کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ راه منحصر به فرد برای خوشبختی‌ و موفقیت

چه می‌‌شود اگر کلید خوشبختی‌ و موفقیت دست کشیدن از تلاش برای آنها باشد؟ آیا این چوب لای چرخ اهداف شغلی‌تان خواهدگذاشت؟ آیا برنامه‌های زندگی‌تان را به‌هم خواهد ریخت؟ اگر جواب تان بله است، پس باید این مقاله را بخوانید.در این‌جا ۶ راه برای رسیدن به خوشبختی‌ و موفقیت وجود دارد.

۶ راه منحصر به فرد برای خوشبختی‌ و موفقیت

نکته این‌جا است. قبلا هیچ‌وقت آدم‌های زیادی وجود نداشتند که وقت زیادی را صرف جست‌و‌جوی رازهای شغل موفق و زندگی توام با خوشبختی‌ کنند، که واقعا تاسف‌آور است چون هیچ‌کدام‌شان را، حداقل از این طریق، پیدا نخواهند کرد.

دلایل خیلی زیادی برای چرایی آن وجود دارد، ولی آشکارترین دلیل این است هرگز کسی با انجام دادن آن‌چه دیگران انجام می‌دهند به جایی نرسیده‌است.

درباره‌اش فکر کنید. دنیا هیچ‌وقت این‌قدر رقابتی نبوده‌است. اگر می‌خواهید شغلی رضایت‌بخش و زندگی خوبی داشته‌باشید باید در رقابت پیش بیفتید. تنها راه آن این است که متفاوت عمل کنید، و مسیر منحصر به‌فرد خودتان را پیدا کنید که برای‌تان مناسب است.

در این‌جا ۶ راه برای رسیدن به خوشبختی‌ و موفقیت وجود دارد.

۱. روابط واقعی بسازید.

چه ایده‌ی بدیعی، درست است؟ در حالی‌که دیگران وقت‌شان را برای ایجاد برندهای شخصی و ساختن شبکه‌های برخط عظیم تلف می‌کنند، بیرون بروید و زمانی را رو در رو در و مستقیم با آدم‌های واقعی در دنیای واقعی سپری کنید. این تنها جایی است که می‌توانید فرصت‌ها و دوستی‌های واقعی را پیدا کنید. و جایی است که شادی و موفقیت از آن سرچشمه می‌گیرند. شوخی نمی‌کنم.

مطلب مرتبط: ۱۰ راه رسیدن به خوشبختی که بسیار ساده هستند

۲. خودتان را تعلیم دهید.

می‌خواهید بدانید شرکت‌های بزرگ که صدها نفر از مدیرعاملان آینده را می‌سازند چگونه استعدادهای‌شان را پرورش می‌دهند؟ آدم‌های باهوش و کوشا را که احتمال دارد موفق شوند شناسایی می‌کنند و آنها را به عنوان کارآموز استخدام می‌کنند. سپس آنها را در حوزه‌ها و موقعیت‌های مختلف جابه‌جا می‌کنند و تعلیم می‌دهند. این‌گونه آنها گستره‌ی وسیعی از مهارت‌ها را می‌آموزند. تجربه کسب می‌کنند. وارد دنیای بیرون می‌شوند. چیزهای مختلفی را امتحان می‌کنند. کارهای پست را انجام دهید. این‌گونه فرصت پیدا خواهیدکرد و پی‌می‌برید چه‌چیزی شما را خوشحال می‌کند.

۳. کاری نکنید.

بخش زیادی از زندگی خارج از کنترل ما است. به نظر می‌رسد هیچ‌وقت اطلاعات کافی برای حل کردن مشکلات سخت و گرفتن تصمیم‌های مهم نداریم. وقتی لازم است نگرش خاصی به‌دست بیاورید، در به‌دست آوردن اطلاعات بیش‌تر اصرار نورزید، همه‌ی منابع ارتباطی، هر صدایی که حواس‌تان را پرت می‌کند، خاموش کنید. فقط آرام باشید و به تفکرات درونی خودتان گوش کنید. آنها را قضاوت نکنید؛ فقط گوش کنید. جواب سخت‌ترین چالش‌های زندگی همیشه آن‌جا است.

۴. برای یک شرکت بزرگ کار کنید.

این‌روزها همه می‌خواهند کارآفرین باشند. من یک فکر ناب دارم. برای یک شرکت بزرگ کار کنید. از آدم‌های باهوش‌تر، کارآزموده‌تر، و باتجربه‌تر از خودتان درس بگیرید. از متخصصان یاد بگیرید. یک یا دو پیش‌کسوت پیدا کنید. یاد بگیرید کسب‌وکار در دنیای واقعی چه‌طور عمل می‌کند. کشف کنید از چه طریقی می‌توانید به آن شرکت کمک کنید حتی بهتر از این باشد. چه‌چیزی می‌توانید رو کنید که واقعا مهم باشد و هیچ فرد دیگری آن را انجام ندهد. اگر برای کارآفرینی ساخته شده‌باشید فرصتی به شما روی خواهد آورد و در آن زمان آمادگی‌اش را خواهید داشت.

مطلب مرتبط: ۱۵ عبارت قدرتمند که خوشبختی شما را نشان می‌دهد

۵. در هر زمان یک کار را انجام دهید.

این روزها همه به شدت مشغول رسانه‌های اجتماعی و چند شغل‌ مقطعی هم‌زمان هستند، سعی کنید چیزی انتخاب کنید که واقعا می‌خواهید انجام بدهید و آن را تمام کنید. این نوعی حس کام‌یابی و تسلط ایجاد می‌کند. به شما کمک می‌کند با اعتماد به نفس باشید. حتی اگر به شکست منجر شود از آن تجربه درس می‌گیرید. و با آگاهی از این‌که شکست شما را نمی‌کشد قدرت می‌گیرید. این شما را انعطاف‌پذیرتر خواهدکرد و به شما شهامت اشتغال در کارهای بزرگ‌تر را خواهدداد.

۶. با خودتان مهربان باشید.

بیش‌تر آدم‌ها که خیلی از زندگی توقع دارند بدترین دشمن خودشان هستند. خودشان را خیلی جدی می‌گیرند. خودشان را به تندی قضاوت می‌کنند. از خودشان و دیگران بیش‌از حد انتظار دارند. اگر بتوانید یاد بگیرید بی‌خیال انتظارات‌تان شوید، سخت‌کوشی را برای این‌که به جایی برسید کنار بگذارید، یاد می‌گیرید این‌که فقط خوتان باشید، در همین لحظه‌ی حال، تنها چیزی است که اهمیت دارد. این چیزی است که همه‌ی زندگی مربوط به آن است. و آن موقع است که همه‌ی چیزهای خوب به سوی شما می‌آیند. موفقیت، شادی، همه‌چیز.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: پاور آ پازیتیویتی

نویسنده: استیو تباک

۶ راه منحصر به فرد برای خوشبختی‌ و موفقیت


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی