کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ رابطه در زندگی که بسیار ارزشمند هستند

آيا می‌دانید ارزشمندترین رابطه در زندگی کدام است؟ همه‌ی ما می‌دانیم که زندگی بدون داشتن رابطه‌های سالم هیچ‌گاه نمی‌تواند به تعالی انسان و دست‌یابی او به توانایی‌های نهانش کمک کند. در این نوشتار از ۵ رابطه در زندگی برای‌تان می‌گوییم که بسیار ارزشمند است.

۵ رابطه در زندگی که بسیار ارزشمند هستند

بدونِ داشتنِ رابطه‌ های درست، انسان هیچ‌گاه نمی‌تواند به توانایی‌های نهانی خود دست‌یابد. رابطه در قالبِ ارتباط، وابستگی، و تعلق‌خاطر تعریف ‌می‌شود. بسته‌ به رابطه‌ های‌مان، ممکن است چیزی‌ را که می‌خواهیم درست یا خراب کنیم.

به‌ویژه این‌که، رابطه‌ های‌مان باید کنترل‌شده باشند. اگر نتوانیم رابطه‌ ها را کنترل کنیم تمام تعادلِ زندگی‌مان به‌هم می‌ریزد.

تنها ۵ رابطه در زندگی هست که بیشترین ارزش را دارند. رابطه با اشیاء، با دیگران، با خانواده، با خویشتن، و با روح مهم‌ترین رابطه‌هایی هستند که می‌توانید روی آنها سرمایه‌گذاری کنید. اگر روی حفظ هریک از این رابطه‌ها کار نکنید، چوبِ غفلت‌تان را خواهید‌ خورد.

مُجدانه کوشیده‌ام تا بتوانم حقیقت پنهان در این رابطه‌های مهم را با شما قسمت کنم. درواقع آنها را به‌لحاظ اهمیت از کم‌ترین به بیش‌ترین فهرست کرده‌ام:

۵. رابطه با اشیاء:

هیچ شنیده‌اید بعضی‌ها می‌گویند “یه مُشت بکوب رو این رایانه تا کار بیوفته؟” این نشانه‌ی کاملی از بی‌توجهی به اشیاء است. اگر فکر می‌کنید ترفندِ ضربه‌زدن به رایانه برای به‌کار انداختن آن جواب می‌دهد، فقط دارید از حقیقت دور می‌شوید.

وارونه‌ی آن، اگر فکرکنید اسباب اثاثیه‌تان با‌اهمیت هستند، آن‌وقت با احترام با آنها برخورد می‌کنید. مثلا، شخصی را درنظر بگیرید که در اماکن عمومی بی‌رحمانه زباله می‌ریزد در مقایسه با کسی‌که چنین کاری نمی‌کند. شخصی‌که همه‌جا آشغال می‌ریزد هرگز روی آرامش را نخواهد‌ دید(بی‌آن‌که دلیل‌اش را بداند).

ولی شخصی‌که برای انداختن آشغال درون سطل‌زباله یک کیلومتر راهِ خود را دورتر می‌کند، آرامش خاطری خواهد‌داشت که به وی قدرت انجام کارهای بیشتری را می‌دهد. اگر به همه‌ی چیزهای اطراف‌تان احترام بگذارید و از اموال‌تان مراقبت کنید آن‌وقت می‌بینید که مدام چیزهای بیشتری سر راه‌تان قرارخواهدگرفت.

مطلب مرتبط: ۹ توصیه که یک رابطه عاشقانه و احساسی درست داشته باشیم

۴. رابطه با دیگران:

طرز تفکر، احساس، و عمل‌تان نسبت به دیگران عوامل تعیین‌کننده‌ای در موفقیت‌های شما هستند. اگر به احساس‌هایی مثل حسادت، کینه، خشم، طمع یا نفرت میدان بدهید، هرگز راه‌تان را پیدا نخواهیدکرد. درنتیجه مدام در پی یافتن راهی برای آسیب‌زدن به هم‌نوعان‌تان خواهید‌ بود.

اما احساس‌هایی مانند لذت، ایمان، امید و عشق می‌توانند پیامدهای زندگی‌تان را ۱۸۰ درجه تغییر‌دهند. قابل اعتمادترین و رازدارترین افراد دنیا همواره راهی – هرچند کوچک – برای تشویق دیگران و ابراز عشق‌شان پیدا می‌کنند.

دیگران میزان عشق و نفرت شما را حس می‌کنند. وقتی پا به اتاقی می‌گذارید، بقیه می‌دانند قصدتان چیست؟ آنها انرژی ساطع شده از شما را دریافت می‌کنند و بی‌درنگ می‌فهمند باید چگونه واکنشی – آگاهانه یا نا‌آگاهانه – نشان بدهند.

۳. رابطه با خانواده:

شاید می‌پرسید چرا رابطه با “دیگران” و “خانواده” را جدا از هم آورده‌ام یا حتی چرا خانواده را از دیگران مهم‌تر می‌دانم. پاسخ ساده است. اگر با خانواده‌تان رابطه‌ی خوبی نداشته باشید نمی‌توانید با دیگران هم رابطه‌ی خوبی برقرارکنید.

این امری بدیهی است که در خانواده عده‌ای شما‌ را دوست خواهند‌داشت و عده‌ای از شما بدشان خواهد‌آمد. لزومی ندارد تمام افراد خانواده‌تان را دوست داشته‌باشید، اما حتما باید نسبت به آنها احساسات خوب و مثبتی نشان بدهید. حتی لازم نیست با اعضای خانواده به‌طور مستقیم رو‌به‌رو شوید؛ اما در ابراز علاقه‌تان به آنها نباید کوتاهی‌کنید.

در همه‌ی‌ خانواده‌ها درگیری‌هایی وجود دارد، اما هرگز نباید از خانواده بُرید. اگر یکی از اعضاء روی دنده‌ی لج افتاده است، این برای شما بهترین فرصت است تا تمرین بردباری و امید کنید؛ حتی اگر کار پر زحمتی هم باشد، هرگز بی‌خیال نشوید.

۲. رابطه با خویشتن:

تنها هنگامی می‌توانید به خانواده، دیگران، یا اشیاء احترام بگذارید که بتوانید رابطه‌ی با خودتان را کنترل کنید. اگر بتوانید خودتان را باورکنید، خواهید‌ دید بقیه نیز شما را باور می‌کنند. شما می‌توانید بهترین دوست و بدترین دشمن خود باشید.

هر روز، جنگ و جدل‌های بی‌وقفه‌ای درون ما برپا است که ما را به انتخاب‌کردن وا‌ می‌دارد. اگر انتخاب‌های مثبت‌مان بیشتر از انتخاب‌های منفی‌مان باشد، احتمال موفقیت ما بیشتر می‌شود. خلاصه این‌که، شما ماحصلِ کلِ انتخاب‌هایی هستید که تا همین لحظه انجام داده‌اید.

شما چیزی جز انتخاب‌های خود نیستید. همین امروز می‌توانید موفق‌شدن را انتخاب کنید یا شکست‌خوردن را. انتخابِ شما جهت و مسیرتان را مشخص می‌کند. هیچ‌کس جز خودِ شما نمی‌تواند این چالش را مدیریت کند. کسی در زندگی پیروز است که بیشترین مسئولیت را در قبال انتخاب‌هایش بر عهده می‌گیرد.

مطلب مرتبط: ۸ راه برقراری ارتباط با همه آدم ها

۱. رابطه با روح:

چه به خداوند یا قانون‌های جهانی که زمین و آسمان را هدایت می‌کنند ایمان داشته ‌باشید چه ایمان نداشته باشید، رابطه با روح‌تان به شما قدرت می‌دهد بیش از توانایی‌تان کار انجام دهید. درحقیقت، هرچه بیشتر اجازه بدهید روح‌تان شما را کنترل‌کند نیروی بیشتری از سوی کائنات دریافت خواهید‌کرد.

بسیاری از مردم نمی‌دانند پیکرهایی دارای روح هستند. آنها از موفقیت در زندگی بازمی‌مانند چون تنها به جهان مادی اهمیت می‌دهند. مثلا، اگر لطمه‌ای عاطفی ببینند به‌جای تمرکز بر خودِ مشکل(احساس خطاکار بودن، ندامت، یا نابخشودگی و…) به پرُخوری یا دارو رو می‌آورند.

در دنیای معنوی هرکاری که انجام‌ می‌دهیم برای ما پیامدهایی دارد. اگر می‌خواهید تجربه‌ای معنوی داشته ‌باشید، مجبور نیستید کار شاقی انجام‌دهید. یک راه برای انجام آن هست، البته اگر ذهن و فکری باز داشته‌ باشید. باید خودتان را به قدرتی که از شما برتر است بسپارید. هیچ آرامشی برتر از آرامش روحی نیست چون هیچ‌چیز نمی‌تواند چنین آرامشی را از شما بگیرد.

مهم نیست که هستید و چه می‌کنید، این ۵ رابطه در زندگی است که می‌تواند آباد یا خراب‌تان کند. اگر هر روز به تقویت آنها فکرکنید، برای باقی عمرتان به نیرویی مهارناشدنی تبدیل خواهید شد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: دنیل اَلی

منبع: لایف هک

۵ رابطه در زندگی که بسیار ارزشمند هستند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی