کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ خودروساز بزرگ ایران کدامند؟

خودروسازان داخلی در پنج ماه نخست امسال ۴۰۵ هزار و ۶۸۹ خودرو سواری به تولید رساندند که از این تعداد ۵۵.۳ درصد سهم محصولات ایران‌خودرو، ۳۴.۷ درصد سهم سایپا و ۱۰ درصد نیز سهم سایر خودروسازان چینی بوده است.

automobile.jpg

تجزیه و تحلیل آمار تولید خودرو در کشور طی پنج ماه نخست امسال بیانگر آن است که ۹۰ درصد خودروهای سواری، از سوی دو خودروساز بزرگ کشور به تولید رسیده و خودروسازان مستقر در استان کرمان که به تولید خودروهای چینی مشغولند ۹.۳ درصد تولید خودروهای سواری تولیدی ایران را به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس این گزارش، علاوه بر دو گروه بزرگ خودروسازی در کشور، ۷ شرکت خودروساز دیگر مشغول فعالیت بوده‌اند و توانسته‌اند حدود ۴۶ هزار خودرو سواری را تولید و به بازار عرضه کنند.

خودروسازان ایرانی تا پایان مردادماه ۴۰۵ هزار و ۶۸۹ دستگاه انواع خودروهای سواری را به تولید رسانده‌اند که از این میان ایران خودرو با تولید، ۲۲۴ هزار و ۴۵۲، سایپا، ۱۴۰ هزار و ۹۱۹، کرمان موتور ۲۲ هزار و ۵۰۸، مدیران خودرو، ۱۴ هزار و ۴۲۲ و گروه بهمن ۲ هزار و ۱۵۵ به ترتیب به عنوان پنج خودروساز بزرگ کشور نام گرفته‌اند.

رشد قابل توجه تولید خودرو در استان کرمان به عنوان قطب سوم خودروسازی کشور، موید آن است که ۳۸ هزار دستگاه انواع خودرو سواری چینی در چهار کارخانه خودروسازی این استان به تولید رسیده است. از این روی استان کرمان به پایگاه اصلی خودروسازان چینی در کشور تبدیل شده که به نظر می‌رسد با اجرایی شدن برجام این خودروسازان قصد دارند علاوه بر چینی‌ها با برندهایی دیگر وارد مذاکره شوند و سبد محصولات خود را متنوع‌‌تر از گذشته کنند.

این آمار بیانگر آن است که ایران خودرو در این مدت ۱۰ نوع خودرو سواری را به تولید رسانده که سه نوع آن برند ملی، سه نوع متعلق به شرکت‌های ژاپنی، کره‌ای و چینی و سه نوع مربوط به پژو و یک نوع متعلق به رنو بوده است. به گزارش اقتصادنیوز، سایپا نیز ۷ نوع خودرو را به تولید رسانده که یک نوع آن برند ملی، دو نوع کره‌ای، یک نوع متعلق به رنو و دو نوع چینی محصولات این شرکت را تشکیل داده است.

خودروسازان چینی چهار نوع و گروه بهمن نیز سه نوع خودرو را تولید کرده‌اند تا در مجموع با در نظر گرفتن ۹ خودروساز موجود در کشور، ۲۴ نوع خودرو سواری با چهار ملیت و ۱۰ برند در ایران به تولید برسد.


۵ خودروساز بزرگ ایران کدامند؟

سایت کسب و کار بازده


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی