کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ دلیل علمی مثبت اندیشی

دلیل علمی مثبت اندیشی

علم ثابت کرده است که آدم های مثبت اندیش موفق تر هستند. در این نوشتار ۵ دلیل علمی مثبت اندیشی معرفی می شود.

مثبت اندیشی چیست ؟

مثبت اندیشی شکل‌های مختلفی دارد. مثبت اندیشی از پیوند و عشق، خلاقیت و خوشی، درک لذت‌ها و قدرشناسی سرچشمه می‌گیرد؛ هنگامی است که از ایده یا سرگرمی جدید و هیجان‌انگیزی انرژی می‌گیرید، یا هنگامی که محو تماشای ابهت و زیبایی طبیعت می‌شوید. مثبت اندیشی از احساسات مثبت مثل شادی، آرامش، و الهام سرچشمه می‌گیرد. مثبت اندیشی چشم و قلب‌تان را به روی دنیا باز می‌کند.

مثبت اندیشی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هر اوضاعی که داشته‌باشید، قدرت تغییر زندگی و دنیای اطراف‌تان را به وضعی بهتر دارید. شما در درون خود عناصر برگشت‌پذیری، شادی، و موفقیت را دارید.

این عناصر تجدیدپذیر هستند. فقط باید یاد بگیرید چه‌طور آنها را به کار بگیرید. در این‌جا چند دلیل برای آوردن مثبت اندیشی بیش‌تر به زندگی‌تان آورده شده است.

اگر آدمی هستید که من سال‌ها پیش نبودم، دستورالعمل ساخت بهترین زندگی ممکن را ندارید. اگر شبیه من باشید، نمی‌دانید درون‌تان چه چیزهایی هست. شادی را جایی جست‌وجو می‌کنید که اشتباه است. بیرون خودتان دنبال پول، متعلقات یا موقعیتی برای کام‌یابی می‌شد، اما باز هم احساس می‌کنید چیزی را کم دارید.

چه چیزی را می‌توانید به زندگی‌تان وارد کنید که کمک‌تان کند؟مثبت اندیشی!

در ادامه ۵ دلیل علمی  مثبت اندیشی آورده می شود تا شما بتوانید با الهام از آن ها مثبت اندیشی بیش‌تری را به زندگی‌تان وارد کنیدد:

۱. مثبت اندیشی حس خوبی دارد

توجه کنید وقتی یک خبر خوشایند را در اخبار تماشا می‌کنید چه‌قدر حس‌تان بهتر از زمانی است که خبر بدی را می‌بینید. شاید این بدیهی به نظر برسد، اما بسیاری از ما در زندگی‌مان دنبال نقاط تیره و افسرده‌کننده می‌گردیم. احساسات خوب به شما انگیزه می‌دهد برای بهتر شدن تغییر کنید و به خودتان فرصت دوباره‌ای بدهید. نمی‌توانید از احساس ناراحتی خودداری کنید. اما باید مقاومت کنید و فقط روی نیازهای‌تان تمرکز کنید. حس مثبت موهبتی است که باید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

۲. مثبت‌اندیشی عملکرد ذهن‌تان را تغییر می‌دهد

مثبت‌اندشی نه‌تنها کیفیت افکاری را که در ذهن دارید تغییر می‌دهد، بلکه مرزهای ذهن‌تان را نیز گسترش می‌دهد. مثبت‌اندیشی ابزار کنار آمدن با شکست‌ها و پیدا کردن گزینه‌های جدید است. مثبت‌اندیشی شما را روی اهداف و آرمان‌های بزرگ‌تر زندگی متمرکز می‌کند. مثبت‌اندیشی صبر و دلسوزی‌تان را بیش‌تر می‌کند، کمک‌تان می‌کند زودتر ببخشید. مثبت‌اندیشی شما را قادر می‌سازد افکار منفی را رها کنید و پیوندتان را با کسانی که عاشق‌شان هستید حفظ کنید. مثبت‌اندیشی یعنی هر‌قدر هم سرتان شلوغ باشد، باز هم فرصتی پیدا می‌کنید و به خانه زنگ می‌زنید یا از کسی که برای‌تان مهم است سراغ می‌گیرید.

۳. با مثبت‌اندیشی آینده‌ای درخشام خواهید داشت

شاید احساسات مثبت در ما محو شوند، اما بیش‌تر شدن تجربه‌های مثبت‌اندیشی به مرور زمان بهترین‌ها را برای ما به ارمغان خواهدآورد. به مرور زمان توانایی مثبت‌اندیشی در زندگی‌تان تقویت می‌شود- فقط باید یک محرک ایجاد کنید. مثبت‌اندیشی درایت، خوش‌بینی، و انعطاف‌پذیری را بیش‌تر می‌کند. هم‌چنین روابط‌تان را بهبود می‌بخشد و به شما اجازه می‌دهد ارتباط‌های اجتماعی بهتری برقرار کنید.

۴. مثبت‌اندیشی منفی‌بافی را متوقف می‌کند

منفی‌بافی می‌تواند در کثری از ثانیه روزتان را خراب کند، ولی مثبت‌اندیشی می‌تواند ذهنیت شادتری به شما برگرداند. مثبت‌اندیشی مانند یک شانس دوباره است: می‌تواند به شما این توانایی را بدهد هنگامی که دیر به محل‌کارتان می‌رسید، به جای این‌که از خودتان عصبانی باشید، بدانید چه‌قدر خوش‌شانس هستید که شغلی دارید. مثبت‌اندیشی یعنی از شرایط‌تان بیش‌ترین نفع را ببرید- این همان چیزی است که برای انعطاف‌پذیری ضروری است.

۵. مثبت‌اندیشی با تمرین تقویت می‌شود

شما لحظه به لحظه بیش‌تر از آن‌جه تصور می‌کردید بر احساسات‌تان تسلط خواهیدداشت. دقیقا همان‌طور که می‌توانید منفی‌باف باشید، توانایی مثبت‌اندیشی را نیز دارید. افزایش شادی به همان اندازه که مستلزم توجه نکردن به منفیات است، نیازمند توجه به جنبه‌های مثبت زندگی است. برای این‌که ببینید چه گزینه‌های جدیدی امکان‌پذیر است، و از پس شکست‌ها بربیایید، باید مثبت‌اندیشی را تبدیل به عادت کنید. برای این‌که بهترین زندگی را داشته‌باشید باید یاد بگیرید جوانب مثبت هر اوضاعی را ببینید.

نتیجه‌گیری

مثبت‌اندیشی به این معنی نیست که خودتان را گول بزنید، مانع اتفاق افتادن چیزهای بد برای شما نمی‌شود، اما به هر حال می‌تواند تغییر چشمگیری در زندگی‌تان ایجاد کند. اگر به دنبال افزایش لذت و رضایت، پیوند و تداوم، معنی و مقصود هستید زندگی، مثبت‌اندیشی می‌تواند کمک‌تان کند چیزی را که در پی آن هستید پیدا کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: باب دمپسی

منبع: پاورآو پازیتیویتی

۵ دلیل علمی مثبت اندیشی

مثبت اندیشی


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی