کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ نشانه در گوش تان که چند بیماری را هشدار می دهند

۶ نشانه در گوش تان که چند بیماری را هشدار می دهند

زمانی که پای سلامتی و تناسب در میان باشد، بدن‌مان قطعا علائمی برای ما می‌فرستد. توجه دقیق به این نشانه‌ها می‌تواند راهنمایی عالی برای سلامتی‌مان باشد. گوش ها، به ویژه، فقط برای شنیدن استفاده نمی‌شوند؛ آنها می‌توانند نشانه‌هایی ارائه بدهند مبنی بر این‌که ممکن است سلامتی‌تان با مشکلات اساسی مواجه شده‌ باشد. اگر توجه زیادی به گوش های‌تان داشته باشید، شاید از فجایع جدی که ممکن است برای سلامتی‌تان رخ بدهند، پیش‌گیری کنید. در ادامه برخی از نشانه‌هایی را می‌بینید که در صورت بروز اختلال در سلامتی‌تان، توسط گوش ها ارسال می‌شوند.

گوش

۱. چین خوردن گوش

ظاهر گوش خارجی می‌تواند جزییات مهمی درباره‌ی شرایط قلب به ما بدهد. چین مورب روی لاله‌ی گوش نشانه‌ی بیماری عروق کرونر است. مرکز ملی اطلاعات زیست‌فناوری در سال ۱۹۸۹ در نشریه‌ی “ژورنال قلب انگلستان” اعلام کرد که تا ۳۰۰ نفر از کسانی که لاله‌ی گوش‌شان چین داشت، در اثر علل مربوط به بیماری عروق کرونر مرده بودند. این اختلال در زنان و مردان مشترک بود.

چین مورب در لاله‌ی گوش همچنین می‌تواند نشانه‌ی سندرم ویت ویدمن باشد. این سندروم اختلال رشد بیش از حد است که روی بخش‌های مختلف بدن تاثیر می‌گذارد و یکی دیگر از دلایلی است که چرا باید به گوش‌تان توجه کنید.

۲. جرم گوش

اغلب آدم‌ها این جرم را ترشحی از گوش در نظر می‌گیرند که باید برای جلوگیری از مسدود شدن، پاک شود. اما، این جرم می‌تواند برای ارائه‌ی جزییاتی درباره‌ی سلامتی شخص، مفید باشد. جرم گوش می‌تواند بوی خاصی داشته باشد و این بو به ما اطلاعاتی درباره‌ی سلامتی‌مان می‌دهد.

مطابق با پژوهشی که در ژورنال FASEB منتشر شد، یک نسخه‌ی تغییر یافته از ژن ABCC۱۱ با سرطان پستان مرتبط است. این ژن در اهالی شرق آسیا شایع است. غالبا علت بوی زیر بغل و مرطوب بودن جرم گوش همین است. مطابق با وب‌گاه اخبار پزشکی (Medical News Today)، این‌ها، نشانه‌هایی نجات‌بخش هستند و می‌توانند منجر به کشف زودهنگام سرطان پستان شوند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که توجه کافی به گوش‌تان و رطوبت جرم آن دارید.

6-Reasons-to-Pay-Attention-to-Your-Ears

۳. مرطوب بودن جرم گوش

بوی زیر بغل و مرطوب بودن جرم گوش برای بیشتر افرادی که دارای این ویژگی‌ها هستند، به معنای سرطان است. هرچند، مهم است به یاد داشته باشید که مرطوب بود جرم گوش و بوی زیر بغل شواهد قطعی ابتلای فرد به سرطان نیستند. این فاکتورها فقط احتمال تشخیص این بیماری را افزایش می‌دهند. این خطر توسط عوامل دیگری مثل محیط تشدید می‌شود.

۴. گوش‌های قرمز

در هوای خیلی گرم، اغلب گوش‌ها داغ می‌کنند و قرمز می‌شوند. هرچند، داشتن گوش‌های قرمز در دمای اتاق می‌تواند نشانه‌ی نارسایی غدد فوق کلیوی باشد. غدد فوق کلیوی هورمون آدرنالین را ترشح می‌کنند. این هورمون مسئول آماده‌سازی بدن برای واکنش در برابر شرایط ناامن است. آدرنالین ناکافی دلیل اصلی فشار خون خیلی پایین، از دست دادن وزن، نارسایی کلیه و سایر اختلالات سلامتی است. گوش‌های قرمز نشانه‌ی ناکافی بودن آدرنالین هستند.

به علاوه، گوش‌های قرمز علامت سندروم گوش قرمز هستند. ویژگی این اختلال داغ شدن و کمی قرمز شدن گوش است. هرچند این بیماری نسبتا نادر است.

۵. زنگ زدن گوش

صداهای ناخوشایند و دائمی در گوش‌ها نشانه‌ی وزوز گوش (تینیتوس) باشد. مطابق با گزارش نشریه‌ی دانشکده‌ی پزشکی هاروارد، این صدا می‌تواند از یک گوش، هر دو گوش، داخل سر یا از فاصله‌ای قابل درک باشد. رویدادهای پر سر و صدا باعث ایجاد تینیتوس می‌شوند. هرچند، اگر این صداها بیش از ۶ ماه به طول بیانجامند، می‌توانند نشانه‌ی تینیتوس مزمن باشند.

۶. گوش‌های کوچک

گوش‌های کوچک می‌توانند باعث شوند که فرد، مستعد ابتلا به بیماری‌های کلیوی و اگزما باشد. مجاری گوش کسانی که گوش‌های کوچک دارند، اغلب کوچک‌تر است. کوچک‌تر بودن مجاری، احتمال ایجاد اگزمای گوش را افزایش می‌دهد. گوش‌های کوچک همچنین با مشکلات کلیوی مرتبط هستند. کسانی که گوش‌های کوچک دارند اغلب در مراحل بعدی زندگی بیماری‌های کلیوی را تجربه می‌کنند. این اختلالات می‌توانند شامل نداشتن یک کلیه یا کلیه‌ی جوش‌خورده باشند.

توجه به تغییرات بدن‌تان می‌تواند کاملا سودمند باشد. به ویژه گوش می‌تواند اطلاعات پزشکی مهمی ارائه دهد و از فجایعی که ممکن است برای سلامتی رخ بدهند، جلوگیری کند.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: پازیتیو مِد

۶ نشانه در گوش تان که چند بیماری را هشدار می‌دهند


تمامی محتویات پزشکی و سلامت در این وب‌گاه صرفا بر مبنای ارائه‌ی اطلاعات است و هرگز نباید به عنوان برنامه‌ی تشخیصی یا درمانی خاص برای هرگونه موقعیت فردی تلقی شود. استفاده از این وب‌گاه و اطلاعات موجود در آن هرگز به مثابه‌ی ایجاد رابطه‌ی پزشک و بیمار نیست. همواره در صورت بروز هرگونه پرسش یا مشکلی در زمینه‌ی سلامت شخصی خود یا دیگران حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.  


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی