کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ درمان طبیعی برای مبارزه با بیماری بی خوابی (اینسومنیا)

بعضی وقت‌ها متوجه می‌شوید داشتن یک خواب شب خوب سخت است، اما اگر همیشه این اتفاق رخ بدهد احتمالا دچار بی‌خوابی شده‌اید. بی‌خوابی اساسا بیدار شدن مکرر در طول شب یا مشکل خواب داشتن است که توانایی شما را برای کار و فعالیت در روز بعد کاهش می‌دهد. پژوهش‌ها نشان می‌دهند درمان‌های طبیعی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند از دست بی‌خوابی خلاص شوید. در اینجا به بعضی از این درمان‌های طبیعی مبارزه با بیماری بی خوابی (اینسومنیا) که ارزش خواندن دارند اشاره می‌کنیم.

بیماری بی خوابی (اینسومنیا)

در ادامه ۵ درمان طبیعی برای مبارزه با بیماری بی خوابی (اینسومنیا) آمده است:

۱. مراقبه.

دریافته‌اند که مراقبه در بهتر کردن وضعیت خواب کاملا موثر است چون با تمرین تنفس عمیق کمک می‌کند سطح استرس را کاهش دهید. شیوه‌های مراقبه‌ی مختلفی وجود دارد که می‌توانید آنها را امتحان کنید مثلا یوگا و مراقبه‌ی هدایت شده که می‌توانند کمک کنند ذهنتان را آرام و خودتان را برای خوابی بهتر آماده کنید.

مطلب مرتبط: ۹ خطرناک ترین عوارض بی خوابی برای مغز

۲. رایحه‌درمانی.

درمان طبیعی دیگر برای مبارزه با بیماری بی خوابی (اینسومنیا) رایحه درمانی است. یک رایحه‌ی بخصوص که به شدت در انگلستان توصیه می‌شود استوخدوس است که سالیان زیادی برای درمان بی‌خوابی استفاده می‌شده است. مطالعات نشان داده‌اند که روغن معطر استوخدوس می‌تواند به افزایش سطح خواب عمیق کمک کند، زمان خواب را افزایش دهد، و به شما کمک کند روز بعد سرحال باشید. روغن معطر استوخدوس در زنان بهتر عمل می‌کند چون آنها نسبت به بو حساس‌تر هستند. شما می‌توانید چند قطره از این روغن را به بالش یا وان حمام‌تان بزنید تا در رایحه‌ی استوخدوس استنشاق کنید.

مطلب مرتبط: خوابیدن مثل کودک با ۱۰ خوراکی سالم

۳. رژیم غذایی.

نوع غذایی که می‌خورید می‌تواند بر خواب شما تاثیر بگذارد. به عنوان مثال کافئین و الکل به خاطر داشتن ترکیبات شیمیایی که باعث افزایش بیداری در شما می‌شوند می‌توانند مانع داشتن یک خواب شب خوب شوند. کاری که می‌توانید بکنید این است که به دنبال انواع مواد خوراکی باشید که خواب‌تان را بهتر می‌کنند مانند تردک غلات که حاوی کربوهیدرات است. همچنین توصیه می‌شود که مصرف شکرتان را کاهش دهید چون می‌تواند به وضعیت قند خون‌تان حسابی آسیب بزند. و این به نوبه‌ی خود می‌تواند خواب‌تان را به هم بریزد.

مطلب مرتبط: ۶ خوراکی که باعث بی خوابی می‌شوند

۴. سنبل‌الطیب.

سنبل‌الطیب یکی دیگر از داروهای گیاهی است که می‌توان به عنوان مکمل خورده شود یا به عنوان چای دم شود تا اضطراب شما را کاهش داده و باعث بهتر خوابیدن‌تان شود. عقیده بر این است که این داروی گیاهی انتقال‌دهنده‌های عصبی را در بدن آرام می‌کند تا در دوره‌ی قاعدگی درد و اسپاسم عضلانی را کاهش دهد. این ماده باید یک ساعت قبل از خواب نوشیده یا خورده شود.

مطلب مرتبط: کمبود این خوراکی ها باعث بدخوابی و بدمزاجی می‌شود

۵. چای بابونه.

بابونه یکی دیگر از درمان‌های طبیعی است که می‌تواند در رابطه با بی‌خوابی به شما کمک کند. گفته می‌شود که این داروی گیاهی به هاضمه کمک می‌کند، اضطراب را کم می‌کند، و تنش و فشار را در ماهیچه‌ها کاهش می‌دهد. بهترین کار این است که این چای بعد از شام نوشیده شود و نه قبل از رفتن به رختخواب چون ممکن است نیمه‌های شب شما را برای رفتن به توالت از خواب بیدار کند.

بله، داروهایی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند شب‌ها بخوابید اما چرا وقتی که می‌توانید روشی طبیعی اتخاذ کنید از قرص استفاده کنید؟ پیش گرفتن این درمان‌های طبیعی نه تنها امن و مطمئن است بلکه نتایج آن هم تضمین شده است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

نویسنده: هریس تامپسون

منبع: 1mhealthtips.com

۵ درمان طبیعی برای مبارزه با بیماری بی خوابی (اینسومنیا)


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی