کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چگونه در محل کار بهترین باشیم :۵ راز محبوبیت در محیط کار

چگونه در محل کار بهترین باشیماینکه چگونه در محل کار بهترین باشیم و چگونه محبوب و مقتدر به نظر بیاییم آن قدرها هم سخت نیست. در این نوشتار ۵ راز را به شما می گوییم تا همه‌ی ما بدانیم چگونه در محل کار بهترین باشیم.

در جلسه کاری آه نکشید

یک جلسه رسمی در محل کارتان برگزار شده است. کارفرما تنها به حضور فیزیکی شما توجه نمی‌کند. او حتی اگر علم درک زبان بدن را به صورت تخصصی و روان شناسانه نداشته باشد، از حرکت چشمان شما که هرازگاهی به ساعت داخل اتاق نگاه می‌کنید یا آه کشیدن پی در پی متوجه می‌شود جلسه از حوصله شما خارج است. این پیام منفی پیامد خوبی را از سوی کارفرمایشان به دنبال نخواهد داشت.

کارمندی که با لبخند در جلسه حاضر می‌شود و هرازگاهی با اشاره سر صحبت‌های کارفرما را تایید می‌کند نشانه توجه و حضور فعال در جلسه را به کارفرما نشان خواهد داد، اما فردی که روی صندلی قوز کرده یا بازوهایش را در هم قفل کرده تنها پیام منفی را به دیگران منتقل می‌کند.

مطلب مرتبط: ۷ راه که فورا احساس قدرت کنید

راست بایستید

قدرت، موضع و اعتماد به نفس از نحوه ایستادن شما کاملا آشکار می‌شود. در محل کار همیشه سعی کنید راست بایستید و شانه هایتان را عقب نگه دارید. هم چنین بالا نگه داشتن سرتان نشان دهنده اطمینان و مصمم بودن شماست. وقتی در یک جمع همه نشسته باشند و شما برای بیان موضوعی ایستاده باشید این حرکت شما را قدرتمندتر جلوه می‌دهد. اگر هنگام صحبت بچرخید و فاصله تان را با حاضر حفظ کنید تاثیر قدرت و نفوذ شما بیشتر خواهد شد، اما اگر در یک جلسه مجبورید نشسته صحبت کنید، سعی کنید جفت پاهایتان را راست روی زمین بگذارید.

پاهایتان را خیلی به هم چسبیده و جفت قرار ندهید زیرا نشانه عدم اطمینان و تردید شما از ابراز موضوعی خاص است. بازوهایتان را از بدنتان دور نگه دارید یا می‌توانید یکی از آرنج هایتان را به دسته صندلی تکیه دهید. با این کار مالکیت خود را برای در اختیار داشتن صندلی کنفرانس یا جلسه نشان خواهید داد. با انجام این حرکات حضار بدون اینکه خودشان آگاه باشند از شما تاثیر خواهند گرفت.

مطلب مرتبط: ۷ راز قدرتمند زبان بدن برای رسیدن به موفقیت

صدایتان را خیلی بالا نبرید

در محل کار کیفیت صدای شما عامل تعیین کننده‌ای است که نشان می‌دهد در نظر دیگران تا چه اندازه تاثیرگذار هستید. سخنرانانی که با صدای خیلی بلند صحبت می‌کنند از نظر دیگران این طور قضاوت می‌شوند که روحیه همدلی کمتری دارند و عصبی نیز هستند. هم چنین این گروه از سخنرانان در مقایسه با کسانی که تن صدایشان کمی آرام تر است کم قدرت تر به نظر می‌رسند. درواقع، این تاثیری است که دیگران از آنها می‌گیرند.

اگر قرار است در یک جلسه رسمی یا یک مکالمه تلفنی صحبت‌های مهمی را بیان کنید و در عین حال تن صدایتان را به حد طبیعی و تاثیرگذار برسانید، این تکنیک را قبل از آغاز جلسه امتحان کنید. لب هایتان را به هم فشار دهید و بگویید: «اوم هوم اوم هوم اوم هوم» به انگلیسی: «umhum umhum umhum» این تمرین تن صدایتان را به حد طبیعی خواهد رساند.

مطلب مرتبط: ۲۳ زبان بدن برای محبوبیت بیشتر

تصویرسازی کنید

برای اینکه هنگام صحبت کردن چهره تان سرشار از اعتماد به نفس و اطمینان باشد، می‌توانید از تکنیک تصویرسازی استفاده کنید. در این تکنیک کافی است قدری به عقب برگردید و اتفاق‌ها و وقایعی که در آن احساس پیروزی و قدرت کرده‌اید را دوباره در ذهن خود تجسم کنید. فکر کردن در مورد موضوع هایی که در آن پیروز و موفق عمل کرده‌اید به چهره تان اطمینان و قدرت می‌بخشد. مرور پیروزی‌های گذشته قبل از اینکه یک جلسه کاری مهم را شروع کنید، باعث بالارفتن اعتماد به نفس و حفظ آن در طول جلسه خواهد شد.

پاهایتان را روی میز قرار دهید

تحقیقاتی در مدرسه تجارت کلمبیا و هاروارد در زمینه زبان بدن انجام شد که نتایج جالبی را به دنبال داشت. تحقیقات نشان داد اگر به مدت ۲ دقیقه دستانتان را پشت سرتان قرار دهید و همزمان پاهایتان را روی میز ولو کنید یا در حالی که ایستاده‌اید پاها و دست هایتان را باز از یکدیگر نگه دارید باعث تحریک بیشتر هورمون تستوسترون خواهد شد که ارتباط مستقیمی با قدرت و تسلط دارد.

امیدواریم از مطلب ” چگونه در محل کار بهترین باشیم ” استفاده کرده باشید.


سایت کسب و کار بازده

چگونه در محل کار بهترین باشیم

منبع: زندگی مثبت


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی