کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ راه برای شروع کسب و کار موفق

راه اندازی کسب و کار آسان نیست، و شما باید حداقل از اصول اولیه راه اندازی کسب و کار چیزهایی بدانید. در این نوشتار با بازده همراه شوید تا ۶ راه برای شروع کسب و کار موفق را بشناسید.

راه برای شروع کسب و کار موفق

به تازگی، افتخار ملاقات با دو تن از شرکای موسسه‌ی تِک‌استارز، به نام‌های دیوید براون (به عنوان یکی از بنیان‌گذاران این موسسه) و آری نیومن نصیب‌ام شد، که هر دوی آن‌ها شور و حرارتی هیجان‌انگیز برای آینده دارند و با آن‌ها در مورد دیدگاه‌های تک‌استارز و به طور کلی، موضوع کارآفرینی به بحث و گفتگو پرداختم.

به عنوان پیش‌زمینه باید گفت، تک‌استارز اکوسیستمی جهانی است که کارآفرینان را قادر می‌سازد فناوری‌های جدید را وارد هر بازاری کنند که آن‌جا را برای ادامه‌ی حیات خود انتخاب کرده‌اند. این موسسه امیدوارترین و متعهدترین کارآفرینان جهان را در سراسر زندگی‌ کاری‌شان، از همان لحظه‌ی آغازین الهام یک ایده تا عرضه‌ی اولیه‌ی سهام پشتیبانی می‌کند. تک‌استارز که در ۲۰۰۶ راه‌اندازی شد،‌ تاکنون ده‌ها برنامه‌ی تسریع‌کننده‌ی مربی‌محور و هزاران برنامه‌‌ی استارت‌آپ در سراسر جهان داشته است.

تک‌استارز فوق‌العاده موفق بوده است، و دیوید براون و آری نیومن در طول فعالیت‌های‌شان هزاران هزار ایده‌ی کسب و کار جدید را دیده‌اند، بنابراین می‌توانند برخی بینش‌ها و مفاهیم را به داوطلبان ارائه دهند؛ بینش‌هایی نه تنها در مورد چگونگی به دست آوردن حامی و برداشتن اولین گام‌های موفق، بلکه در مورد چگونگی ایجاد و حفظ کسب و کار‌ی فراگیر و استوار که برای مدت‌های طولانی موفق باقی بماند.

این ۶ راه برای شروع کسب و کار موفق را به خاطر بسپارید:

۱. برای تعیین فرهنگ سازمانی، ارزش‌های محوری ایجاد کنید

فرهنگ به رشد و پیشرفت شرکت کمک می‌کند. بنیان‌گذاران شرکت باید این پرسش‌های اساسی را از خود بپرسند: “‌چگونه به رشد شرکت کمک کنم؟‌”‌ یا “‌آیا این برای شرکت مفید است‌؟‌”. آن‌ها نباید از خود بپرسند “‌این شرکت برای من چه خواهد داشت؟‌”

نیومن این‌گونه توضیح می‌دهد که برای تک‌استارز، تمرکز به بنیان‌گذار یکی از ارزش‌های محوری تلقی می‌شود؛‌ هر کاری که برای بنیان‌گذار مفید باشد، صورت می‌پذیرد. یکی دیگر از ارزش‌های محوری آن است که باید در ابتدا هر آن‌چه داریم برای کار بگذاریم؛ یعنی این‌که نباید از همان ابتدا بازاری فکر کنیم، بلکه فقط سعی کنیم هر جا می‌توانیم به موفقیت شرکت کمک کنیم.

ایجاد یک شرکت بر پایه‌ی ارزش‌هایی غیر از پول، به نوعی مفهوم کارما را برای‌مان زنده می‌کند. بر اساس تجربه، گروه تک‌استارز دریافته است بیش‌تر بنیان‌گذارانی که با آن‌ها کار کرده‌اند کاملا قدردان این فرهنگ بوده‌اند و این یک راه برای شروع کسب و کار موفق است.

مطلب مرتبط : کسب و کار موفق: ۵۱ حقیقت اداره یک کسب و کار موفق

۲. اهمیت آدم‌ها از ایده‌ها بیش‌تر است

بسیاری از آدم‌هایی که در تک‌استارز و دیگر شرکت‌های مشابه کار می‌کنند، هنگام ارزیابی استارت‌آپ‌ها به دنبال ایده‌ای برای پیشرفت در بازار می‌گردند که بر اساس کار گروهی عمل کند.

به گفته‌ی براون، اهمیت آدم‌ها از ایده‌ها بیش‌تر است. اگر در مورد برخی از موفق‌ترین شرکت‌های جهان کمی تحقیق کنید، در می‌یابید عامل موفقیت‌شان ایده‌ی اصلی و اولیه‌شان نبوده است؛ بلکه توانایی بنیان‌گذار و اعضای گروه در درک بازخورد مشتری، نگاه به آینده، و سازگاری با شرایط، عامل اصلی موفق‌ این قبیل شرکت‌ها بوده‌ است. شرکت بزرگ آمازون صرفا از فروش کتاب به این بزرگی و موفقیت دست پیدا نکرده‌ است.

۳. همه چیز به پول ختم نمی‌شود

وقتی تازه شروع به کار می‌کنید، شاید این احساس به شما دست بدهد که پول، درآوردن پول، و خرج کردن پول مهم‌ترین بخش یک کسب و کار هستند، ولی اصلا این طور نیست.

براون و نیومن با یادآوری این‌که اهمیت آدم‌ها از ایده‌ها بیش‌تر است، به این نکته اشاره می‌کنند که مهم‌ترین بخش یک کسب و کار توانایی اعضای گروه در اجرای امور، گوش دادن و دقت کردن به نظرات و بازخوردها، ایجاد فرصت‌ها و حرکت سریع است. اعضای گروه و توانمندی‌شان عاملی هستند که باعث ایجاد تفاوت میان یک شرکت موفق با رشد سریع و یک شرکت ناتوان در رسیدن به اهداف تعیین‌شده می‌شود.

۴. از چرخه‌های شتاب‌گیرنده‌ی فناوری نترسید

شاید کارآفرینان تصور کنند هنگام متقاعد کردن افراد در مورد سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌شان، از دید آن افراد بخشی از نوآوری‌ها از بخشی دیگر جذاب‌تر باشند.

تک‌استارز بر این عقیده خط بطلان می‌کشد.

به گفته‌ی نیومن، صرف‌نظر از جایگاه‌ کارآفرین در چرخه‌ی فناوری، همیشه فرصت‌هایی برای سرمایه‌گذار و هم‌چنین حامی استارت‌آپ‌ها وجود دارد.

۵. شاخصه‌های موفقیت بالقوه

شاخصه‌های مثبت، و البته شاخصه‌های منفی در این زمینه وجود دارند.

توجه عمیق به حل مشکلات پیش رو یکی از بزرگ‌ترین شاخصه‌های موفقیت است، ولی نیومن و براون در مورد ایده‌هایی هشدار می‌دهند که فقط برای حل معضلات شخصی‌تان طراحی شده باشند، و نه در جهت منافع مشتری. براون این شرایط را این‌گونه توصیف می‌کند که “‌… برخی کارآفرینان فقط برای خاراندن پشت خودشان، اقدام به راه‌اندازی کسب و کار تولید دست مصنوعی می‌کنند.‌”

از دیگر شاخصه‌های منفی این است که جمله‌ها و نقل‌قول‌های رایج در میان بسیاری از کارآفرینان، محرک و شعارتان برای راه‌اندازی یک شرکت شده باشند؛ جمله‌ای نظیر، “‌می‌خواهم برای خودم کار کنم؛ آقا بالا سر نمی‌خواهم.‌” این‌ها با آرمان‌های کارآفرینی در تضاد هستند. زیرا روح و زندگی جاری در یک استارت‌آپ نباید این‌گونه باشد. هیچ‌ سرمایه‌گذاری حاضر نخواهد شد در ایده‌های چنین کارآفرینی مشارکت کند.

۶. استعداد

بدون تعجب باید گفت، آخرین خصوصیتی که سرمایه‌گذاران در یک کارآفرین به دنبال‌اش هستند، استعداد و توانایی طبیعی وی در انجام سریع و صحیح امور است.

تا وقتی که از همان روز اول، کارآفرینان ارزش‌های محوری‌شان را ایجاد کنند و با ذهنیت تک‌استارز به آن بنگرند: به عنوان عاملی که به صلاح بنیان‌گذاران است، دی‌اِن‌اِی شرکت و ماموریت اصلی آن است؛ و مادامی که تنها به پول تمرکز نکنند، شانس این را دارند که شرکتی مستحکم و عالی تاسیس کنند و این هم یک راه برای شروع کسب و کار موفق است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: بیزینس

نویسنده: جیسون موریبر

۶ راه برای شروع کسب و کار موفق


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی