کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ نشانه سردرد خطرناک که باید جدی بگیرید

۵ نشانه سردرد خطرناک که باید جدی بگیرید

این نوشتار به ۵ نشانه سردرد خطرناک می پردازد که نباید بی تفاوت از کنار آن ها گذشت چون واقعا به سلامتی شما آسیب می زنند.

برای هر آدمی پیش آمده‌است روزی را به دلیل سردرد در رخت‌خواب گذرانده‌باشد. راستش را بخواهید گاهی اوقات خودمان باعث سردرد هایمان می‌شویم؛ برای نمونه، خوش‌گذرانی و بی‌ملاحظگی‌های شبانه باعث به وجود آمدن سردرد می‌شوند، و ما صرفاً به این دلیل که دلیل سردرد مان را می‌دانیم، نگران آن نمی‌شویم.

سردرد

اما وقتی نمی‌دانیم منشأ سردرد مان کجاست چه کنیم؟ سردرد هم مانند بیشتر دردها و رنجه‌ها، راه و روش ذهن‌تان است که به شما بگوید: “هی رفیق، خوب گوش کن، من یه چیزی لازم دارم”. این “یه چیز” شاید کاملاً جزئی باشد، اما درعین‌حال می‌تواند نشانه‌ی مسئله‌ی حادتری هم باشد.

مطلب مرتبط : انواع سردرد: ۱۴ علت سردرد و راه های درمان آن ها

۱.سردرد  آذرخشی (تاندرکلپ) اصلاً خوب نیستند.

سردرد آذرخشی ترسناک است چون از ناکجاآباد سروکله‌شان پیدا می‌شود. این‌جور سردرد‌ ها به شکل ناگهانی و شدید شروع می‌شوند و تنها در عرض چند ثانیه به دردناک‌ترین حالت خود می‌رسند. سردرد‌ های آذرخشی ممکن است نشان‌گر مشکلات جسمی باشند. البته ترسناک‌تر از این سردرد‌ ها خونریزی زیر عنکبوتیه (یا خونریزی ساب آراکنوئید) است که واقعا می‌تواند تهدیدی برای سلامتی باشد.

۲.سردردهای شدید و ناگهانی و بدون دلیل خطرناک هستند.

خیلی وقت‌ها چنان سردردی می‌گیرید که نزدیک است ذهن‌تان از کار بیفتد و بدون این‌که دلیلش را بدانید تا سرحد مرگ درد بکشید. بعضی آدم‌ها در تمام طول زندگی‌شان خطر صدمه رسیدن به سرشان را به جان می‌خرند. البته این چیزی نیست که همیشه بتوان از آن راه گریزی پیدا کرد (مثلاً هاکی، بوکس، فوتبال و سایر ورزش‌ها هیچ‌کدام بدون ریسک صدمه دیدن سر ممکن نیستند)، اما لازم است همیشه به‌دقت به دردهایمان توجه کنیم تا مانع از جدی‌شدن مشکلات جسمی شویم.

مطلب مرتبط : این ۴ نوع سردرد مشکلات سلامتی را آشکار می‌کنند

۳.وقتش است بیدار شوی و به کارها برسی! برای صبحانه سردرد داریم.

اگر وقتی از خواب بیدار می‌شوید قبل از هر چیز می‌خواهید موهای سرتان را بکنید، ممکن است سردردی داشته‌باشید که لازم باشد به آن توجه کنید. به گفته‌ی بنیاد ملی سردرد‌ (The National Headache Foundation)، “ممکن است بیماری‌های جدی مسبب سردرد‌ های صبحگاهی شما باشند؛ بیماری‌هایی چون تومورهای مغزی، وقفه تنفسی در خواب و فشارخون بالای حاد”.

۴.در پزشکی چیزی وجود دارد به نام بدترین سردرد زندگی‌تان” که افتضاح است.

البته به این نوع سردرد‌ خوشه‌ای هم می‌گویند، اما با گوگل کردن عبارت “The Worst Headache Of Your Life” به معنی بدترین سردرد‌ زندگی‌تان خیلی راحت می‌توانید اطلاعات مربوط به بیماری را پیدا کنید. هنوز مشخص نیست چه چیزی باعث به وجود آمدن این نوع سردرد‌ می‌شود، اما معمولاً در یکی از قسمت‌های مغز پیدا می‌شود و تا وقتی دچار آن هستید، زندگی عادی برایتان غیرممکن می‌شود.

۵.هر حس غیرعادی دیگری که در سرتان دارید.

احتمالش خیلی زیاد است با دیدن این عبارت ترس به جانتان بیفتد، اما نگران نشوید؛ این را نوشتیم که چیزی داشته باشید با پزشک‌تان درباره‌ی آن صحبت‌کنید. اگر ضعف بینایی، مشکل هضم غذا یا گردن‌درد داشتید، دچار زودرنجی شدید یا در خلق‌وخوی‌تان تغییری حس‌کردید که آن را مرتبط با سردرد می‌دانستید، جایی آن را یادداشت‌کنید.

یک جدول کامل از این سردردها

مثل باقی چیزها، برای این سردرد‌ها هم جدولی روی اینترنت وجود دارد. توصیف مشکلات به شکل تصویری به متخصصان بهداشت کمک‌می‌کند سردرد‌ها را به‌دقت طبقه‌بندی کنند و آن‌طور که لازم است به شما کمک کنند (گرچه، احتمالاً اوضاع شما روبه‌راه است؛ نگران نباشید).


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: دیپلی

۵ نشانه سردرد خطرناک که باید جدی بگیرید


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی