کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ نشانه که به شفای عاطفی نیاز دارید

عواطف بخش مهمی از زندگی روزمره‌ی ما هستند. همه‌ی ما می‌دانیم که بالا و پایین‌هایی که در این لحظه یا لحظه‌ی بعدی تجربه می‌کنیم، می‌توانند به شدت روی آرامش و تندرستی ما تاثیر بگذارند: چه با خواندن یک متن خیلی خوب با صدای بلند بخندیم، چه در ترافیک سنگین اذیت شویم.گاهی اوقات نمی‌توانیم تشخیص بدهیم که سیستم واکنش عاطفی ما بی‌قرار است و نیازمند آرامش…

عاطفی

در این نوشتار ۵ نشانه با بازده همراه باشید تا بینیم که زمان شفای عاطفی فرا رسیده‌است:

۱. شما در ابراز صداقت، عشق و همدردی مشکل دارید.

عواطف ما بازنمودی از زندگی ما از جمله افکار، باورها و خاطرات ما هستند. اگر اجازه بدهیم عواطف‌مان کنترل ما را در دست بگیرند زمانی که با افراد سخت و رویارویی‌های سخت مواجه هستیم، رفتار آنها می‌تواند در زندگی ما تاثیر بگذارد. برای داشتن واکنش صادقانه و توام با عشق و همدردی در مقابل آدم‌هایی که رفتار نادرستی دارند، انگیزه‌ی عاطفی نیاز است. ما می‌توانیم کنترل خود را حفظ کنیم و جسور باشیم و در عین حال صادق بمانیم.

زمانی که به عواطف‌مان اجازه نمی‌دهیم که ما را کنترل کنند، یک حالت عاشقانه، صادقانه و دلسوزانه از ذهن و قلب، درون رابطه و تعامل ما با دیگران جاری می‌شود، صرف نظر از این‌که آنها چه رفتاری دارند.

این رویکرد باعث می‌شود احساساتی مثل ترس و خشم نتوانند واکنش ما را کنترل ‌کنند: مثلا در برابر چیزهایی که مستاصل‌کننده هستند، دچار عجز و ناتوانی نشویم، در برابر چیزهای مضطرب‌کننده، مضطرب نشویم و در برابر گستاخی، رفتاری گستاخ‌آمیز نداشته باشیم.

۲. افسردگی و/یا اضطراب باعث درهم‌شکستگی‌تان می‌شود.

احساسات و باورهای ما نقش مهمی را در حالا عاطفی ما ایفا می‌کنند، و ما این قدرت را داریم که آنها را تشخیص بدهیم و درک کنیم زمانی که از میان مهم‌ترین عواطف ما که نگرانی‌ها و لحظات اندوه‌بار ما را تغذیه می‌کنند، می‌گذرند. اندوه احساس پایه‌ای افسردگی است و ترس احساس پایه‌ای اضطراب است. همین عواطف هستند که ما باید به آنها بپردازیم برای‌ این‌که مطمئن شویم احساسات اصلی ما را درباره‌ی زندگی روزمره کنترل نخواهند کرد.

شفای ذهن و خلق‌وخوی‌مان از طریق درون‌نگری و کنش دقیقا چیزی است که برای برخی از انواع افسردگی و اضطراب خوب است.

۳. به جای این‌که مشتاق باشید، واپس‌گرا شده‌اید.

زمانی که به لحاظ عاطفی خسته باشید، بازگشت به کنج عزلت بسیار آسان است، اما مهم است که همیشه آن فضای کوچک را برای پذیرش آن‌چه تجربه می‌کنیم، منظور کنیم. این امر به ما زمانی می‌دهد برای این‌که کاملا احساسات‌مان را با باورهای‌مان ادغام کنیم.

همان‌طوری که با تجربیات دشواری که احساسات قدرتمندی را در ذهن ایجاد می‌کنند، روبه‌رو می‌شویم، مشتاق بودن به جای واکنش نشان دادن در برابر این برخوردها موجب خود-توانمندی می‌شود. زمانی که این کار را بکنیم، به احتمال زیاد رفتارمان با خود، انرژی سالم و مفیدی را به همراه خواهد داشت، و دیگر غرق در فشار و عذاب نخواهیم شد.

۴. احساسات چالش‌برانگیز را در خود نگه می‌داریم، به جای این‌که بگذاریم بروند.

احساساتی مثل ترس و خشم می‌توانند مخرب باشند، وقتی که آنها را در خود نگه داریم. آنها قطعا در برخی موقعیت‌ها مفید هستند تا ما را از موقعیت‌های چالش برانگیز آگاه کنند، اما آن موقعیت‌ها اغلب در مقایسه با احساساتی که نشان می‌دهیم، کم‌تر چالش‌برانگیز هستند.

ما مجبوریم احساساتی مثل ترس و خشم را کنترل کنیم تا آنها احساسات و رفتار ما را کنترل نکنند. هرچند این یک فرآیند است؛ برای شروع باید آنها را به عنوان بخشی از آن‌چه هستیم، بپذیریم. سپس، فراتر از درک آن‌ها، به معنای آنها عمیقا فکر کنیم و آنها را برای‌ این‌که به ما انگیزه بدهند، استفاده کنیم. بعد از آن‌که بخش‌های مفید برخوردهای سخت عاطفی را برداشتیم، تازه زمان آن فرا می‌رسد که بتوانیم اجازه بدهیم آنها بروند، به این ترتیب اجازه نمی‌دهیم که موانع پدیدار شوند.

۵. ‌کم‌کم فرق بین احساسات و عواطف را متوجه نمی‌شوید.

احساسات ترکیبی هستند از عواطف، باورها، فلسفه‌ها، ایده‌ها و خاطرات. هر یک از این عناصر با هم ترکیب می‌شوند تا نه تنها بر نخستین عواطفی که داریم تاثیر بگذارند بلکه همچنین احساسات ما را درباره‌ی آن‌چه در زندگی‌مان رخ می‌دهد، تعیین ‌کنند. بنابراین دانستن تفاوت اصلی میان عواطف و احساسات مهم است برای این‌که بتوانیم عواطف خودمان را برای تصویر بزرگ‌تری از زندگی روزمره‌مان به کار ببریم.

به خودتان رخصت شروع دوباره را بدهید

فرقی نمی‌کند که شروع دوباره برای شما چه چیز باشد: نقل مکان به یک شهر جدید، گرفتن یک شغل جدید، بیرون رفتن از یک رابطه‌ی سمی یا فقط ایجاد تغییرات عمده در خودتان! به هر حال تا زمانی که مسئولیت را قبول نکنید و به خودتان اجازه‌ی شروع ندهید، نمی‌توانید از نو آغاز کنید. اگر در گذشته بمانید، نمی‌توانید آینده‌تان را خلق کنید، بنابراین به خودتان اجازه بدهید که گذشته را پشت سرتان رها کنید و یادتان باشد با هر طلوع تازه‌ای، می‌توانید چیزی و کسی شوید که دوست دارید.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: پاور آو پازیتیویتی

شفای عاطفی


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی