کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ کار متفاوت زنان با اعتماد به نفس بالا

۵ کار متفاوت زنان با اعتماد به نفس بالا

در دنیای امروزی که تفاوت میان زنان و مردان تغییر معناداری یافته است، نمی‌توان به راحتی گفت که اعتماد به نفس برای زنان از اهمیت بیشتری برخوردار است. و داشتن اعتماد به نفس بالا برای هر دو جنس بسیار مهم و ارزشمند است. اما با توجه به سلیقه‌ی مخاطبان بازده و استقبال‌شان از مطالب مربوط به اعتماد به نفس این بار تصمیم گرفتیم مجددا از اعتماد به نفس زنان و زنان با اعتماد به نفس بالا بنویسیم اما با این نگاه که زنان با اعتماد به نفس بالا چه کارهایی را متفاوت انجام می‌دهند. با بازده همراه باشید و بدانید.

۵ کارِ متفاوتِ زنانِ با اعتماد به نفس بالا

۱. هرگز از تلاش برای رسیدن به هدف نمی‌ترسند

در گذشته، مردان هدف زندگیِ زنان را تعیین می‌کردند. ولی امروزه، خوشبختانه با افتخار باید بگویم دیگر این‌گونه نیست. هدف زنان در زندگی فقط توسط خودشان تعیین می‌شود، و نه هیچ شخص دیگر. و هیچ کسی هم نمی‌تواند آنها را از راه‌شان برگرداند.

۲. خوش‌گذرانی را دوست دارند، ولی همیشه هم این‌گونه نیستند.

جامعه، زنان را بر اساس کارهایی که آنها در زمان‌های مختلف انجام می‌دهند، قضاوت می‌کند. چنانچه یک زن در کافی‌شاپ مشغول نوشیدن قهوه و مطالعه‌ی کتاب باشد، دیگران شاید وی را روشن‌فکر و خجالتی بپندارند، و شاید هم یک “زنِ قدرتمند”؛ و اگر آن زن را در یک بارِ مشروب‌فروشی، مشغول خوش‌گذرانی با دوستان‌اش ببینند، احتمالا فکر می‌کنند دنبال مردی برای هم‌خوابگی می‌شود. نه دوستانِ من! واقعا این‌طور نیست! زنانِ با اعتماد به نفسِ بالا را نمی‌توان بر اساس تصمیم‌ها و کارهای‌شان در زمان‌های مختلف توصیف کرد. هرگز در موردشان قضاوت نکنید.

مطلب مرتبط: ۱۰ عادت روزانه آدم های با اعتماد به نفس بالا

۳. هرگز باورِ جامعه را در مورد معیارهای “زن کامل” قبول ندارند

از نظر زنانِ با اعتماد به نفس بالا، “زن کامل” کسی است که همواره سعی کند خودِ واقعی‌اش باشد و خودش را دوست داشته باشد. وی می‌داند هرگز نباید بر خلاف میل‌اش و با فشار اطرافیان، خودش تغییر دهد یا اصلاح کند. آیا جامعه از این‌که وی نمی‌تواند خود را با خواسته‌های‌اش تطبیق دهد، ناراحت و مشوش می‌شود؟ به دَرَک!

۴. آنها هیچ حرفی را به خودشان نمی‌گیرند و از هیچ انتقادی ناراحت نمی‌شوند، اما…

البته آنها هر حرف مزخرف و زشتی را هم تحمل نمی‌کنند. برای مدت طولانی، زنان باید در جهانی زندگی می‌کردند که باید هر یاوه‌گوییِ نفرت‌انگیزی را تحمل می‌کردند و بی‌اعتنا از آن می‌گذشتند. آنها توهین‌ها و متلک‌ها را به خودشان نمی‌گیرند، ولی دیگر تحمل‌شان هم نمی‌کنند.

مطلب مرتبط: ۵ روش عالی برای افزایش اعتماد به نفس

۵. آنها می‌دانند می‌توانند جهان را اصلاح کنند

جامعه‌ی مردسالار در نسل‌های گذشته، زنان را فقط مجبور به انجام کارهای خانگی می‌کرد؛ و پس از سال‌ها، هنگامی که زنان توانستند واردِ فضای کار شوند، فقط مجبور بودند مجموعه‌ای از کارهای خاصی را که از جانب مردان تعیین می‌شد، انجام دهند. مادرم می‌گوید در دهه‌ی ۱۹۷۰، به وی اجازه ندادند به عنوان یکانسان‌شناس مشغول به کار شود، ولی در عوض فقط می‌توانست نقشِ یک منشی مودب و دلپسند را بازی کند. ولی امروزه، زنان جایگاه‌شان را شناخته‌اند و یک انقلاب بزرگ در جریان است. زنان نیز، درست مانندِ مردانِ آرمان‌گرا، باهوش و پرانرژی می‌دانند می‌توانند جهانی بهتر و زیباتر بسازند.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: هایر پرستپکتیو – higherperspective

موضوع محوری:

زنان با اعتماد به نفس بالا

بازده

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی