کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ سبک زندگی کارآفرینی مخصوص کارآفرینان

سبک زندگی کارآفرینی مخصوص کارآفرینان

سبک زندگی کارآفرینی مخصوص کارآفرینان چه تفاوتی با دیگران دارد که آن ها را متمایز ساخته اشت ؟ کارآفرینی بیشتر از یک انتخاب شغلی است و کارآفرین یک آدم خلاق و موفق است. کارآفرینی درواقع یک شیوه‌ی زندگی است و همین شیوه‌ها است که کارآفرین ها را از بقیه‌ی صاحبان کسب و کار متمایز می کند.

5ways.jpg

کارآفرینی زندگی شخصی‌تان را نیز مانند زندگی حرفه‌ای‌تان تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، معمولا شما را به عنوان یک انسان تغییر می‌دهد. رویکرد شما به حل مسائل تغییر خواهدکرد، مهارت‌های جدید خواهید آموخت، و با صنایع و بازارهای جدید آشنا خواهیدشد. خوب یا بد، شما دستخوش تغییر شخصیت خواهیدشد. اما مهم‌تر از همه این است که در طول دوره‌ی کارآفرینی‌ تان، انتظارات و چشم‌اندازتان از زندگی تحولی شگرف خواهد کرد.

۷ سبک زندگی کارآفرینی

در عرض یکی دو سال از شروع کارآفرینی‌ تان، بیش از آنچه تصور می‌کنید تغییر جهان‌بینی‌تان را به یک یا چند شیوه از ۷ سبک زندگی کارآفرینی زیر خواهید دید:

۱.همه چیز را ارزشیابی‌ می‌کنید.

کارآفرینان، فرمانروایان کسب و کار هستند. آنان مسئول نظارت بر همه چیز، از عملیات گرفته تا مدیریت، حسابداری، فروش و بازاریابی هستند. در نتیجه، یاد می‌گیرید همه چیز را از منظری سطح بالا ببینید و در قضاوت‌های آنی و ارزشیابی‌های سریع تحت فشار و اقتضاء شرایط ماهر شوید. در این شرایط هر روز مجبور خواهیدشد چیزی را ارزشیابی کنید، قدرت مدل‌های مالی‌تان، بهره‌وری تیم‌تان، و امکان‌سنجی آخرین طرح‌های‌تان.

در نتیجه، شروع به ارزشیابی همه چیز در زندگی‌تان خواهیدکرد. وقتی می‌خواهید تصمیم بگیرید چه رستورانی بروید، یک صورت سود و زیان ذهنی می‌سازید. وقتی می‌خواهید به سینما بروید، درباره‌ی همه‌ی نقاط قوت و ضعف آن فکر می‌کنید، و هر وضعیت دیگری را با توجه به ریسک‌ها و پاداش‌هایش ارزشیابی می‌کنید. این احساس بسیار طبیعی است، حتی ممکن است متوجه‌اش نشوید.

۲.نتیجه‌ی تصمیم‌ها، کم‌اهمیت می‌شود.

همه هر روز تصمیم‌های زیادی می‌گیرند، از رنگ جوراب‌هایی که می‌پوشند تا نقل مکان به یک شهر جدید. به عنوان یک کارآفرین، شما ممکن است تصمیم‌های بیش‌تری بگیرید، و بیش‌تر آن تصمیم‌های “مهم” به نظر می‌رسند، نه “معمولی”. با این حال باید بدانید گاهی اوقات، تصمیم‌های بد نتایج معقولانه به بار می‌آورند و تصمیم‌های خوب، موفقیت را تضمین نمی‌کنند.

بعد از چند ماه که از راه‌اندازی کسب و کارتان، گذشت می‌بینید تصمیم‌ها ضروری‌اند اما نتیجه‌شان کم اهمیت‌تر است. شما دیگر از پیامدهای بالقوه‌ی یک تصمیم بد نخواهید ترسید؛ به جایش، به توانایی خواهد رسید که می‌توانید بهترین تصمیم را در سریع‌ترین زمان بگیرید، و پیش بروید.

۳.مشکلات، کم‌تر تهدیدآمیز می‌شوند.

در شرکت‌های تازه بنیاد، به نظر می‌رسد مشکلات از “هیچ جا” به وجود می‌آیند. هر روز، دستِ کم یک اتفاق تازه می‌افتد که باید از عهده‌اش برآیید و دستِ کم یک تغییر بزرگ رخ می‌دهد که اصلا فکرش را نمی‌کردید. در مسیر سفرتان به عنوان یک کارآفرین، در رویارویی با این مشکلات آبدیده‌تر خواهیدشد و دیگر مشکلات زندگی‌تان هم کم‌تر تهدیدآمیز به نظر می‌رسند. به جای این که آنها را به چشم موانع نگاه کنید، مثل پازلی ببینیدشان که اجتناب ناپذیرند و نیاز به حل‌شدن دارند.

۴.آدم‌ها، مهم‌تر می‌شوند.

کارآفرینی کمک می‌کند اهمیت افراد را در زندگی‌تان بفهمید. خانواده و دوستان‌تان برای پشتیبانی از شما در پراسترس‌ترین زمان‌ها حاضر خواهندبود. سرمایه‌گذاران و مشاوران‌تان کمک خواهندکرد تصمیم‌های درستی بگیرید. همکاران و اعضای تیم‌تان کمک خواهندکرد اهداف، انتظارات‌تان، و چشم‌اندازتان را در مسیر رسیدن به موفقیت به یاد داشته باشید. مشتریان‌تان باعث رونق یا شکست کسب و کارتان می‌شوند. روابط انسانی، موفقیت شما را می‌سازند. و به همین ترتیب شما هم باید یاد بگیرید برای آدم‌های کار و زندگی‌تان ارزش بیش‌تری قائل شوید.

۵.ایده‌ها دیگر زودگذر نیستند.

تردید ندارم که بیشتر آدم‌های عادی هم دستِ‌کم چند ایده‌ی خوب دارند. این ایده‌ها ممکن است بزرگ باشند، مثل ایده‌ی یک کسب و کار جدید، یا کوچک باشند، مثل ایده‌ی یک بشقاب شام جدید. ممکن است خوب یا بد باشند. صرف‌نظر از کیفیت یا حوزه‌ی این ایده‌ها، بیشتر آنها رها می‌شوند، بدون این که هرگز دوباره به آنها فکر شود.

به عنوان یک کارآفرین، اول باید ارزش یک ایده را بررسی کنید. حتی اگر روی ایده‌های بد کار شود، می‌توانند ایده‌های خوبی شوند، و حتی ایده‌هایی که هرگز به واقعیت تبدیل نشده‌اند اگر به درستی بررسی شوند می‌توانند اجرایی شوند. پس از کارآفرین شدن، هرگز نمی‌گذارید حتی یک ایده‌ی دیگر از دست‌تان برود. همه‌ی ایده‌ها را نگه خواهید داشت، بررسی‌شان خواهید کرد، و قابلیت اجرایی شدن‌شان را در نظر خواهید گرفت. در عین حال، اشتیاق بیش‌تری برای شنیدن و کشف ایده‌های دیگران خواهید داشت. حتی هیچ وقت نمی‌دانید چه زمان و چگونه سرمایه‌گذاری بزرگ بعدی‌تان را شروع خواهید کرد.

نگذارید این تغییرات، شما را بترسانند. این درست است که کارآفرینی، تغییرتان می‌دهد ولی بیش‌تر مواقع در جهت بهتر شدن تغییر می‌دهد. به علاوه، اگر هنوز آماده نیستید ریسک را برای کسب منفعتی بالقوه بپذیرید، شاید بهتر باشد از اول در مقام کارآفرین قرار نگیرید. مسیر سفرتان به عنوان یک صاحب کسب و کار، چالش‌انگیز، رضایت‌بخش و هیجان‌انگیز خواهد بود. چه به شکستی سخت بخورید چه موفقیتی عظیم به‌دست آورید، خوشحال خواهید بود که فرصت این سفر را داشته‌اید.

ترجمه: تحریریه نسایت کسب و کار بازده

نویسنده: آنا جانسون

منبع : بیزنس اینسایدر

//بازده//

سبک زندگی کارآفرینی

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی