کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ زبان که یادگیری و تسلط بر آنها دشوار ، اما همیشه سودمند است

قابلیت صحبت کردن به زبان‌های مختلف مهارتی است که همه آرزویش را دارند، اما به‌دست آوردن این مهارت برای همه آسان نیست. در این نوشتار با بازده همراه باشید تا ۵ زبان که یادگیری و تسلط بر آنها دشوار ، اما همیشه سودمند است را بشناسید.

۵ زبان که یادگیری و تسلط بر آنها دشوار ، اما همیشه سودمند است

من در بین دوستان و اعضای خانواده کسانی را دیده‌ام که ایتالیایی، ژاپنی، اسپانیایی، آلمانی، یونانی، فرانسوی، و ایرلندی را یاد می‌گیرند.

اما بر اساس گزارش گالوپ، از هر ۴ امریکایی فقط یک نفر می‌تواند به زبانی غیر از انگلیسی صحبت کند.

من شخصا یقین دارم جزء آن ۲۵ درصد از جمعیت امریکا نیستم. من به سختی ۵ سال با زبان لاتین کلنجار رفتم (و امروز به لطف کتاب‌های درسی بسیار عجیبی که استفاده می‌کردیم، تمام معدود واژه‌هایی که به یاد می‌آورم مربوط به گیر کردن کالسکه‌ها در چاله است.)

مطلب مرتبط: ۱۰ برنامه رایگان آموزش زبان خارجی

این‌که یادگیری زبان‌های مختلف می‌تواند یک فرآیند دشوار باشد صرفا به این معنی نیست که باید عقب‌نشینی کنید. انتخاب یک زبان دیگر می‌تواند درهای زیادی را در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌تان بگشاید. در ۲۰۱۵ مطلبی در وب‌گاه کورا با عنوان ” برای فردی که زبان اول او انگلیسی است، یاد گرفتن کدام زبان خارجی مفیدتر است؟” به صورت خیلی گسترده به این موضوع پرداخت.

در این نوشتار با استفاده از فهرست وب‌گاه کورا از زبان‌هایی که بیش‌ترین صحبت‌کنندگان بومی و بیش‌ترین تعداد کشور را دارند ۵ زبان آمده‌است که شاید تسلط بر آنها برای انگلیسی‌زبان‌ها دشوارتر باشد، اما قطعا ارزش این تلاش را دارد:

چینی

یکی از این ۵ زبان که یادگیری و تسلط بر آنها دشوار ، اما همیشه سودمند است زبان چینی است دیوید موزر، که در وب‌گاه Pinyin.info رهنمودهایی برای نوشتن به زبان چینی ماندارین ارائه می‌کند، اشاره می‌کند که زبان چینی ماندارین می‌تواند برای انگلیسی‌زبان‌ها یک چالش به تمام معنا باشد.

“اگر این را باور ندارید، کافی است از یک فرد چینی بپرسید. بیشتر چینی‌ها با مسرت اذعان می‌کنند که زبان‌شان سخت است، شاید سخت‌ترین زبان روی زمین. (بسیاری حتی به این موضوع افتخار می‌کنند، همان‌طور که اهالی نیویورک به زندگی در غیرقابل سکونت‌ترین شهر امریکا واقعا افتخار می‌کنند).”

او به سیستم نوشتار، نداشتن الفبا، نداشتن واژه‌های هم‌ریشه، و تونال بودن زبان چینی (یعنی با تغییر زیر و بمی صدا معانی واژگان نیز تغییر می‌کند) به عنوان مواردی اشاره می‌کند که ممکن است برای مبتدیان به‌طور ویژه گیج‌کننده باشد.

با وجود این، براساس گزارش وب‌گاه اتنولوگ چینی زبانی است که بیش‌ترین صحبت‌کننده را در دنیا دارد- حتی بدون در نظر گرفتن انواع دیگر این زبان، ۸۹۷ میلیون نفر فقط به زبان چینی ماندارین صحبت می‌کنند. بنابراین هرچند ممکن است تسلط کامل بر این زبان سال‌ها طول بکشد، اما یادگیری آن واقعا ارزش این تلاش را دارد.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین شغل‌ که با دانستن زبان خارجی می‌توانید به دست‌شان بیاورید

هندی

در سلسله مباحث وب‌گاه کورا با عنوان “آیا یاد گرفتن زبان هندی واقعا دشوار است؟” شرکت‌کنندگان در بحث دلایل مختلفی آوردند که چرا ممکن است یادگیری این زبان برای افرادی که بومی یک زبان مرتبط با آن نیستند، دشوار باشد؛ و به تفاوت در جنسیت و کنار آمدن با خط این زبان اشاره کرده‌اند.

با این حال، هندی زبانی هند و اروپایی است، و برخی ریشه‌های واژه‌ها در هندی و انگلیسی کاملا مشابه است.

بر اساس گزارش اتنولوگ، هندی از نظر تعداد صحبت‌کنندگان، ۵‌امین بزرگ‌ترین زبان دنیا است.

عربی

رابرت لین گرین در مقاله‌ای در مجله‌ی اسلات می‌نویسد خط عربی، عدم وجود حروف صدادار در صورت نوشتاری آن، و برخی تلفظ‌ها می‌تواند باعث شود درک این زبان برای یک انگلیسی‌زبان کاملا دشوار باشد. به علاوه، زبان عربی لهجه‌های مختلف پرشماری دارد که در کشورهای مختلف متنوع است.

با این حال، اتنولوگ گزارش می‌کند که در کل، وجود شاخه‌های مختلف زبان عربی باعث می‌شود این زبان ۴‌امین رایج‌ترین زبان دنیا از نظر تعداد صحبت‌کنندگان باشد.

روسی

یکی دیگر از این ۵ زبان که یادگیری و تسلط بر آنها دشوار ، اما همیشه سودمند است زبان روسی است. سوتلانا چیستیاکوا در گفت‌وگو با وب‌گاه کورا، به سوال “یادگیری زبان روسی تا چه حد آسان/ دشوار است؟” اشاره می‌کند که شاید انگلیسی‌زبان‌ها در ابتدا دوره‌ی سختی را پیش رو داشته‌باشند:

“اگر تجربه‌ی دستور زبان‌هایی مانند آلمانی یا صداهای مشابه، مانند انواع r در اسپانیایی را دارید، اوضاع بهتری خواهیدداشت. اگر فقط تجربه‌ی زبان انگلیسی را دارید، در این صورت شاید یادگیری زبان روسی برایتان پیچ و خم‌های بیش‌تری داشته‌باشد. اما نگران نباشید – هر کسی باید از جایی شروع کند! ”

اتنولوگ گزارش می‌کند زبان روسی با ۱۷۱ میلیون صحبت‌کننده ۸‌امین رایج‌ترین زبان دنیا است.

مطلب مرتبط: ۱۰ توصیه برای یادگیری زبان جدید

ژاپنی

یکی از کاربران کورا در سلسله مباحث یادگیری زبان، درباره‌ی این‌که “چرا زبان ژاپنی برای انگلیسی‌زبان‌ها دشوار است؟” بینشی به ما می‌دهد.

“اگر یاد بگیرید چگونه کاراکترها را در یک زبان اروپایی بخوانید، می‌توانید واژه‌ها را در محیط اطراف‌تان درک کنید. واژه‌ها را روی تابلوها، روزنامه‌ها، و در کتاب‌ها تشخیص بدهید. در زبان ژاپنی، دیدن یک کاراکتر کانجی سرنخ خیلی کمی درباره‌ی نحوه‌ی خواندن آن به شما می‌دهد. بنابراین یک بزرگسال عادی باید زبان نوشتاری را نیز باید به‌طور گسترده مطالعه کند تا بتواند هر نوشته‌ای را که در دسترس است بخواند.”

اتنولوگ گزارش می‌کند زبان ژاپنی از نظر تعداد صحبت‌کنندگان ۹‌امین بزرگ‌ترین زبان دنیا است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ مینا بنادکوکی

منبع: بیزینس اینسایدر

۵ زبان که یادگیری و تسلط بر آنها دشوار ، اما همیشه سودمند است


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی