کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ نکته سلامتی برای خوراکی های شب یلدا که حتما رعایت کنید

شب یلدا که از مناسبت های اصیل ایرانیان است آداب مخصوص به خود را دارد که بخشی از آن به نوع تغذیه و خوراکی های شب یلدا برمی گردد. در این نوشتار ۵ نکته سلامتی برای خوراکی های شب یلدا که حتما رعایت کنید آمده است. با ما همراه باشید.

۵ نکته سلامتی برای خوراکی های شب یلدا که حتما رعایت کنید

۱. هندوانه، آجیل، انار، خرمالو و غذاهایی همچون مرغ و ماهی که از خوراکی های شب یلدا است نباید همه با هم مصرف شوند. باید به این مسئله توجه داشت که پرخوری ، همه چیزخوری و مصرف همزمان انواع مواد غذایی سبب اختلال در هضم غذا و ابتلا به بیماری‌های مختلف می‌شود. مسمومیت، اسهال و استفراغ از عوارض پرخوری به شمار می‌روند، و نباید فریب سفره‌های رنگین در شب چله را خورد و طی مدت زمان محدود انواع مواد غذایی را در فاصله کوتاه همزمان با هم مصرف کرد.

۲. کسانی که در اثر پرخوری و همه چیز‌خوری دچار مشکل نشوند قطعاً تأثیر این مسئله در درازمدت در بدن آنها ایجاد شده و معده، کبد و روده‌ها را دچار عوارض فراوان می‌کند.

۳.افرادی که معده ضعیف‌تری داشته باشند با همه چیز‌خوری زودتر بیمار می‌شوند، متأسفانه ما ایرانی‌ها در زمان کنونی به سمت همه چیزخوری و پرخوری پیش رفته‌ایم و این سبب بروز انواع بیماری‌ها در میان ما شده است.

۴.نیم ساعت قبل از مصرف غذا و یک ساعت و نیم پس از آن به هیچ عنوان نباید آب یا سایر مایعات را مصرف کرد چرا که این موضوع فرآیند هضم غذا در معده را با اختلال مواجه می‌سازد. باید هر لقمه غذایی حدود ۳۰ تا ۴۰ بار جویده شوند، کسانی که لقمه را سریع می‌بلعند احساس کرده که غذا در گلوی آنها گیر کرده است و سعی می‌کنند این مسئله را با مصرف آب و نوشیدنی‌ها رفع کنند در حالی که اگر هضم دهانی از طریق جویدن به خوبی انجام شود هضم در معده نیز به خوبی پیش می‌رود.

برخلاف تصور عموم مواد غذایی بر اساس ترتیب بلعیدن در معده طبقه‌بندی شده و هضم می‌شوند، بنابراین اگر مواد غذایی مختلف را همزمان مصرف کنیم معده نیاز به حرارت‌های مختلف برای هضم آن دارد و پرخوری و همه‌ چیزخوری سبب اختلال در هضم می‌شود.

۵. در شب یلدا مصرف آجیل یا میوه باید یک ساعت و نیم پس از شام باشد. همچنین هندوانه و آجیل همزمان مصرف نشود. در گذشته مردم انواع غذاها را با هم مصرف نمی‌کردند و بخشی از آن مربوط به نبود صنعت و وجود غذاهای رنگین از شهرهای مختلف بود ولی امروزه صنعتی شدن و ورود میوه و غذاهای مختلف به شهرها سبب پرخوری، همه چیزخوری و ابتلا به انواع بیماری‌ها شده است.


وبگردی تحریریه سایت کسب و کار بازده

۵ نکته سلامتی برای خوراکی های شب یلدا که حتما رعایت کنید


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی