کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ فکر خوش بینانه که دیدگاه‌تان را به زندگی تغییر خواهد داد

هنگامی‌که همه‌چیز در اطراف ما تیره و تار به نظر می‌رسد، چند فکر خوش بینانه روح ما را تعالی می‌بخشد. این تفکرات نوری است که می‌توانیم در پرتو آن مسیر درست را بیابیم و سرنوشت بهتری را رقم بزنیم. درمیان آشفتگی‌های زندگی، زیبایی‌هایی پیدا می‌کنیم که به ما کمک می‌کند به کامیابی برسیم. زندگی‌تان را با این تفکرات مثبت بهبود ببخشید!

۶ فکر خوش بینانه که دیدگاه‌تان را به زندگی تغییر خواهد داد

در ذیل به فکر خوش بینانه که دیدگاه‌تان را به زندگی تغییر خواهدداد، اشاره شده است.

۱. اولین فکر خوش بینانه این است که وقتی خط سیر روشنی برای دنبال کردن وجود ندارد زندگی را همان‌طور که هست بپذیرید.

حقیقتا هیچ‌کس نمی‌داند در آینده چه اتفاقی خواهدافتاد. شاید بهترین طرح‌ریزی‌ها را داشته‌باشید و با وجود این ممکن است باز هم برای‌تان اشتباهی پیش بیاید. شاید روی‌دادها قبل از این‌که باخبر شوید و قبل از این‌که زمان کافی برای آمادگی داشته‌باشید ناگهان تغییر کنند. بهترین راه برای رویارویی با لحظات سخت زندگی خوشبینی و پذیرش این است که ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که همیشه در حال تغییر است. منتظر بهترین‌ها باشید ولی وقتی بدترین اتفاق می‌افتد، هرگز یک قربانی نباشید. تنها کاری که باید بکنید این است که افکارتان را سامان دهید و مشتاقانه خودتان را با هر شرایطی که برای‌تان پیش می‌آید وفق دهید. بازی‌کنی باشید که با همان کارت‌هایی که در دست دارد با اشتیاق بازی می‌کند.

۲. همه‌ی ما به یک دلیل از موهبت این لحظه‌ی حاضر بهره‌مند شده‌ایم: فارغ از همه‌ی چیزهای بدی که در گذشته به ما گفته‌اند، نیاز داریم از همین لحظه‌ای که اکنون در آن زندگی می‌کنیم بیش‌ترین بهره را ببریم

زندگی پرافسوس را رها کنید، بیش از حد به راه‌های اشتباهی که در گذشته قدم گذاشته‌اید فکر نکنید. گذشته‌ جایی است که باید باشد: گذشته. شما حالا را دارید، و این موهبتی است که می‌تواند کارها را درست کند؛ می‌توانید از آن استفاده کنید تا کارها را اصلاح کنید و آینده‌ای ایده‌آل برای خودتان و اطرافیان‌تان بسازید. دلیلی ندارد بار ندامت یا نگرانی را هم‌چنان به دوش بکشید.؛ خودتان باید کاری بکنید و هر ثانیه‌ی این دم از زندگی را به بهترین نحو سپری کنید.

۳. فکر خوش بینانه بعدی این است که بدانید همه‌چیز گذرا و تحت سلطه‌ی قدرت مطلق طبیعت است

هیچ‌چیز پایداری وجود ندارد. چیزی که تعادل زندگی را حفظ می‌کند فصل‌های درتغییر و دیگر الگوهای همیشه درتغییر طبیعت است. بنابراین بعد از شب، روز است؛ بعد از توفان تابش خورشید است، و بعد از باد آرامش می‌آید. حقیقت این است که همه‌چیز تغییر می‌کند، آدم‌ها تغییر می‌کنند، و امیال و نیازها هم تغییر می‌کنند. هیچ‌چیز پایدار نمی‌ماند. و حتی خوش‌بین‌ها می‌دانند وقتی ایام خوشی فرا می‌رسد باید قدر آن را بدانند تا ایام ناخوشی، که آن هم فرا خواهدرسید، همه‌ی روزهای‌شان را نبلعند. به هر حال هیچ‌چیز همیشگی نیست.

۴. شما هیچ کنترلی روی روز تولد و روز مرگ‌تان ندارید، ولی قطعا آن‌چه در فاصله‌ی این دو روز انجام می‌دهید تحت کنترل شما است

هر کاری که این‌جا روی زمین با زندگی‌تان می‌کنید حاصل اختیار و انتخاب خودتان است. چیزهای زیادی وجود دارد که هیچ کنترلی بر آنها نداریم، ولی افکار و اعمال‌مان تحت کنترل ما است. بهترین راه استفاده از این قدرت ایجاد تغییرات مثبت در دنیای‌مان با اعمال و افکار خوش‌بینانه است. آماده باشید تا مسئولیت هرآنچه را می‌توانید داشته‌باشید به عهده بگیرید.

۵. محدودیت‌های که در زندگی داریم همان‌هایی هستند که خودمان تعیین کرده‌ایم

شما می‌توانید آن چیزی باشید که می‌خواهید. گزینه‌های ممکن فوق‌العاده‌ای پیش رو دارید که هرگز نباید آنها را دست کم بگیرید. شاید دیگران شما و ظرفیت‌تان را کم‌ارزش جلوه بدهند، وظیفه‌ی شما است که به خودتان و دیگران اثبات کنید مشتاق هستید آن‌چه لیاقتش را دارید به‌دست بیاورید. برای این‌که به بهترین نحو از پس آن بربیایید باید باوری عمیق به خودتان داشته‌باشید. هرگز خودتان را دست کم نگیرید. یاد بگیرید راه رسیدن به گزینه‌های فوق‌العاده‌ی ممکن را با آغوش باز بپذیرید، هرچند ممکن است این راه گاهی چالش برانگیز باشد.

۶. حق همه‌ی ما است که انتخاب کنیم می‌خواهیم شاد باشیم یا نه

هرگز به خاطر دیگری از حق شاد بودن‌تان نگذرید. حقیقت این است که شادی یک انتخاب است. شاید همیشه برانگیخته و پرهیجان نباشید، ولی می‌توانید چارچوب ذهنی راضی و خرسندی داشته‌باشید. می‌توانید در هر موقعیتی که قرار می‌گیرید چشم‌اندازی مثبت داشته باشید تا بهتر از همیشه عمل کنید. یاد بگیریر راه رسیدن به گزینه‌های فوق‌العاده‌ی ممکن را با آغوش باز بپذیرید، هرچند ممکن است گاهی این راه چالش‌برانگیز باشد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار  بازده

منبع: پاورپازیتیویتی

۶ فکر خوش بینانه که دیدگاه‌تان را به زندگی تغییر خواهد داد


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی