کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ عامل که باید در مسافرت خارجی در نظر بگیرید

مسافرت به یک کشور خارجی نیازمند برنامه‌ریزی و در نظر گرفتن عوامل مختلفی است. هنگامی‌که شما رویای رفتن به تعطیلات را در سر می‌پرورانید، ممکن است خودتان را تصور کنید که از محل کار خارج می‌شوید، به سمت فرودگاه می‌روید و برای رهایی از تمام مسائل و منفی‌گرایی‌های روزانه که با آنها سر وکار دارید، به دور دست‌ها پرواز می‌کنید.

1113d7f2fce00_b

متاسفانه، مسافرت به کشور دیگر چندان ساده نیست. داشتن سفر موفق به سرزمین‌های عجیب و غریب و خارجی، نیاز به برنامه‌ریزی‌های زیادی دارد.

اما، این بدان معنی نیست که در نهایت سفر کردن ارزش ندارد. در حقیقت، قبل از این‌که هواپیمای شما زمین را ترک کند، هر چه بیش‌تر آماده باشید، بیش‌تر از تعطیلات‌ واقعی‌تان لذت خواهید برد.

فقط مطمئن باشید این عوامل را قبل از رفتن، در نظر بگیرید:

مدارک لازم برای مسافرت

اگر به ذهن‌‌تان بسپارید چیزی را برای مسافرت با خود بیاورید، مسلماً آن چیز مدارک شمااست. این مدارک فراتر از پاسپورت و بلیط پروازتان هستند. اطمینان حاصل کنید که گواهی رانندگی، کارت شناسایی فرزندان‌تان، و هر رسیدی که برای مدرک خرید نیاز خواهید داشت، به همراه دارید( مانند هتلی که شما در آن اقامت خواهید کرد).

اگر فراموش کنید این موارد را با خود بیاورید، چه می‌شود. در تضمین این‌که همه‌ی آنها به‌روز است، دقت خاصی به خرج دهید. وقتی‌که شما در کشور خودتان توسط پلیس کنار زده می‌شوید و کپی جدید از گواهی رانندگی‌ یا مدارک خودروی‌تان را نداشته باشید، خیلی درد بزرگی است؛ اگر وضعیت مشابهی در کشور خارجی به وجود بیاید، کل مسافرت‌تان خراب می‌شود.

وسیله‌ی نقلیه

با توجه به این‌که هزاران مایل از مینی ون خانوادگی‌تان دور هستید، نیاز دارید بدانید به محض این‌که به مقصدتان رسیدید، چگونه به جاهای مختلف سفر کنید.

وقتی‌که خودوریی را اجاره می‌کنید، علاوه بر کرایه بهای پایه، مطمئن باشید قیمت گاز و بیمه را هم مد نظر قرار دادید. آمایش‌هایی را که هنگام رانندگی در کشور خودتان واقعاً در موردشان فکر نمی‌کردید به خاطر بسپارید، مانند قوانین خیابان‌. اگر نمی‌دانید چگونه خودروی معمولی را برانید، وانمود نکنید لطفا.

البته گزینه‌ی بعدی شما، استفاده از وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی است. این راحت‌تر از اجاره کردن اتوموبیل است- به خصوص اگر دقیقاً نمی‌دانید کجا دارید می‌روید. اما ممکن است خیلی گران‌تر باشد. قبل از این‌که سفرتان را شروع کنید، مقرون به صرفه بودن آن را تجزیه و تحلیل کنید و بفمید که کدام مسیر برای رفتن بهترین است- هم دقیق هم ضمنی.

موانع زبانی و فرهنگی

اگر به کشوری می‌روید که در آن زبانی که توسط اکثریت مردم صحبت می‌شود زبان بومی شما نیست، لازم است قبل از پرواز کاری کنید. با خودتان، دیکشنری، نقشه، و حتی تصویر مکان‌هایی که می‌خواهید بازدید کنید، به همراه بیاورید. به تلفن‌تان اتکا نکنید که همه‌ی کارها را بر‌ای‌تان انجام دهد ( به این مسئله بعدا می‌پردازیم)

ممکن است شما بعضی عبارات کلیدی را بدانید تا از این مخمصه رها شوید. اگر فکر می‌کنید قصد دارید به شهروند محلی اتکا کنید تا در هر زمانی شما را از گرفتاری نجات دهد، مطمئن باشید که می‌دانید چه چیزی از نظر فرهنگی و اجتماعی در کشوری که دیدن می‌کنید، قابل قبول است. حرکات دست خاص، برای مثال، معانی کاملاً متفاوتی در کشور دیگر دارد. اشتباهی مرتکب نشوید که به آسب رساندن به احساسات کسی تمام شود- یا آن را بدتر کند.

قیمت ارز و اقتصاد

دلار قدرتمند پذیرفته نمی‌شود فرقی نمی‌کند کجا هستید. در بیش‌تر کشورهای دیگر، مجبورید در مرز تبدیل ارز انجام دهید تا پول‌تان در سفر ارزش داشته باشد. با این کار، مطمئن شوید می‌دانید پولی را که به سختی به‌دست آورده اید، چه قدر ارزش دارد.

نه تنها بهتر است ارزش آن را بدانید، بلکه، بهتر است به این هم توجه کنید که این پول تا کجا خواهد رفت. برای مثال، یک دلار امریکا برابر با ۱۰۰ ین ژاپن است. تبدیل چند صد دلار به ین ممکن است حس میلیونر شدk به شما بدهد، اما واقعیت در کالاها نهفته است، مانند پوشاک، که در کشورهای آسیای شرقی خیلی گران‌تر از کشورهای غربی است. هنگام سفر مراقب پول‌تان باشید-در شرایط اضطراری به آن نیاز پیدا می‌کنید.

سیاست الکترونیک

بیش‌تر مردم می‌دانند هنگامی‌که به کشور خارجی سفر می‌کنند مجبورند آداپتور خاصی بخرند. اما بیش‌تر ما ممکن است برای بررسی کردن سیاست‌های کشور میزبان در خصوص اینترنت و استفاده از تلفن همراه، وقت نگذاشته باشیم.

ممکن است چیزی برای نگرانی وجود نداشته باشد، اما شما به‌جای این‌که متاسف باشید، در امنیت بهتری هستید. بیش‌تر کشورها با در نظر گرفتن این‌که چه مکان‌هایی را شما می‌توانید دیدن کنید و چه برنامه‌ها یا خدماتی را می‌توانید استفاده کنید، مقررات سختی دارند. در حالی‌که پیرامون چنین مقرراتی راه‌هایی وجود دارد، شما فقط با پیروی از قانون کشوری که درآن هستید، در وضعیت بهتری هستید رر ز و نیز ذخیره کردن نت فلیکس برای روز مبادا هنگامی‌که به کشورخود باز گشتید.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_سحر مهراجی

نویسنده:مت دوکزمینسکی
منبع:لایف هک

 

 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی