کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ مشکل اساسی ریودوژانیرو برای افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶

مشکل اساسی ریودوژانیرو برای افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ چیست؟ ۱۵ مرداد امسال المپیک ۲۰۱۶ ریو آغاز می‌شود. با این‌که کم‌تر از ۳ ماه تا شروع این مسابقات باقی مانده است اما هنوز هیچ نشانه‌ای از بهبود شرایط سایت کارناوال آرنا ۳ در پارک المپیک مشاهده نمی‌کنیم و مدتی است که اخبار نگرانی علاقمندان المپیک از سراسر جهان منتشر می‌شود که نگران مشکلات اساسی در ریو برای برگزاری المپیک هستند. در ادامه با بازده همراه باشید تا به چند مشکل و چالش اساسی ریو برای برگزاری این مسابقات بپردازیم.

المپیک ۲۰۱۶

مشکل اساسی ریودوژانیرو برای افتتاحیه المپیک #۱-ساخت مسیر ویژه عبور و مرور

ریو در حال تلاش برای ساخت و توسعه ۱۶ کیلومتر مسیر عبور و مرور از مرکز شهرستان به داخل پارک المپیک است. به گزارش کانرز این مسیر حداقل شاهد عبور روزی ۳۰۰ هزار طرفدار و هوادار به سمت پارک المپیک خواهدبود. بودجه‌ی تقریبی برای ساخت‌وساز این مسیر حدود ۲۴۷ میلیون دلار تخمین زده شده‌است.

این درحالی است که برزیلیا پایتخت این کشور درحال‌حاضر درگیر فساد مالی و استیضاح دیلماروسف رییس‌جمهور این کشور است؛ به همین دلیل این شهر دچار آشفتگی و از هم گسیختگی شده و به نظر نمی‌رسد این پروژه به پایان برسد.

مشکل اساسی ریودوژانیرو برای افتتاحیه المپیک # ۲-گسترش و توسعه‌ی خط مترو

در ادامه‌ی ساخت و توسعه خط مترو قرار بود در ۱ ژوئیه خط متروی جدیدی به سمت پارک المپیک افتتاح شود ولی سخنگوی کانرز اعلام کرده‌است این خط مترو هنوز آماده‌ی بهره‌برداری نیست و از آن بدتر این‌که هیچ گونه و طرح و برنامه‌ای هم برای پیش برد این پروژه ندارد.

مشکل اساسی ریودوژانیرو برای افتتاحیه المپیک # ۳-شیوع بیماری به خاطر پشه‌های ناقل

در برزیل بیماری‌های متعددی از کنترل خارج شده و تلاش‌های مقامات این کشور برای کنترل و مبارزه با آنها تاکنون بی‌فایده بوده‌است.

در اوایل دسامبر ۲۰۱۵ حدود یک میلیون و پانصد و هشتاد هزار مورد تب دنگی گزارش شد و از همه بدتر این‌که اخیرا یک ویروس جدید و همه‌گیر به نام زیکا در حال گسترش است که مقامات برزیل تخمین می‌زنند در ماه‌های گذشته حدود یک و نیم میلیون نفر آلوده شده‌باشند. ۳۲۰۰ مورد از این تعداد نوزادانی هستند که مغزشان آسیب دیده‌است.

درحال‌حاضر ویروس زیکا به سختی در حال ضربه زدن به منطقه شمال شرقی برزیل و ریودوژانیرو است و هر روز بیش از پیش گسترش می‌یابد.

اگر تب دانگی و ویروس زیکا با این سرعت به شیوع و گسترش خود ادامه دهند، پیش‌بینی می‌شود تعداد زیادی از علاقه‌مندان و طرفداران از آمدن به ریودوژانیرو خوداری کنند.

مشکل اساسی ریودوژانیرو برای افتتاحیه المپیک # ۴-افزایش ناگهانی بودجه‌ی طرح در پی بحران ملی اقتصاد

به گزارش کانرز در سال ۲۰۱۵ هزینه‌ی زیرساخت و تکمیل کل پروژه‌ها که عمدتا توسط دولت فدرال محلی تامین می‌شود، افزایشی معادل ۵.۹ میلیارد دلار داشته‌است که حدود ۲۵ درصد بیش‌تر از بودجه‌ی پیش‌بینی شده است.

این در حالی است که کشور برزیل با بحران اقتصادی شدیدی دست و پنجه نرم می‌کند و صرف اینگونه هزینه‌ها قطعا باعث به وجود آمدن مشکلات بیش‌تر خواهدشد و به دولت و اقتصاد این کشور ضربه سنگینی خواهدزد.

مشکل اساسی ریودوژانیرو برای افتتاحیه المپیک # ۵-آب‌های آلوده و فاضلاب ها

هیچ نشانه‌ای از تمیز بودن و قابل استفاده بودن آب‌ها در ریو مشاهده نمی‌شود و حتی اخیرا با پیدا شدن دو جسم آلوده در آب خلیج رودریگو و تالاب فریتاس، جایی که قرار است ورزشکاران در آن به رقابت بپردازند، بار دیگر رسوایی بزرگی را برای مقامات برزیل رقم زد.

اطلاعات حاکی از آن است که تاکنون هیچ تلاشی برای بهبود این وضعیت صورت نگرفته‌است. این در حالی است که تعداد زیادی از ورزشکاران برای آماده‌سازی در ریو حاضر شده و در مواجهه با این آب بیمار شده‌اند. از جمله این افراد می‌توان به یک ملوان آلمانی اشاره کرد.

کریستیانا، یک متخصص ویروس‌های قابل انتشار در آب، می‌گوید: این ویروس‌ها سطح تمام سواحل برزیل تا امریکا را فرا گرفته‌است.

دولت چند برنامه برای کنترل و درمان این مشکل ارائه کرد که هرگز اجرایی نشدند، تنها با مبادرت به اقدامات موقت به جمع اوری قطعات بزرگ از اطراف خلیج پرداختند.

مشکل اساسی ریودوژانیرو برای افتتاحیه المپیک # ۶-نگرانی و خشم در بین مردم برزیل

تعداد بسیار کمی از مردم برزیل به برگزاری بازی‌های المپیک علاقه دارند و با توجه به فروش بلیط‌ها از تاریخ ۳۱ دسامبر تاکنون کم‌تر از ۵۰ درصد از ۴.۵ میلیون بلیط داخلی فروخته شده‌است.

این اتفاق زمانی نگران‌کننده‌تر می‌شود که کمیته‌ی سازماندهی، برنامه‌ریزی کرده‌است ۱۷درصد از نیازهای بودجه را از طریق فروش این بلیط‌ها تامین کند.

با توجه به مشکلات فوق می‌توان به این نتیجه رسید که بحران اقتصادی برزیل در حال رشد فزاینده‌ای است.

به گزارش کانرز در بعضی از شهر‌ها تظاهرات کوچکی در حال برگزاری است و تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند هرچه به زمان افتتاحیه نزدیک‌تر شویم تظاهرات بیش‌تر و بزرگ‌تری صورت بگیرد.


تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: بیزینس اینسایدر – businessinsider

 

مشکل اساسی ریودوژانیرو برای افتتاحیه المپیک


برچسب ها

بازده

  1. علی گفت:

    مثل همیشه عالی بود اگر یکم مطالب نسبت به ورزش رو بیشتر کنید عالی میشه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی