کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ راه مثبت گرایی در دنیای منفی‌

آدم‌ها همیشه می‌گویند با‌ انگیزه بودن و داشتن یک نگرش ذهنی مثبت و درواقع مثبت گرایی در زندگی بسیار مهم است، اما در این‌جا یک سوال منطقی مطرح می‌شود: چگونه می‌توانیم درجهانی منفی‌گرا مثبت گرایی داشته باشیم؟

۶ راه مثبت گرایی در دنیای منفی‌

 چگونه با وجود این همه چیزهای وحشتناک که در اخبار نشان می‌دهند مثبت گرا و مثبت اندیش باشیم؟ خبر خوب این است که چنین کاری ممکن است- شدنی است! در ادامه نکاتی را درباره‌ی ۶ راه مثبت گرایی در دنیای منفی‌ می‌خوانیم:

۱. دیگر نگویید جهان منفی‌گرا است

می‌دانم اخبار شام‌گاهی پر از تروریسم، جنگ و کشت‌و‌کشتار است، اما اگر درک‌مان از جهان فقط برمبنای همین باشد قطعا آن را جهانی منفی‌گرا تصور خواهیم‌کرد. اما همان‌طور که نوشته‌های روی تی‌شرت‌های مشهور می‌گوید”زندگی عالی است.” اگر قصدکنید دنیا را فوق‌العاده بدانید و دیدگاه خود را تغییر دهید، کم کم متوجه چیزهای بسیار‌ خوبی درجهان خواهیدشد.

هر روز در اینترنت داستان مثبتی می‌بینید از شخصی که به شخصی دیگر بدون هیچ دلیلی کمک کرده‌است. صدها بلکه هزاران داستان از این دست وجود دارد اما اغلب توسط آدم‌های منفی‌گرا نادیده گرفته می‌شود. بنابراین گام اول این است: نگوییم جهان منفی‌گرا است، بگوییم زندگی زیبا است. پس‌از آن ذهن‌تان آن‌چه را می‌گویید باور می‌کند.

مطلب مرتبط: ۵ توصیه برای مثبت اندیشی بیشتر

۲. منبعی برای تقویت مثبت‌اندیشی پیداکنید.

مثلا مراجعه به ادیکتد تو ساکس راه خوبی برای قرارگرفتن در چهارچوب تقویت مثبت‌اندیشی است. دنبال کتاب‌هایی در زمینه‌ی مثبت اندیشی باشید. یک جست‌وجوی سریع در سایت آمازون بیش از ۴۴۰۰۰ کتاب تحت عنوان مثبت‌اندیشی در اختیارتان خواهدگذاشت.

خواندن کتاب (کتاب واقعی یا الکترونیکی) به میل خودتان، شیوه‌ی خوبی است برای این‌که هر روز در چهارچوب تقویت مثبت‌اندیشی قرار بگیرید. دنبال مطالب مثبت در تلویزیون باشید. برنامه‌ها، نمایش‌های تلویزیونی و فیلم‌هایی که به شما انگیزه و نشاط می‌دهند، نه نمایش‌هایی که شما را افسرده و دلگیر می‌کنند.

۳. فهرستِی از خوبی‌ها تهیه‌کنید

فهرست خوبی‌ها چیست؟ برخی آن را فهرست شکرگزاری می‌نامند، اما منظور نوشتن چیزهای خوب در زندگی‌تان است. مثلا من باید یک فهرست بنویسم و بگویم که به‌خاطر خانه‌ام در روستای آمیش سپاس‌گزار هستم، به‌خاطر سلامتی‌ام سپاس‌گزار هستم، به‌خاطر داشتن همسری فوق‌العاده سپاس‌گزار هستم، و به‌خاطر خانواده‌ام و حمایت‌شان از من سپاس‌گزار هستم.

وقتی از تمام چیزهایی که در زندگی‌تان خوب هستند فهرستی تهیه‌کنید، به کمک آن می‌توانید چیزهای فوق‌العاده‌ای را که در دنیا و به‌ویژه در زندگی‌تان وجود دارند، ببینید. زندگی عالی است!

۴. شخص مثبت‌اندیش، شما باشید

اگر آدم‌ها می‌گویند دنیا منفی‌گرا است، در این‌صورت یک راه برای مبارزه با این تفکر این است: تنها فردی باشید که برداشت آدم‌ها از دنیا را تغییر می‌دهد زیرا شما در این دنیا زندگی می‌کنید. مثلا همسرم راشل دوست دارد از دیگران تعریف و تمجید کند.

برای مثال اگر در فروشگاه باشیم، هنگام پرداخت پول اقلام، راشل به صندوق‌دار می‌گوید: ‌” خوب باید بگویم جدا چشم‌های زیبایی دارید. درحقیقت فکرمی‌کنم آنها زیباترین چشم‌هایی هستند که تا حالا دیده‌ام.”

من حواسم به آنها هست و لبخند می‌زنم وقتی می‌بینم صندوق‌دار صاف‌تر می‌ایستد، و می‌توان گفت که در چنین مواقعی آنها احساس خوبی نسبت به خودشان دارند زیرا این قابل‌اعتمادترین تحسینی است که در رابطه با خودشان شنیده‌اند. بنابراین اگر با مردم مهربان و مثبت رفتارکنید، نور و روشنی می‌آفرینید نه تاریکی! شما می‌توانید عامل تغییر باشید.

مطلب مرتبط: مثبت اندیشی در زندگی و ۸ تاثیر خوشایند آن

۵. از منفی‌گرایی بپرهیزید

منظور من این نیست که سرتان را مثل کبک در برف فروکنید. من واقع‌گرا هستم. با این‌حال فکر می‌کنم اگر از برنامه‌های منفی، آدم‌های منفی و شایعات منفی بپرهیزید، زندگی بسیار شادتر و پرانگیزه‌تری خواهیدداشت. اجازه ندهید قسمتی از نیروی منفی‌گرایی باشید که روح را تحت فشار می‌گذارد و از عمرتان می‌کاهد.

۶. به‌دنبال شادی باشید

اندکی وقت بگذارید و چیزهایی را که در زندگی برای‌تان شادی‌آورند، بنویسید. هدف بعدی واردکردن اقلام این فهرست در برنامه‌تان است. من متوجه شده‌ام در اغلب موارد آدم‌ها در اثر گرفتاری فراموش می‌کنند به دنبال خوشی باشند و به همین دلیل انگیزه‌شان را از دست می‌دهند.

آن‌ها فعالیت‌های شاد را در زندگی‌شان نادیده می‌گیرند و نهایتا بدخلق و بی‌انگیزه می‌شوند. قلب و روح‌شان می‌گوید: ‌”چرا باید این‌قدر کارکنم وقتی واقعا هیچ تفریحی ندارم؟”

انتخاب مثبت بودن و داشتن دیدگاهی شکرگزارانه، شیوه ی زندگی شما را تعیین خواهد کرد جو اوستین

بنابراین از شما خواهش می‌کنم صبح‌ها هنگامی که بیدار می‌شوید و خودتان را برای آن روز آماده می‌کنید، با خودتان بیندیشید – دنیا فوق‌العاده است! ما در جهانی پر از عشق و حیات، پیروزی و موفقیت و خنده و شادی زندگی می‌کنیم. زیبایی شما را احاطه کرده‌است. روی آن متمرکز باشید. زیرا طرز فکر شما نسبت‌به جهان به راستی ”واقعیت” شما است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

نویسنده: شاون دُویل

منبع: لایف هک

۶ راه مثبت گرایی در دنیای منفی‌


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

علی بابا

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی