بازیکنان شانس برنده شدن بیش‌تری به تیم بدهند. فرهنگ سیهاکس یک عبارت موثر و ساده است: همیشه رقابت کنید.


تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: رایان سلینر

منبع : بیزنس اینسایدر

۶ نکته از  فرهنگ شرکتی برای صاحبان کسب و کار

فرهنگ شرکتی برای صاحبان کسب و کار


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی