کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ رفتار و عادت بد که عامل عدم موفقیت و شکست شما است

معمولا شکست ها و عدم موفقیت های ما از چند عادت بد و رفتار بد همیشگی ما نشات می گیرد که ما یا به دلیل اینکه این عادتهای ویرانگر خود را نمی شناسیم یا بهدلیل اینکه نمی دانیم چگونه با آنها مقابله کنیم معمولا اسیر این شکست ها می شویم.

برای اینکه از این چند عادت بد فرار کنید و مسیر موفقیت را در پیش بگیرید در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۵ عادت بد که عامل عدم موفقیت و شکست شما است را به شما معرفی کنیم.

 

عادت بد

 

۱- عدم برنامه‌ریزی

هر کسی اگر برنامه‌ای برای زندگی خود داشته باشد احتمال موفقیتش بیشتر خواهد بود. لازم نیست برنامه‌ی شما بی‌نقص باشد. در دنیای واقعی به جای کمال‌گراها، از کسانی قدردانی می‌شود که کاری انجام می‌دهند. شما همیشه باید به دستاوردهایی که مد نظرتان است خوب فکر کنید و برای حرکت‌های بعدی خود در هر زمانی برنامه داشته باشید. برنامه‌های شما باید مشخص، قابل اندازه‌گیری و وابسته به زمان باشند. یک تصویر بزرگ و کامل نیز شما را برای اجرای آن آماده می‌کند. از برنامه‌های مبهم اجتناب کنید. اگر برنامه‌تان قابل اندازه گیری نباشد، شما را در معرض خطر تعلل قرار خواهد داد. برای دست یافتن به نتایجی بهتر در زمان کمتر، با زمانبندی کار کنید.

مطلب مرتبط: عادت هایتان را به موفقیت تبدیل کنید

۲- ترس از امتحان کردن

وین گرتزکی به بهترین نحو ممکن این موضوع را بیان کرده است: «شما صد درصدِ فرصت‌هایی که با بی‌تفاوتی از کنارشان عبور می‌کنید را از دست می‌دهید». تنها در صورتی می‌توانید پیشرفت کنید که قدمی بردارید. غلبه بر ترس از شکست، نخستین قدم به سمت پیروزی است. روبه‌رو شدن با ترس‌هایتان را از همین امروز شروع کنید. اگر کاری هست که باید انجام دهید، نخستین قدم را بردارید؛ حتی اگر به ظاهر بسیار ساده و اولیه به نظر برسد. اگر رؤیایی داشته‌اید که از دنبال کردنش می‌ترسیدید، هنوز فرصت هست؛ هیچ وقت فرصت امتحان کردن را از دست ندهید.

به قول تونی رابینز: «مهم نیست چقدر اشتباه کنید، یا سرعت پیشرفتتان چقدر کند باشد، با این همه باز هم از همه‌ی کسانی که هیچ تلاشی نمی‌کنند جلوتر هستید».

۳- نا امیدی زودهنگام

شما چقدر در دنبال کردن رؤیاها و اهداف خود در زندگی ثابت قدم هستید و پشتکار دارید؟ یکی از مهم‌ترین راز‌های موفقیت این است که یاد بگیرید بر تردید‌های خود غلبه کنید. اغلب ما خیلی زود از رؤیاهایمان دست می‌کشیم. هر انسان موفقی که می‌شناسید، داستانی از پشتکار و استقامت برای تعریف کردن دارد. تا وقتی بعد از هر شکست بتوان کنشگرانه به تلاش ادامه داد نمی‌توان نام اتفاقی که افتاده را شکست گذاشت.

۴- باور نداشتن

اگر به کاری که انجام می‌دهید باور نداشته باشید، بالاخره در برهه‌ای آن را رها خواهید کرد. اگر هیچ دلیل متقاعد کننده‌ای برای باور داشتن به رؤیاها و اهداف خود نداشته باشید، تمام تلاشی که در این زمینه انجام می‌دهید از بین خواهد رفت. باور‌های ناخودآگاه ذهن شما نقش مهمی در تلاشی که برای رسیدن به اهداف خود می‌کنید بازی می‌کنند. اگر نتیجه‌ی موفقیت‌آمیزی برای تلاش‌های خود متصور نباشید، خودتان را به ادامه‌ی این مسیر متقاعد نخواهید کرد. پیشرفت شما به عزم‌تان مبنی بر غلبه بر شکست‌ها و موفق بیرون آمدن از آنها بستگی خواهد داشت.

مطلب مرتبط: ۷ عادتِ بدِ حرف زدن که به سرعت آدم‌ها را از شما دور می‌کند

۵- بهانه تراشی

همیشه برای انجام ندادن هر کاری دلیلی وجود خواهد داشت. همه‌ی ما مدام در حال بهانه‌تراشی برای انجام ندادن کارهای مختلف هستیم؛ به دلایل مختلف فلان کار را نمی‌توانیم انجام دهیم، فلان کار را نباید انجام داد، فلان کار را انجام نداده‌ایم و فلان کار را نیز انجام نخواهیم داد. معنای این بهانه‌تراشی‌ها به زبان ساده این است که کنترل اوضاع در دست شما نیست. اما در واقع تنها کسی در جهان که کنترل کامل اقدامات و تصمیم‌های شما را در اختیار دارد، خود شما هستید؛ بهانه‌تراشی و توجیه این تعلل‌ها، توان فردی شما را تحلیل می‌برد.

علت این بهانه تراشی، ترس از ناشناخته‌هاست. بقیه نیز از تغییر، طرد شدن و خجالت ناشی از آن می‌ترسند. ترس، شما را در محدوده‌ی آسایش‌تان محبوس می‌کند؛ جایی که هیچ اتفاق خارق‌العاده‌ای در آن نخواهد افتاد. اگر یاد بگیرید چگونه تمام نشانه‌های ترس را از زندگی‌تان حذف کنید، می‌توانید بهانه‌تراشی را متوقف کنید. دفعه‌ی بعدی که مانعی شما را متوقف کرد، بهانه‌تراشی نکنید. به چشم چالش به آن بنگرید، از آن درس بگیرید و به راه خود ادامه دهید. بهانه‌تراشی تمرکز شما را بر هم می‌زند، اعتماد به نفس شما را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود به خودتان باور نداشته باشید. هیچ کس چنین چیزی نمی‌خواهد، به ویژه وقتی هنوز قابلیت‌های زیادی برای ارائه به دنیای اطراف خود داشته باشید.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۵ عادت بد که عامل عدم موفقیت و شکست شما است

دیجیاتو


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی