کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ دلیل که چرا دونالد ترامپ رییس جمهور بدی خواهد بود

در این نوشتار در پاسخ به این سوال که چرا دونالد ترامپ رییس جمهور بدی خواهد بود ، ۵ دلیل ارائه می‌شود.

دونالد ترامپ جنجالی‌ترین شخصیت انتخابات ۲۰۱۶ بوده‌است. او در ابتدا توجه‌اش را روی بهسازی مهاجرت متمرکز کرد، و خواستار ساخت دیوار بین مکزیک و ایالات متحده و اخراج ۱۱ میلیون مهاجر غیرقانونی بود.

دونالد ترامپ

 

“اگر من رییس‌جمهور باشم آنها به این کشور نمی‌آیند. و اگر اوباما بعضی‌ها را به این کشور آورده‌است، آنها می‌روند، این‌جا را ترک می‌کنند، آنها را رفته بدانید”

مطلب مرتبط: آشنایی با خانواده قدرتمند و بزرگ ترامپ و ۳ همسرش

چرا مردم فکر می‌کنند دونالد ترامپ رییس‌جمهور بدی خواهدبود؟

دیوید مِیِر در وب‌گاه کورا جواب اندیشمندانه‌ای به این سوال داده‌است.

دونالد ترامپ از اختلالی رنج می‌برد که بر اساس دانسته‌های من، قبلا فقط یک بار به آن اشاره شده‌است. او از آفلونزا رنج می‌برد، همان بیماری‌ای که آن نوجوان ۱۸ ساله‌ی مکزیکی از آن رنج می‌برد، در آن هنگام تصمیم غلط او برای رانندگی در حالت مستی جان چند نفر را گرفت. دونالد ترامپ نمی‌تواند جلوی خودش را بگیرد، او به خاطر ثروت خانواده‌اش یاد نگرفته‌است خوب را از بد تشخیص دهد. او هرگز یاد نگرفته‌است چگونه با دیگران کنار بیاید فقط یاد گرفته‌است بُرد (به هر قیمتی) تنها چیزی است که اهمیت دارد.

حبابی که دور او ایجاد شده‌بود او را از آدم‌های زشت دور نگه داشته‌است و با دیدگاه کوته‌بینانه نسبت به دنیای اطراف‌اش تنها گذاشته‌است. از آن‌جا که همه‌ی اطرافیان‌اش “پایین‌تر” از او بوده‌اند، برایش عادی شده‌است که با همه به یک نحو صحبت کند، با لحنی تحقیرآمیز، کنایه‌دار، و تند.

مطلب مرتبط: سابقه فساد ترامپ

اما اگر می‌خواهید جزییات این‌که  چرا دونالد ترامپ رییس جمهور بدی خواهد بود را فراتر از ناراحتی‌های جسمی/روحی ظاهری او بدانید، در این نوشتار فهرستی کوتاهی از آن آمده‌است:

۱. سابقه‌ی او در اداره‌ی یک کسب‌وکار موفق کمی مشکوک است، چون او در چند مورد مختلف مجبور به اعلام ورشکستگی شده‌است تا از بازپرداخت بدهی‌هایش اجتناب کند- به عنوان رییس‌جمهور، او نمی‌تواند اقتصاد امریکا را با همین روش اداره کند. در بیشتر مواقع، شخصیت‌هایی که به آنها بدهکار هستیم کشورهای دیگر هستند و سوءمدیریت را در تامین مالی تحمل نمی‌کنند.

۲. ناتوانی مشهود او در استفاده از هرگونه فیلتر هنگام صحبت با هر فرد، اصلا در شأن یک رییس‌جمهور نیست. بله می‌دانم، او خودش را برای کسانی که فکر می‌کنند این نوع صحبت نیروبخش و جذاب است، محبوب کرده‌است. اما این محبوبیت واقعی نیست. او به عنوان رییس‌جمهور نمی‌تواند هر چیزی را که به ذهن آلوده به آفلونزا‌یش می‌رسد بگوید. او باید دیپلماتیک و دلسوز باشد.

۳. او برای هیچ‌چیز طرحی ندارد، فقط “آدم‌هایی را می‌شناسد” که می‌توانند انجام‌اش بدهند. این تفکر راهبردی نیست. بله، رییس‌جمهور به مشاور نیاز خواهدداشت و در حوزه‌ای که دانش او اندک است مشاوران می‌توانند کمک‌اش کنند، اما او باید بتواند تشخیص دهد مشورت یا توصیه‌ی خوب کدام است یا چیزی که گفته می‌شود به چه معنی است، چون مشاوران نمی‌خواهند اخراج شوند. هم‌چنین، صلاحیت همه‌ی آدم‌هایی که “او می‌شناسد” باید در مجلس نمایندگان و سنا بررسی شوند و ممکن است مشاور او نشوند.

۴. او یک فروشنده است، نه سیاستمدار. برای رسیدن به هدف‌اش یا برنده شدن، هر چیزی را که فکر می‌کند لازم است می‌گوید یا انجام می‌دهد. این می‌تواند به قیمت آسیب دیدن اقتصاد، یا توان نظامی، یا شهرت کشورمان تمام شود. رییس‌جمهور بازنمای مردم این کشور است و من فکر نمی‌کنم او توانایی انجام این کار را به‌طور موثر داشته‌باشد. تاریخچه‌ی رفتار او نشان می‌دهد در پی جاه‌طلبی و امیال شخصی او آسیب‌های جانبی شدیدی وجود خواهدداشت.

۵. اقدامات و نگرش‌های او در جریان مناظرات گویا هستند. او نمی‌داند چگونه بدون کج‌خلقی نقطه‌نظرات‌اش را به‌طور موثر انتقال دهد. هر بار که پس از یکی از بیانیه‌هایش “هو” می‌شود، این‌گونه پاسخ می‌دهد: “علت‌اش این است که حامیان شما شنوندگان را پُر کرده‌اند”. او نمی‌پذیرد که شاید آن‌چه گفته‌است نامناسب و خصومت‌آمیز بوده‌است. همیشه مقصر فرد دیگری است، یا آدمی دیگر دروغ می‌گوید. او نشان داده‌است در برقراری ارتباط ضعف دارد و قادر به دلسوزی نیست (که من معتقد هستم این‌ها خصیصه‌های جامعه‌ستیزی هستند).

من معتقد هستم رییس‌جمهور بعدی ما باید مقتدر باشد و اعتماد به‌نفس از او وجنات‌اش پیدا باشد. اما با صدای بلند فریاد زدن و استفاده از دشنام و تهدید برای بیان نظرتان به معنی اعتماد به‌نفس و اقتدار نیست. من به آقای ترامپ رای نمی‌دهم.

مطلب مرتبط: ۲۵ عدد که دونالد ترامپ را تعریف می کند

مقام ریاست‌جمهوری جعبه‌ی برای آزمودن شانس یا فرصتی برای “ساختن رزومه” نیست. کاری بسیار سخت و مستلزم دانش و مهارت است. ما مردم این کاندیداها را طوری می‌بینیم که انگار می‌خواهیم آنها را برای پر کردن یک مقام شغلی در کسب‌وکارمان استخدام کنیم. آیا آنها پیش‌نیازهای گرفتن این مقام شغلی را، مانند تحصیلات، تجربه، و سابقه دارند؟ آیا بیشتر ویژگی‌های فهرست بالا را دارند؟ من یک رییس‌جمهور را، صرفا به این خاطر که دوست دارد رییس‌جمهور شود، نمی‌خواهم. من می‌خواهم با دانستن این‌که فرد مناسب را استخدام کرده‌ام، احساس راحتی کنم.

آقای ترامپ تعداد خیلی کمی از پیش‌نیازهای این مقام را دارد و امیدوارم جای دیگری یک کار پرمنفعت پیدا کند.

امیدواریم این مطلب در مورد علت این که چرا دونالد ترامپ رییس جمهور بدی خواهد بود مورد توجه‌تان قرار گرفته‌باشد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: دوتچتر

چرا دونالد ترامپ رییس جمهور بدی خواهد بود


 

برچسب ها

بازده

  1. سیامک گفت:

    فعلن که مردم امریکاانتخابش کردندواگر ایران زرنگ باشد میتواندبجای جدال باهاش خریدوفروش کند.ترامپ اهل بیزنس وتجارت است.چیزی که مردم الان میخان.11میلیون مکزیکی جانی وفروشنده موادمخدر وبدون ویزاتو امریکا باید برن کشورشون وبا ویزا ودرست واردامریکابشند.اینو راست گفته.بهمین دلیل مردم امریکاانتخابش کردن.دونالد بهترین رییس جمهور خواهدبود بعداز رونالد ریگان.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی