کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ روش اجتناب از اضطراب و افسردگی

حتما شما هم مثل خیلی از آدم‌های این کره‌ی خاکی روزهایی را در زندگی تجربه‌ کرده‌اید که سراسر اضطراب و افسردگی بوده است و مدام سعی کرده‌اید از این وضعیت رها شوید. اما خوب است که همیشه قبل از اینکه به این وضعیت دچار شوید به داد خودتان برسید و نگذارید در این وادی حیران شوید. به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است! در این نوشتار به شما ۵ روش اجتناب از اضطراب و افسردگی خوب و عالی پیشنهاد می‌کنیم که قبل از اینکه اسیر حالات افسردگی شوید خودتان را نجات دهید. با ما همراه باشید.

۵ روش اجتناب از اضطراب و افسردگی

۱. کاری را بکنید که عاشق آن هستید.

این یکی احتمالا منطقی است، این‌طور نیست؟ کارهایی را بکنید که عاشقان‌شان هستید تا خوشی و لذت به سوی شما بیاید. هم‌چنین در آنها ممارست داشته‌باشید. همیشه سعی کنید بهتر شوید. بیش‌تر از دفعه‌ی قبل پیاده‌روی کنید. بیش‌تر از دفعه‌ی قبل امتیاز بیاورید. بیش‌تر از دفعه‌ی قبل کار کنید. خودتان را به چالش بکشید تا در چیزی که عاشق‌اش هستید بهتر شوید.

مطلب مرتبط: ۵ تفاوت استرس و اضطراب

۲. خوب بخورید.

ذهن‌تان برای این‌که شاد بماند به خوراکی‌های خوب نیاز دارد. خوراکی مغذی مانند سبزیجات، مغزها، دانه‌ها، و نشاسته به مقدار زیاد بخورید. گاهی خودتان را به کمی شیرینی هم مهمان کنید. خوردن خوراکی‌های مناسب به پیشگیری از افسردگی کمک می‌کند.

۳. داوطلب کمک باشید.

مفید بودن برای دنیا، برای خودتان هم مفید است. وقتی به دیگران کمک می‌کنید احساس بهتری داشته‌باشند، خودتان هم احساس بهتری خواهیدداشت. کسانی که داوطلب کمک می‌شوند، کم‌تر احتمال دارد دچار افسردگی شوند. بنابراین انگیزه‌ای پیدا کنید که عاشق‌اش هستید و خودتان را وقف آن کنید.

مطلب مرتبط: از بین بردن استرس و اضطراب با فشار دادن این نقطه از بدن

۴. احساسات‌تان را احساس کنید.

هیجانات‌تان را سرکوب نکنید. در عوض، احساسات‌تان را کاملا احساس کنید. اگر به گریه نیاز دارید، گریه کنید. اگر به فریاد نیاز دارید، فریاد بزنید، خودتان را رها کنید. اگر احساس خشم می‌کنید، به یک کیسه‌بوکس مشت بزنید. این احساسات را کاملا احساس کنید.

۵. با ترس‌های‌تان روبه‌رو شوید.

هرگز در روبه‌رو شدن با ترس‌های‌تان تردید نکنید. چیزهایی را که باعث می‌شوند احساس ناامنی کنید شناسایی کنید و با آنها مقابله کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ مینا بنادکوکی

منبع: هایرپرسپکتیو

۵ روش اجتناب از اضطراب و افسردگی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی