کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ راه ساده برای انگیزه ‌داشتن

راه ساده برای انگیزه ‌داشتن

در نوشتار زیر ۵ راه ساده برای انگیزه ‌داشتن ، بیان شده است. وقتی فردی واقعا انگیزه باشد همه متوجه آن می‌شوند. آن فرد همه‌ی این علائم را دارد: تعصب شدید،‌ اصول اخلاق کاری، و به راحتی تسلیم نشدن.

انگیزه

داشتن تعصب و عقیده در کار، نخستین قدم در داشتن انگیزه است. موانع می‌توانند باعث کم‌شدن اعتماد به نفس و انگیزه شوند، حتی پرشورترین احساسات فردی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند. خلاصه این‌که انگیزه داشتن همچون سوار شدن بر یک ترن هوایی است. برخی عوامل ایجاد انگیزه، عوامل خارجی هستند.

چنانچه واقعا تمایل به پیشبرد کاری در حرفه و شغل‌تان دارید،‌ لازمه‌اش این است که حمایت خوبی از یک شبکه‌ی اجتماعی را پشت‌سر داشته باشید. حامی شما می‌تواند شخصی خاص، شریک شما، عضوی از خانواده، یا گروهی از دوستان شما باشند که نصایح خوبی برای شما در آستین داشته باشند. وقتی درصدد رسیدن به هدف خاصی هستیم، داشتن حمایت اجتماعی عامل بسیار مهمی محسوب می‌شود.

البته همه از نعمت داشتن حمایت اجتماعی در پیشبرد کارهایشان برخوردار نیستند. چنانچه نیاز به گرفتن توصیه‌ای خاص داشته باشیم می‌توانیم از یک مشاور کمک بگیریم و یا این‌که عضو گروهی از هم‌فکران حرفه‌ای شویم تا از بهترین نوع انگیزه‌ی ذهنی برخوردار شویم.

عامل دیگر محیط اطراف ما است. داشتن یک اتاق روشن و با روح با عواملی که کم‌تر حواس‌مان را پرت کند،‌ میزان تمرکز را افزایش می‌دهد. نوآوری کنید ومحیط کار ایدآل خود را بسازید،‌ که این محیط کار می‌تواند یک اتاق در اداره یا تنها یک میز در منزل‌تان باشد. حال که همه‌ی عوامل خارجی تکمیل شد نوبت این است که دست به‌ کار شویم.

صحبت از تفکر زیاد نیست. منظور فقط راه‌های ساده تفکر، که اهرم راه انداختن ما است.

Angizeh.jpg

۱.منفی را به مثبت تبدیل کنید

شکست خورده‌اید؟ این فرصتی‌است که کار‌ها را بگونه‌ای متفاوت انجام دهید. شما می‌توانید از مشکلاتی که پیش‌رو دارید، نه تنها برای رشد فردی بلکه در جهت رشد ایده‌ی کسب و کارتان بهره بجویید و یا این‌که قدم در راه تازه‌ای بگذارید.

چنانچه رویکردی منفی داشته باشید تمام انرژی خود را صرف افکار منفی کرد‌ه‌اید. مثبت بیندیشید و این را فرصتی برای پیشبرد پیشه یا نظر خود کنید پس کار‌ها بهتر از آن‌چه هست خواهد شد.

واینه دایر می‌گوید:‌ “یا بدبخت باشید یا بخود انگیزه بدهید . شما هر کدام را انتخاب کنید، موظفید بدان عمل کنید”.

۲.نترس باشید

این به معنای روی تصمیمی ماندن نیست بلکه دل به دریا زدن است. یک فرایند استاندارد تصمیم‌گیری برای خود در نظر بگیرید. اگر این به معنای عدم برآورده کردن استعدادها است، یک نه محسوب می‌شود.

باقی چیزهای دیگر می‌تواند هر کدام یک فرصت محسوب شود که باید آن را دنبال کنید.

۳.شکایت ممنوع

بگذارید صادق باشیم. همه‌ی ما عاشق تعریف و تمجید، چه لفظی چه درونی، هستیم. این نیز نوعی وقت تلف کردن محسوب می‌شود. در عوض از سوخت موجود در انتقادها برای بهبود یک فکر بکر بهره ببرید.

اگر از چیزی که غیرقابل تغییر است شکایت دارید، افکار خود را به سوی دیگری متمایل کنید. همیشه چیزی دیگری که بتوان در آن پیشرفت کرد وجود دارد. مدیریت استعدادها به معنای دنبال فرصت‌های تازه رفتن و انتقال استعداد و نظرات خود به‌سمت آن فرصت‌ها است.

۴.قدرشناس باشید

یک فرد قدر‌شناس فردی شاد است. خود را با دیگران مقایسه نکنید. نظرات خود را با نظرات دیگران مقایسه نکنید.

قدر استعداد‌ها، دوستان،خانواده، پشتکار، و این موهبت را که به موقعیت کنونی خود رسیده‌اید، بدانید.

این امر انگیزه را افزایش داده و شما را به فردی خوشایند در دید اطرافیان تبدیل می‌کند.

زیگ زیگلار می‌گوید: “مردم اغلب می‌گویند که انگیزه داشتن امری ماندگار نیست. خوب دوش گرفتن هم همواره شما را پاکیزه نگه نمی‌دارد برای همین هر روز آن را توصیه می‌کنیم”.

۵.با خود مهربان باشید

انگیزه مثبت داشتن از پاداش دادن به خود ناشی می‌شود. یک عصر تعطیل را به انجام آن‌چه قبلا از انجامش لذت می‌بردید اختصاص دهید و زمانی را با افرادی که دوستشان دارید بگذرانید.

به خود پاداش دهید حتی اگر پاداش کوچکی باشد. پاداش دادن نشان می‌دهد که چقدر پیش رفته‌اید.

انگیزه از درون می‌آید، اما تک سایزی وجود ندارد که به تمام مدل‌ها بخورد باید به مرزها و نظرات خود وسعت ببخشيم.

این امر به محیط اطراف و اهداف شما بستگی دارد. موانع همواره وجود دارند. آن‌ها به‌خاطر شما به وجود نیامده‌اند و معرف اعمال شما نیستند. به هر مانع به عنوان فرصتی تازه بنگرید و آن را از سر راه بردارید.

از تمام این نظرات در جهت مدیریت استعداد‌ها و بهبود آگاهی حسی خود بهره بگیرید. آیا این قدم‌ها به شما کمکی کرد؟ چه تدابیر عملی را به این موارد اضافه می‌کنید؟

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

۵ راه ساده برای انگیزه ‌داشتن

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی