کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ فناوری آینده که شما معتاد آنها خواهید شد

اعتیاد به محصولات الکترونیکی، بازی‌های ویدیویی، اینترنت و دیگر نتایج فناوری موضوعی جدید نیست اما با آشنایی با مواردی که امکان درگیرکردن افراد به شکل اعتیاد را افزایش می‌دهند، به‌نوعی می‌توان از معتادشدن به آنها جلوگیری کرد. حال این سوال مطرح می‌شود که در ١٠، ٥٠ یا صدسال آینده، زمینه‌های اعتیاد در قالب فناوری کدامند؟ در این نوشتار برای پاسخ این پرسش به ۵ فناوری آینده پرداخته می‌شود که همه را معتاد خود می کنند.

فناوری

 ۱. هک کردن و اعمال تغییرات مختلف روی بدن

تغییرات اعمالی روی بدن یا همان بیوهک درحال‌حاضر به پدیده‌ای رایج تبدیل نشده اما استفاده از فناوری در داخل بدن ایده‌ای است که از دهه۱۹۲۰ در تخیلات بشر وجود داشته است.

تجربه استفاده از کاشت وسایل مرتبط با فناوری روز در بدن کاملا هیجان‌انگیز است. این استفاده می‌تواند به شکل عینکی همانند گوگل‌گلس نیز ظهور یابد که درواقع نسخه ارتقایافته گوشی‌های هوشمند است اما در صورتی که از این نیز فراتر رویم به فناوری‌هایی مانند چشم‌های مصنوعی خواهیم رسید.

حتی کاشت اعصابی که برای همیشه افسردگی را از شما دور خواهند ساخت نیز ایده‌ای جدید به شمار می‌آید. همچنین استفاده از نانوفناوری در علوم پزشکی می‌تواند به این رویه سرعت ببخشد.

درحال‌حاضر مشاهده افرادی که به عینک هوشمند گوگل معتاد شده‌اند و با وجود استفاده ۱۸ساعته در طول روز نمی‌توانند آن را از خود دور کنند، کار سختی نیست.

مطلب مرتبط : ۱۵ قدرتمندترین شرکت فناوری امریکایی

۲. حافظه ذخیره سازی با توانایی پخش مجدد در یکی از بخش‌های برنامه تلویزیونی

Black Mirror می‌توانید شاهد کاشت دستگاه‌هایی عجیب‌وغریب باشید که انسان می‌تواند مشاهدات خود را روی آنها ذخیره کند و دوباره در زمان دلخواه آنها را مشاهده کند.

این فناوری نیز می‌تواند اعتیادآور باشد؛ به عنوان نمونه‌ای کوچک‌تر برخی از ما درحال‌حاضر نیز از برنامه ماشین‌حساب گوشی هوشمند خود برای انجام محاسبات پایه‌ای و ساده استفاده می‌کنیم یا با وجود حجم وسیع اطلاعات در اینترنت، نیازی به خاطرسپردن اطلاعات نمی‌بینیم.

مشاهده وقایع گذشته و احساس بی‌نیازی از تفکر و به‌خاطر سپردن اطلاعات و وقایع می‌تواند از آثار سوء این فناوری‌ باشد.

۳. پاک‌کننده‌های حافظه

در ابتدای امسال، محققان دانشگاه کالیفرنیا توانستند قسمت‌های خاصی از حافظه موش‌ها را غیرفعال و دوباره فعال کنند.

این رویه می‌تواند در آینده به پاک‌کردن حافظه انسان منجر شود. پاک‌کردن حافظه‌ای که می‌تواند احساسات شخص را نیز پاک کند و درنهایت انسان در مقابله با شرایط، وقایع و اتفاقات مختلف تجربه پیشین خود در رویارویی با آنها را فراموش کند، واقعا دردناک است.

در بخشی از فیلم Men in Black ٣ اگرچه به‌صورت طنز، اما به این مقوله اشاره شده است.

شاید پاک‌کردن تاریخچه مرتبط با واقعه‌ای بد مانند یک تصادف، ازدست‌دادن نزدیکان و دیگر رویدادهای تلخ، یکی از مزایای این فناوری باشد اما از سویی دیگر تصور کنید با پرداخت مبلغی اندک بتوانید همانند دریافت ماساژ، اصلاح موی سر و دیگر خدماتی اینچنینی در مراکز مختلف حافظه خود را پاک کنید!

مطمئنا نتیجه کار، اعتیاد به انجام این عمل در هنگام برخورد با مشکلات مختلف است.

فناوری آینده ۴: هوش مصنوعی

هنگامی که فناوری به سطحی برسد که تفاوتی میان انسان و ماشین‌ها وجود نداشته باشد، شاهد ظهور دوران مرگ عشق و احساس خواهیم بود. تصور کنید بتوانید شریک زندگی خود را دانلود یا دوستان مصنوعی خود را از سایتی مانند آمازون خریداری کنید.

جایگزینی دوستان با نرم‌افزارهای مختلف، پایانی برای بشریت به‌شمار می‌آید؛ نمونه‌ای که می‌توان آن را نسخه تکامل‌یافته و البته از نوع منفی اعتیاد به گوشی هوشمند به‌شمار آورد. در فیلم Her که تریلر رسمی آن را همین بالا می‌توانید ببینید، به این موضوع پرداخته شده است.

فناوری آینده ۵: واقعیت مجازی

در کنار خودروهای بدون‌سرنشین، خودروهای پرنده و کوله‌پشتی‌های پروازی، واقعیت مجازی نیز کم‌کم به فناوری در حال توسعه تبدیل شده است.

واقعیت مجازی می‌تواند اعتیادی همانند اعتیاد به بازی‌های ویدیویی ایجاد کند. درواقع شخص با استفاده از این فناوری به کاوش در محیط‌های جدید و تجربه‌نکرده اقدام می‌کند و سعی دارد

این روند را همچنان ادامه دهد. این رویه دقیقا مشابه روندی است که شخص، خود را به‌جای کاراکتر بازی‌های رایانه‌ای قرار می‌دهد و سعی می‌کند قرارگرفتن در موقعیت‌های مختلف را تجربه کند.


سایت کسب و کار بازده

منبع:فارنت

منبع: بیزنس اینسایدر

۵ فناوری آینده که شما معتاد آنها خواهید شد


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی