کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ راه اثبات شده برای بهبود رفتار آدم ها با شما

همیشه گفته‌اند، “‌هیچ‌وقت کتاب را از روی جلدش قضاوت نکنید‌” – ولی در زندگی واقعی، عملا چنین توصیه‌ای اجرا نمی‌شود. مطمئنا، از روی عقل، همه‌ی ما می‌دانیم نباید نسبت به آدم‌ها بر اساس چهره‌شان، رفتارهایی متفاوت بروز دهیم. ولی عملا از روی احساس، بیش‌تر ما نمی‌توانیم با آدم‌هایی که به نظرمان جذاب می‌آیند، بهتر از سایرین رفتار نکنیم. در این نوشتار ۵ راه اثبات شده برای بهبود رفتار آدم ها با شما بیان می شود.

پژوهش‌ها دریافته‌اند آدم‌های جذاب بسیار راحت‌تر از سایرین کار پیدا می‌کنند، سریع‌تر ترفیع می‌یابند، و متعاقبا بیش‌تر پول در می‌آورند.

ولی خبر خوش این است که هر آدمی می‌تواند با تغییر در عادات و رفتارش به نحوی چشمگیر جذاب‌تر به نظر برسد. در ادامه به پنج راه اثبات شده اشاره می‌کنیم که با کمک‌شان می‌توانید نحوه‌ی رفتار دیگران را نسبت به خود بهبود ببخشید.

۱. فروتنی را تمرین کنید

بهبود رفتار آدم ها با شما

آدم‌های فروتن نسبت به دیگران جذاب‌تر به نظر می‌رسند. شاید کمی عجیب به نظر برسد، زیرا در فرهنگی زندگی می‌کنیم که اعتماد به نفس بسیار مورد توجه عموم قرار می‌گیرد. ولی از این به بعد، به یاد بسپارید باید درون خود و نسبت به خودتان با اعتماد به نفس باشید، ولی در دنیای بیرون، فروتن و بخشنده باشید. تواضع و عدم عزت نفس دو مقوله‌ی کاملا متفاوت از یکدیگر هستند!

رعایت این مسئله‌ بسیار مهم است، زیرا تجربه ثابت کرده است آن دسته از کاربرانِ برنامه‌های دوست‌یابی که فروتنیِ بالا از خود نشان می‌دهند، بیش‌تر از سایرین مورد پسند قرار گرفته و شماره تلفن‌هایی بیش‌تر دریافت کرده‌اند.

بنابراین فروتن باشید، ولی در عین حال …

مطلب مرتبط: روابط کاری تان را با این ۵ راه بهبود دهید

۲. نسبت به هر آن‌چه هستید اعتماد به نفس داشته باشید

بهبود رفتار آدم ها با شما

باور رایج این است که آدم‌های با اعتماد به نفس جذاب‌تر هستند. با وجود این، تفاوتی بزرگ میان اعتماد به نفس ظاهری و بیش از اندازه، و مناعت طبع درونی اما صمیمی وجود دارد.

یعنی این‌که نباید به گونه‌ای خاص عمل کنید یا از خود جسارت تقلبی به خرج دهید تا دیگران شما را فردی با اعتماد به نفس بشناسند. در عوض، طبق مقاله‌ای که در سایکولوژی‌تودی منتشر شد، فقط باید “بدانید چه کسی هستید”.

برای رشد و پرورش این نوع از اعتماد به نفس، تمرین کنید خودتان را بیش‌تر دوست داشته باشید و خود را همین گونه که هستید، بپذیرید. این کار شما را ذاتا در چشم مردم جذاب‌تر می‌کند.

برای بهبود رفتار آدم ها با شما به یاد داشته باشید – ظاهر بیرونی‌تان نیز بسیار مهم است، از این رو …

۳. برای بهبود رفتار آدم ها با شما  پوششی تمیز و مرتب داشته باشید

بهبود رفتار آدم ها با شما

نیل پاتل، بازاریاب اینترنتی مشهور، بعد از یک سرمایه‌گذاری ۱۶۲،۳۰۱.۴۲ دلاری روی کمد لباس‌های‌اش به ۶۹۲،۵۰۰ دلار اضافه و هم‌چنین بلیط‌های بازی‌های آل‌استار ان‌بی‌ای به ارزش ۴۰۰۰ دلار دست یافت.

ولی حالا که بسیاری از ما نمی‌توانیم چنین پولی را روی لباس‌های‌مان سرمایه‌گذاری کنیم … ولی می‌توانیم جدا به این مسئله فکر کنیم آن‌چه می‌پوشیم چیزهایی زیاد در موردمان به دیگران می‌گویند.

بنابراین، همیشه لباس‌های‌تان را مرتب نگاه دارید. پیراهن‌ها و شلوارهای‌تان را اتو کنید. در صورت امکان، کمی پول خرج کنید و لباس‌هایی را که به تن‌تان بزرگ هستند، اندازه کنید.

و با توجه به شمار زیاد آدم‌هایی که پوشش نامرتب و کثیف دارند، ظاهر آراسته‌تان می‌تواند طرز رفتار دیگران را نسبت به شما عوض کند.

مطلب مرتبط: ۸ راه برقراری ارتباط با همه آدم ها

۴. سری هم به دندان پزشک بزنید

بهبود رفتار آدم ها با شما

در یک مطالعه، ۵۰۰۰ فرد مجرد به این نکته اشاره کردند که دندان‌های زیبا و مرتب یکی از عوامل کلیدی در انتخاب زوج مناسب‌شان شمرده می‌شود. این مسئله فقط در مورد مجردها صادق نیست – بلکه لبخند زیبا در جذابیت‌تان نزد همه‌ی افراد تاثیری بسزا دارد.

و علی‌رغم باور برخی آدم‌ها، برای داشتن دندان‌های سفید و زیبا نیازی نیست هزینه‌ای زیاد به دندان‌پزشک پرداخت کنید.

جرم‌گیری کامل دندان‌ها در مطب دندان‌پزشکی در ایالات متحده کم‌تر از ۱۰۰ دلار است. و اگر بخواهید این کار را با کیفیت بیش‌تر و بدون آسیب احتمالی انجام دهید، حداکثر تا ۲۰۰ دلار باید هزینه کنید.

خلاصه، در ۲۰۱۶ داشتن دندان‌های مرواریدی و زیبا کاری چندان دشوار نیست.

۵. برای بهبود رفتار آدم ها با شما زبان بدن‌تان را اصلاح کنید

بهبود رفتار آدم ها با شما

زبان بدن می‌تواند گمراه‌کننده باشد. برای مثال، تصور کنید با شخصی ناهار می‌خورید که اخم کرده است، چپ چپ نگاه می‌کند و گه‌گاه دست به سینه می‌نشیند. چه حسی به شما دست می‌دهد؟

اگر مثل بسیاری از آدم‌های دیگر باشید، شما نیز فکر می‌کنید وی از مسئله‌ای عصبانی است و شاید حتی می‌خواهد با شما با سردی رفتار کند.

ولی ممکن است وی تنها به خاطر برخورد نور آفتاب به صورت‌اش یا درجه حرارت اتاق این رفتارها را از خود بروز می‌دهد.

و این گونه است که زبان بدن، حتی وقتی هیچ نیت منفی در کار نیست، می‌تواند تاثیر منفی بر افکار دیگران بگذارد.

از سویی دیگر، زبان بدنِ درست و مناسب می‌تواند به سرعت شما را دوست‌داشتنی‌تر و جذاب‌تر جلوه دهد.

این توصیه‌ها ارتباطی با قیافه و چهره‌تان ندارند. شاید، در پایان روز، دیگران از این‌که تلاش کرده‌اید تا خوشایند و مورد پسند به نظر برسید و رفتاری مطلوب داشته باشید،‌ شما را تحسین کنند. پس زودتر این توصیه‌ها را امتحان کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: لایف هک

نویسنده: ویکاس آگراوال

۵ راه اثبات شده برای بهبود رفتار آدم ها با شما


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی