کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ چیز درباره‌ی میزان کلسترول خون که هیچکس به شما نمی‌گوید

میزان کلسترول خون

بعد از گذراندن چند دهه در این سیاره احتمالا چند نکته‌ی ابتدایی را درباره‌ی کلسترول فهمیده‌اید. می‌دانید که باید میزان کلسترول خون تان را مرتب کنترل کنید، و این‌که میزان بالای آن می‌تواند خطر بیماری قلبی را در شما افزایش دهد. به عبارت دیگر، کلسترول یک ماده‌ی مهم و جدی است. اما چند چیز درباره‌ی آن هست که شاید ندانید – مثل این واقعیت که بدن شما به کلسترول نیاز دارد – از جمله ۵ نکته‌ی عالی که در ادامه آمده‌است.

کلسترول

۱. کلسترول برای سلامت خوب ضروری است.

پریدیمن ک. شاه، پزشک، و رییس مرکز پژوهش تصلب شراین و مرکز پیشگیری و درمان تصلب شراین در موسسه‌ی قلب سدارس- سینا در لس‌آنجلس می‌گوید: “کلسترول برای عملکرد سلولی مهم است.” کلسترول هر سلول بدن را می‌سازد، بنابراین گزینه‌ی درستی نیست که خودمان را به کلی از آن محروم کنیم. فِرِد پاسکاتور، پزشک، و متخصص طب تلفیقی در نیویورک سیتی اضافه می‌کند: “اساسا بدن ما تمام چیزهایی را که نیاز داریم می‌سازد و به ما می‌دهد.” و هرچند بدن ما کلسترول خود را تولید می‌کند، اما خوراکی‌هایی مانند چربی‌ها را نیز به کلسترول تبدیل می‌کند.

۲. هر فردی که کلسترول‌ بالا دارد دچار بیماری قلبی نمی‌شود.

پریدیمن شاه می‌گوید: “به کمک ژنتیک می‌توان تشخیص داد که آیا پلاک در شریان‌ها انباشته می‌شود یا خیر.” و عوامل زیادی وجود دارد که در ابتلا به بیماری قلبی نقش دارد، و کلسترول تنها یکی از آنها است. پزشکان می‌فهمند که میزان کلسترول، التهاب، و دیگر ویژگی‌های حفاظت‌کننده‌ی بدن شما تا چه حد روی خطر ابتلایتان به بیماری قلبی موثر خواهدبود، برای همین مهم است درباره‌ی این چیزها با پزشک‌تان صحبت کنید تا بتوانید کلسترول‌تان را در بهترین سطح حفظ کنید.

مطلب مرتبط: مواد غذایی که کلسترول‌تان را به صورت طبیعی پایین می‌آورند

۳. میزان کلسترول‌ ما با بالا رفتن سن به‌طور طبیعی افزایش می‌یابد، به‌ویژه در خانم‌ها.

اثبات شده‌است که یائسگی پیامدهایی بیش‌تر از گر گرفتگی و تعریق‌های شبانه دارد. استیون کوپکی، پزشک، و متخصص قلب در مایو کلینیک که روی پیشگیری از بیماری قلبی‌عروقی تمرکز دارد و پژوهش زیادی در این حوزه انجام داده‌است، می‌گوید: “در بیش‌تر موارد، معمولا آقایان نسبت به خانم‌ها کلسترول‌ بالاتری دارند، اما حدود ۶۰ سالگی این روند شروع به تغییر می‌کند. در سن ۷۰ و ۸۰ سالگی، ما خانم‌های بیش‌تری را با کلسترول بالا می‌بینیم تا آقایان.” هرچند علت آن کاملا روشن نیست، اما ممکن است کمبود استروژن در بالا رفتن میزان کلسترول‌ نقش داشته‌باشد.

getty-502865147-cholesterol-bsip-uig-main_0

۴. خوراکی‌های بدون کلسترول می‌تواند میزان کلسترول خون تان را بالا ببرد

همه‌ی پزشکانی که ما با آنها صحبت کرده‌ایم به اتفاق می‌گویند این بزرگ‌ترین برداشت اشتباه است که در میان بیماران مشاهده کرده‌اند. کوپکی می‌گوید چربی‌های اشباع، چربی‌های ترانس و چربی‌های لبنی همه زمانی در بدن‌تان تبدیل به کلسترول‌ می‌شود. مثلا، “وقتی ۲ درصد از کالری‌های شما را چربی ترانس تشکیل می‌دهد، کلسترول‌تان را ۲۰ درصد افزایش می‌دهد.”

مطلب مرتبط: چگونه کلسترول را پایین بیاوریم

۵. شاید لازم نباشد قبل از آزمایش کلسترول ناشتا باشید

بر اساس یک پژوهش بلندمدت و گسترده که در مجله‌ی سرکیولیشن چاپ شده‌است، میزان بالای ال‌دی‌ال – خواه به واسطه‌ی آزمایش خون ناشتا یا غیرناشتا مشخص شده‌باشد- خطر ابتلا به بیماری قلبی را نشان می‌دهد. این پژوهشگران نتیجه گرفتند اعدادی که میزان کلسترول را در حالت غیرناشتا نشان می‌دهند، وضعیتی درست را از سلامت قلب‌تان به تصویر می‌کشد، چون ما در حالت ناشتا زندگی نمی‌کنیم. با این حال، اگر کلسترول‌تان بالا است یا در مرز قرار دارد، و در خانواده سابقه‌ی بیماری قلبی دارید، احتمالا باز هم پزشک‌تان از شما می‌خواهد از خوردن پرهیز کنید، چون حالت ناشتا او را قادر می‌سازد اعداد را به دقت مقایسه کند.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع: پریونشن – prevention

موضوع محوری

۵ چیز درباره‌ی میزان کلسترول خون که هیچکس به شما نمی‌گوید

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی