کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ بی اعتقادترین کشور دنیا

بی اعتقادترین کشور دنیا کدام کشورها هستند

پایگاه خبری ایندیپیندنت انگلستان در گزارشی به بررسی بی دین ترین یا بی اعتقادترین کشور دنیا پرداخت که در واقع کمترین باور دینی و اعتقاد مذهبی را دارند. طبق این گزارش ۶ کشور چین، ژاپن، جمهوری چک، فرانسه، استرالیا و ایسلند به ترتیب کمترین اعتقاد دینی را دارند یا به عبارتی بی دین ترین و بی اعتقادترین کشور دنیا محسوب می شوند.

بی اعتقادترین کشور

کشورهای بی اعتقاد و کم باور به خدا در جهان

طبق نظرسنجی انجام شده از سوی موسسات وین (Win) و گالوپ، فقط در حدود ۴۰ تا ۴۹ درصد از مردم کشور چین دارای باور الهی هستند.

کمونیسم که از سال ۱۹۴۹ ساختار حکومتی چین را تشکیل می دهد، مذهب را به عنوان ظلم کننده در حق طبقه کارگر معرفی کرده است و در دوران ۲۷ ساله حکومت مائو زدونگ، بنیان گذار کمونیسم در چین، همه جنبش های مذهبی سرکوب شدند.

در مورد چین باید این نکته را نیز متذکر شد که مهمترین جهان بینی رایج در این کشور، یعنی آیین کنفوسیوس، به دلیل عدم اعتقاد به موجودی الهی و متافیزکی یا فرامادّی معروف است.

در ژاپن که در دومین جایگاه بعد از چین قرار می گیرد، بیشتر مردم خود را بدون اعتقاد به آیینی الهی معرفی می کنند.

از این رو در نظرسنجی های انجام شده، بین ۳۰ تا ۳۹ درصد از مردم ژاپن خود را بی دین معرفی می کنند.

در این فهرست شاید جالبترین کشور، جمهوری چک باشد که در آن ۳۰ تا ۳۹ درصد از مردم بی دین هستند. اعتقاد بسیار کم مردم چک به مسیحیت می تواند به دلیل حکومت ملی گرای این کشور در قرن های ۱۹ و ۲۰ میلادی باشد.

در مورد فرانسه که در جایگاه چهارم قرار گرفته است، می توان گفت که از همسایه های اروپایی خود بسیار فاصله دارد به طوری که از هر ۵ نفر یک نفر بی دین است.

در فرانسه همانند چین، تاریخچه ای مفصل برای دین زدایی از کشور وجود دارد. انقلابی های فرانسه در سال ۱۷۸۹ حکومت کاتولیک این کشور را سرنگون کرده و این مذهب را از رسمیت کنار گذاشتند و در سال ۱۹۰۵ طی قانونی دین از سیاست جدا شد.

پنجمین کشوری که در طبقه بندی وبسایت ایندیپندنت به عنوان بی خدا قرار گرفته، کشور استرالیا است که در آن بین ۱۰ تا ۱۹ درصد از مردم بی دین هستند.

و سرانجام در ششمین جایگاه کشورهای بی دین، کشور ایسلند قرار گرفته که در آن بین ۱۰ تا ۱۹ درصد از مردم در این لیست قرار دارند.


سایت کسب و کار بازده

منبع: جام نیوز

۶ بی اعتقادترین کشور دنیا


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی