کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ عادت مشترک کارآفرینان

برای اینکه در مسیر کسب و کار و کارافرینی خود بهترین باشید خوب است که برخی عادات مشترک کارافرین‌ها را بدانید. با ما همراه باشید تا ۶ عادت مشترک کارآفرینان را بشناسید.

کارآفرینان

۱- صبح زود بیدار شوید

شاید یادآوری این نکته تعجب‌آور نباشد که افزودن بر ساعات کاری روزانه می‌تواند به شما برای تحقق اهداف‌تان یاری رساند. بسیاری از کارآفرینان به این امر عادت کرده‌اند تا بسیار زودتر از افراد عادی از خواب برخیزند. برای مثال مدیرعامل شرکت استارباکس یعنی میشل گاس هرروز ساعت ۴: ۳۰ دقیقه از خواب برمی‌خیزد و به دویدن می‌پردازد. چرا در ساعات آغازین روز، عوامل کمتری وجود دارند که آرامش و تمرکز سحرخیزان را بر هم زنند و این موضوع به آنان اجازه می‌دهد که از آن لحظات لذت و نهایت استفاده را ببرند و روزشان را با انرژی مثبت شروع کنند.

۲- دوستان خوب را حفظ کنید

داشتن دوست برای هر فردی نعمت است مخصوصا اگر این دوستان شما را به فرد بهتری تبدیل کرده و تعالی‌بخش باشند. کارآفرینان، از سث گودین گرفته تا جیمز آلچر و جیسون گی‌نارد، همواره ارتباط خود را با سایر افراد موفق (اغلب در قالب هم‌اندیشی و صرف شام) حفظ می‌کنند.

۳- برنامه و استراتژی داشته باشید

اگر نمی‌توانید برنامه‌ریزی کنید در واقع برای شکست خود برنامه‌ریزی کرده‌اید! افرادی که به دنبال تاسیس شرکت یا خلق ثروت هستند همواره برنامه دارند. آنها از هدف خود آگاهی داشته و می‌دانند که در هر زمان چگونه در مسیر تحقق هدف خود گام بردارند. برنامه مانند نقشه‌ی راهی عمل می‌کند که برای درک گام‌های بعدی به شما کمک می‌کند. اگر بدانید که هدف شما کسب درآمد ۵ میلیاردی در سال آینده است، برنامه‌ی شما است که مشخص می‌کند چگونه به این هدف برسید.

۴- همیشه به دنبال یادگیری باشید

هر روز چیزهای جدیدی برای یادگرفتن وجود دارد و هر ساله ابزارهای بهتری برای انجام امور معرفی می‌شوند (در برخی صنایع، این امر هر هفته یا هر ماه اتفاق می‌افتد). کارآفرینان موفق از این موضوع آگاهی دارند و پیوسته به دنبال چیزهایی هستند که آنها را به سمت تحقق هدفشان سوق می‌دهد. آیا فکر می‌کنید که سرمایه‌ی کافی یا مدرک تحصیلی مناسب ندارید؟ صدها شیوه‌ی آموزشی آنلاین وجود دارد که می‌توانید از آنها بهره ببرید.

۵- به جای شکست‌ها به فرصت‌ها توجه کنید

مانند هر شخص دیگری، کارآفرینان موفق نیز نمی‌توانند همیشه از وقوع رویدادهای بد جلوگیری کنند اما این افراد توانایی این را دارند که واکنش‌هایشان را مدیریت کنند. بنابراین سعی کنید شبیه آنها باشید و وقت خود را صرف افسوس خوردن نکنید. در عوض از زمان برای فراگرفتن درس‌های جدید و غلبه بر موانع استفاده کنید. برای مثال موسسان شرکت “KISS Metrics” یک میلیون دلار را صرف محصولی کردند که هیچگاه آن را تولید نکردند یا مدیرعامل شرکت “MOZ” اعتراف کرده است که سال‌ها وقت خود را صرف پروژه‌هایی کرده است که سودآوری یا کاربرد اندکی داشته‌اند. این مسائل شرکت آنها را نابود نکرده‌اند و در عوض به موسسان فرصت یادگیری و حرکت رو به جلو در کنار وسعت دید و تمرکز بیشتر را داده‌اند.

۶- هیچگاه از ایده‌پردازی دست برندارید

کارآفرینان، ماشین‌های تولید ایده هستند. هر ایده‌ای سودآور نیست اما صاحبان کسب‌وکار واقعی اعتقاد دارند که هرچه ایده‌های بیشتری خلق کنند شانس آنها برای رسیدن به یک ایده‌ی خوب افزایش خواهد یافت. کارآفرینان مستمر، بدون در نظر گرفتن این که چند پروژه را تکمیل کرده‌اند به رویاپردازی و فکر کردن در مورد پروژه‌های بعدی ادامه می‌دهند. توماس ادیسون در ایالات متحده بیش از ۱۰۰۰ ثبت اختراع داشت و تد ترنر نیز در بسیاری از کسب‌وکارها از ایستگاه‌های تلویزیونی تا رستوران‌داری فعالیت دارد.


سایت کسب و کار بازده

۶ عادت مشترک کارآفرینان

ستکا


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی