کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ عادت سرمایه گذاران خیلی موفق

۵ عادت سرمایه گذاران خیلی موفق

این نوشتار به ۵ عادت سرمایه گذاران خیلی موفق اختصاص دارد.

تا به حال دیده‌اید انگار چند نفر در حوزه‌ی کاری‌شان به بالاترین نقطه صعود می‌کنند یا از خودتان پرسیده‌اید چرا بعضی سرمایه گذاران مانند وارن بافت میلیاردر می‌شوند در حالی که دیگران دائم به همان نتایج “متوسط” می‌رسند؟

سرمایه‌گذاران موفق

سرمایه گذاران فقط از طریق تصمیم‌های عالی خرید، یا به خاطر حساب سپرده‌ی بازنشستگی قابل ملاحظه، یا از طریق تامین مالی شرکت‌ها به پول هنگفت نمی‌رسند. آنها تمایلات فوق‌العاده‌ای دارند که عمیقا در وجودشان رخنه کرده‌است.

این اصلا یک رویداد تصادفی نیست که بعضی سرمایه گذاران پیروزی را کشف می‌کنند در حالی‌که دیگران هرگز به اهداف‌شان نمی‌رسند.

یقینا خصوصیاتی وجود دارد که بدون شک سرمایه‌گذارانی مانند آقای بافت را از سرمایه گذاران متوسط متمایز می‌کند…آن‌ها اساسا کارها را به روش دیگری انجام می‌دهند.

مطلب مرتبط: ۷ کشور برتر برای اقامت از طریق سرمایه گذاری

برای این‌که کفش‌های یک سرمایه‌گذار پربار و موفق را بپوشید، باید برای شروع، اول مانند آنها فکر و رفتار کنید. یعنی عادت‌های‌شان را درک کنید و آنها را در رویکرد مخصوص خودتان به کار بگیرید.در این نوشتار ۷ عادت سرمایه گذاران خیلی موفق آمده‌است.

۱. تحقیق می‌کنند

مطالعات، مشاهده، و تحلیل فراوان همه‌جا، از جمله در تلویزیون، اینترنت، مجله‌ی وال‌استریت ژورنال درباره‌ی سرمایه‌گذاری موجود است. قبل از سرمایه‌گذاری در یک شرکت، از محصول‌شان استفاده کنید، درباره‌ی آن کسب‌وکار مطالعه کنید. هرچه آن کسب‌وکار را بهتر درک کنید، نسبت به سرمایه‌گذاری‌تان بیش‌تر احساس اطمینان می‌کنید.

سرمایه‌گذاران موفق پشت هر تصمیم خرید یا فروش سهام یک علت دقیق دارند و فقط به خاطر این‌که یک تحلیلگر در تلویزیون خریدن یک سهام را توصیه می‌کند، دست به این کار نمی‌زنند.

برای این‌که به اهداف سرمایه‌گذاری‌تان برسید، باید درباره‌ی پورتفوی خودتان همین رویکرد را در پیش بگیرید.

۲. کسب و کار را درک می‌کنند

تعداد بسیار زیادی سازمان برای سرمایه‌گذاری وجود دارد و ممکن است خیلی از آنها ظرفیت آن را داشته‌باشند که گزینه‌ی خوبی برای سرمایه‌گذاری باشند، اما معنی‌اش لزوما این نیست که شما باید در آنها سرمایه‌گذاری کنید.

اگر هیچ‌چیز درباره‌ی فناوری نمی‌دانید، چرا دوست دارید در یک شرکت فناوری سرمایه‌گذاری کنید؟ آیا می‌دانید چگونه افزاره‌ی بعدی تلفن همراه، یا گرایش‌های فناوری را که روی سرمایه‌گذاری در آن کسب‌وکار تاثیر دارد، ارزش‌یابی کنید؟ به سرمایه‌گذاری در حوزه‌ای بپردازید که به خوبی می‌شناسید.

اگر با آن کسب‌وکار و محصولات‌اش، و صنعتی که در آن کار می‌کند بیگانه باشید؛ برای‌تان دشوارتر خواهد بود که درباره‌ی سرمایه‌گذاری تصمیم‌های هوشمندانه بگیرید. سرمایه‌گذاران موفق همیشه روی چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنند که آن را به خوبی می‌شناسند و تلاش‌های سرمایه‌گذاری‌شان را درون حلقه‌ی چیزهایی متمرکز می‌کنند که از آن سررشته دارند. مثلا، وارن بافت روی سهام فناوری سرمایه‌گذاری نمی‌کند، علت آن ساده است، چون این حوزه‌ای نیست که در آن سررشته دارد.

مطلب مرتبط: ۵ انواع شخصیت سرمایه گذاران

۳. یک راهبرد تنوع دارند

تنوع مهم است. اگر فقط در ۲ یا ۳ شرکت سرمایه‌گذاری کنید نمی‌توانید یک سرمایه‌گذار موفق باشید. برای این‌که یک سرمایه‌گذار موفق باشید، همیشه مشخص کنید به هر نوع صنعت یا شرکت چه‌قدر می‌خواهید اختصاص دهید و سپس سرمایه گذاری‌تان را تنوع دهید تا ریسک را کاهش دهید و شانس موفقیت‌تان را بالا ببرید. سرمایه‌گذاران موفق درتنوع دادن به سرمایه‌گذاری و توزیع ریسک بهترین هستند. در نظر داشته‌باشید، اساس تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری پربار دانش و تحلیل کسب‌وکار و صنعت است. هرچه دانش بیش‌تری داشته‌باشید، می‌توانید تصمیم‌های بهتری بگیرید. هر سرمایه‌گذار موفق یک راهبرد سرمایه‌گذاری معین و تعریف‌شده دارد و آن راهبرد را حفظ می‌کند. در این بین، بعضی سرمایه‌گذاران موفق مانند وارن بافت راهبرد تمرکز روی پورتفو را ترجیح می‌دهند.

همان‌طور که وارن بافت می‌گوید: “تنوع یک حفاظ در برابر بی‌خبری و نادانی است. این برای کسانی که می‌دانند چه می‌کنند مفهوم خیلی کمی دارد.”

۴. بلندمدت فکر می‌کنند

وقتی هیجان به ما دست می‌دهد و درگیر طرز فکر کوتاه‌مدت می‌شویم، گاهی تصمیم‌های بسیار بدی می‌گیریم. وقتی پای سرمایه‌گذاری در میان است- صبور باشید- بلندمدت فکر کنید. یعنی برای ماه‌ها و سال‌ها صبر داشته‌باشید، نه فقط برای چند ساعت، چند روز، یا چند هفته. همه‌ی سرمایه‌گذاران موفق برای دیدن پیروزی خیلی صبور هستند. آنها وقتی بعد از محاسبه و بررسی یک کسب‌وکار، روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، آماده هستند صبر کنند تا طرح‌شان تحقق پیدا کند.

۵. به سرعت از اشتباهات‌شان درس می‌گیرند

وقتی یک سرمایه‌گذار درباره‌ی تجربه صحبت می‌کند، اساسا درباره‌ی آزمون‌هایی که با آنها مواجه شده، ناکامی‌هایی که داشته، درس‌هایی که آموخته، و پیروزی‌هایی که به‌دست آورده‌است صحبت می‌کند. یک فرد بدون محاسبات غلط، پیش‌بینی اشتباه، و خطا هرگز نمی‌تواند یک سرمایه‌گذار موفق شود.

موفق‌ها خطا می‌کنند اما از این اشتباه‌ها دلسرد نمی‌شوند، چون می‌دانند اشتباه بخشی از فرآیندی است که باید طی کنند تا یک سرمایه‌گذار بهتر شوند.

ما وقتی در بازار سهام سرمایه‌گذاری می‌کنیم، ممکن است احساس درماندگی کنیم- انگار پیامدها کاملا از کنترل‌مان خارج هستند. اما اساسا این‌طور نیست. با گرفتن تصمیمات گسترده و هوشمندانه بر اساس عادادت و ویژگی‌های ذکرشده در بالا، می‌توانیم به تصمیم‌های سرمایه‌گذاری‌مان نظم بدهیم و از فجایع مالی اجتناب کنیم.

مطلب مرتبط: ۵ سوال مهم که باید قبل از یافتن سرمایه گذار از خودتان بپرسید


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

۵ عادت سرمایه گذاران خیلی موفق


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی