کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ تفکر خوش بینانه که نگرش‌­تان را به زندگی تغییر خواهند داد

در آن ­هنگام که هرچه در اطراف ­مان است تیره و تاریک به ­نظر می ­آید، پندار و تفکر خوش بینانه روح ­مان را سرشار از انرژی مثبت می ­کند. این پندار ها همان نوری هستند که می ­توانیم به ­کمک­ شان مسیر صحیح خود را بیابیم و به مقصدی برتر برسیم؛ همان زیبایی است که در بحبوحه هرج­ ومرج زندگی کمک­ مان می ­کند رشد کنیم. زندگی خود را با این پندار های مثبت و تفکر خوش بینانه بهبود ببخشید.

۶ تفکر خوش بینانه که نگرش‌­تان را به زندگی تغییر خواهند داد

۱. وقتی مسیر مشخصی را پیش روی خود نمی‌بینید، زندگی را همان ‌گونه که هست بپذیرید

حقیقت این است که هیچ‌ کس نمی‌داند چه پیش خواهد‌آمد. ممکن‌ است شما بهترین طرح‌‌ها را ریخته باشید، اما باز هم ممکن است طرح ‌تان به ‌درستی پیش نرود. ممکن است قبل از آن‌که باخبر شوید، و یا حتی قبل از آن‌که فرصت آماده ‌شدن یافته باشید، رخدادها و وقایع بیرونی به‌ سرعت تغییر کنند.

بهترین راه در لحظه‌‌های دشوار زندگی این ‌است که خوش‌بین باشید و بپذیرید در دنیایی زندگی می‌‌کنید که دگرگونی اصلی ثابت است. منتظر بهترین‌ها باشید و هیچ‌ گاه هنگام عبور از سخت ‌ترین‌ها لحظه‌‌ها قربانی نباشید. تمام آن‌چه نیاز است انجام دهید این است که در پندار‌های خود استوار باشید و پذیرای آن باشید که خود را با هر شرایطی که برایتان پیش می‌‌آید وفق دهید. بازیگری باشید که مشتاق ‌است با کارت‌ هایی که دارد بازی ‌کند.

مطلب مرتبط: ۶ اندیشه مثبت و خوش‌ بینانه برای تغییر نگرش‌تان به زندگی

۲. موهبت لحظه‌‌ی کنونی به دلیلی به ما اعطا شده است: از لحظه‌ای که اکنون در آن زندگی می‌کنیم بهره ‌مند شویم، و از چیزهای ناخوشایندی که در گذشته شنیده‌‌ایم گذر کنیم

با تفکر خوش بینانه از زندگی پرحسرت دست بردارید و به مسیرهایی اشتباهی که در گذشته رفته ‌اید بیش از حد فکر نکنید. گذشته به همان جایی که باید، تعلق دارد: گذشته. شما زمان حال را در اختیار دارید، و این هدیه ‌ای است که می‌‌تواند اوضاع را بهبود ببخشد. شما می‌توانید از آن بهره ببرید و آینده ‌ای ایده ‌ال برای خود و اطرافیانتان بسازید. دلیلی ندارد اجازه دهید بار گناه و نگرانی ‌ها بر دوش‌تان باقی ‌بماند. این به خود شما بستگی دارد تا دست ‌به ‌کار شوید و لحظه لحظه ‌ی زندگی خود را ارزشمند سازید.

۳. همه ‌چیز گذرا است و توسط قدرت مطلق طبیعت کنترل می‌شود

هیچ چیزی وجود ندارد که بدون تغییر بماند. آنچه توازن زندگی را حفظ می‌کند تغییرات فصول و سایر الگوهای تغییر در طبیعت است. و به همین دلیل است که بعد از هر شب، روز می‌‌اید و بعد از هر توفان، خورشید می‌درخشد و بعد از وزیدن باد، آرامش فرا می‌رسد. حقیقت این است که همه‌ چیز تغییر می‌کند، انسانـها تغییر می‌کنند، و خواسته‌‌ها و نیازها نیز تغییر می‌کنند. هیچ‌ چیز ثابت باقی نمی‌‌ماند. و حتی فرد خوش‌بین این ‌را می‌‌داند که باید قدر لحظات خوبی را که می‌‌آیند، بداند تا روزهای بدی که خواهند رسید، همه زندگی او را پر نکنند. در نهایت، هیچ چیزی ماندگار نیست.

۴. روز تولد و مرگ ‌تان در کنترل شما نیستند، اما قطعا آن‌چه در این بین انجام می‌دهید در کنترل شما است.

مسئولیت آن‌چه این‌جا روی زمین با زندگی و زمان ‌تان انجام‌ می‌دهید به عهده ‌ی خودتان است. هرچند بسیاری چیزها هستند که ما روی‌شان کنترلی نداریم، اما روی افکار و اعمال‌مان کنترل داریم. بهترین شیوه ‌ای که می‌توانیم از این قدرت استفاده کنیم انجام تغییرات مثبت در جهان‌مان از طریق افکار و اعمالی با چاشنی خوش‌بینی است. مسئولیت آن‌چیزی را که می‌توانید داشته‌ باشید برعهده بگیرید!

مطلب مرتبط: افکار منفی: ببینید افکار منفی چه بلایی سر مغزتان می‌آورد

۵. محدودیت‌هایی که در زندگی داریم همانی ‌است که خودمان برای خود تعیین کرده‌‌ایم.

شما این قابلیت را دارید که به هر آن‌چه می‌خواهید برسید. شما گزینه ‌های ممکن فوق ‌العاده ‌ای در پیش‌روی خود دارید که نباید آن‌ها را دست ‌کم بگیرید. هرچند ممکن است دیگران سعی کنند شما و قابلیت ‌های تان را کوچک بشمارند، برعهده شما است تا به‌ خودتان و دیگران ثابت کنید می‌خواهید به آن‌چه را شایسته شما است به‌دست بیاورید. برای آن‌که در این راه موفق شوید، باید خودباوری عظیمی داشته باشید. خود را دست کم نگیرید. یاد بگیرید مسیرهای پیش روی‌تان را دریابید که سوی گزینه‌‌های ممکن فوق ‌العاده می‌‌روند و گاها پرچالش هستند.

۶. همه ما این حق انتخاب را داریم که خوشحال باشیم یا نه

هیچ‌ گاه حق خود برای شاد بودن را تسلیم شخص دیگری نکنید. حقیقت این است که شادی یک انتخاب است. شما ممکن است در همه زمان‌ها حس سرخوشی نداشته باشید، اما می‌توانید یک چارچوب ذهنی خرسند و راضی داشته باشید. می‌توانید به هر موقعیتی که برایتان پیش می‌‌آید از چشم ‌اندازی مثبت نگاه کنید و آن ‌را تبدیل به یک فرصت مناسب کنید.

در آن ‌هنگام که هرچه در اطراف ‌مان است تیره و تاریک به ‌نظر می‌‌آید، پندارها و تفکر خوش بینانه روح ‌مان را سرشار از انرژی مثبت می‌کند. این پندارها همان نوری هستند که می‌توانیم به‌ کمک‌ شان مسیر صحیح خود را بیابیم و به مقصدی برتر برسیم؛ همان زیبایی است که در بحبوحه هرج‌ ومرج زندگی کمک ‌مان می‌‌کند رشد کنیم. زندگی خود را با این پندارهای مثبت بهبود ببخشید!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

۶ تفکر خوش بینانه که نگرش‌­تان را به زندگی تغییر خواهند داد


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی