کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ خطای ترزا می که برایش فاجعه آفرید

نخست‌وزیر بریتانیا زیر رگبار انتقاد مفسران روزنامه‌های جهان قرار دارد. ترزا می با تجدید انتخابات پارلمانی دست به یک قمار بزرگ سیاسی زد و بازی را باخت. در اینجا به ۵ خطای فاجعه بار ترزا می از نظر مفسران اشاره میکنیم.

ترزا می

۱. ترزا می فراموش کرد که مارگارت تاچر نیست

مفسر روزنامه لهستانی “رزکزپوس‌پولیتا” به خطای اصلی و مهم ترزا اشاره می‌کند و می‌نویسد: «ترزا می یک خطای فاحش مرتکب شد. او فراموش کرد که مارگارت تاچر جدید بریتانیا نیست، بلکه نخست‌وزیری است که تنها به طور تصادفی به این مقام رسیده است. پس از آنکه بوریس جانسون، سخنگوی اصلی طرفداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از پذیرش مسئولیت اداره کشور سر باز زد، محافظه‌کاران ترزا می را برگزیدند و آن هم به این علت که خانم می موضع روشن و شفافی درباره خروج از اتحادیه نداشت و در عین حال شخص دیگری هم در کار نبود.»

۲. شخصیت ناپایدار کار دست خانم می داد

مفسر روزنامه “دنیک ان” چاپ اسلواکی بیشتر به ویژگی‌های شخصیتی خانم ترزا توجه کرده است. او می‌نویسد: «ترزا می تا پیش از برگزاری رفراندوم خواستار ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا بود. اما پس از رفراندوم، نه تنها وظیفه نخست وزیری را پذیرفت، بلکه حتی به مدافع سرسخت خروج بریتانیا از این اتحادیه بدل شد. از منظر حرفه‌ای شاید این تغییر قابل فهم باشد، اما این امکان منتفی نیست که بخشی از مردم این تغییر مواضع را نوعی محاسبه‌گری و حرص و طمع به کسب قدرت ارزیابی کرده باشند و آن را نوعی فقدان باورپذیری و ثابت قدمی او بدانند. موضوعی که حداقل در مورد رقیب او در انتخابات، یعنی جرمی کوربین از حزب کارگر صدق نمی‌کند.»

۳. خطایی شبیه دیوید کامرون مرتکب شد

روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه” خطای ترزا می، نخست وزیر بریتانیا را با خطای دیوید کامرون، نخست وزیر پیشین این کشور مقایسه می‌کند و می‌نویسد: «دو نخست وزیر، دو تصمیم، دو تصمیمی که زیر پای هر دو را خالی کرد.”

مفسر فرانکفورتر آلگماینه به انگیزه ترزا می درباره برگزاری پیش از موعد انتخابات اشاره می‌کند و می‌نویسد که نخست وزیر بریتانیا با این تصمیم خود مایل بود موقعیت خود و حزبش را تقویت کند. ولی در عمل متوجه شد که این این تصمیم “ایده خوبی نبوده” است.

خطاهای فاجعه‌بار ترزا می از نظر مفسران

روزنامه بلژیکی “د تاید” هم در این باره چنین می‌نویسد: «این دومین باری است که محافظه‌کاران بریتانیا پشت سر هم به خود گل می‌زنند. اول نوبت دیوید کامرون بود که با برگزاری همه‌پرسی سال ۲۰۱۶ درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا دست به یک قمار سرنوشت‌ساز زد و شکست خورد. یک سال پس از آن ترزا می با برگزاری پیش از موعد انتخابات پارلمانی به آن امید بسته بود که با کسب اکثریت بیشتر، موقعیت خود را در مذاکرات مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تقویت کند. این بار هم کار به شکست انجامید و این تلاش نافرجام ماند.»

۴. ترزا می توهم عجیبی داشت

مفسر ، روزنامه آلمانی “زوددویچه” به شعارهای ترزا می در انتخابات اشاره می‌کند و می‌نویسد: «ترزا می تلاش داشت تا ذهن مردم را با شعارهای خود پر کند. غافل از اینکه با افرادی بالغ روبه‌روست.»

مفسر روزنامه انگلیسی “تایمز” بیشتر به شرح ماجرا پرداخته و می‌نویسد که «ترزا می با این انتخابات بر آن بود تا رهبری خود را بر حزبش و همچنین بر بریتانیا تحکیم کند. او بر آن بود به اتحادیه اروپا نشان دهد که در مذاکرات مربوط به خروج بریتانیا از این اتحادیه با یک نیروی قدرتمند و با ثبات روبه‌رو است. هیچ یک از این برنامه‌ها اما متحقق نشد.»

۵. ترزا می  آینده سیاسی پرهرج و مرجی را رقم زد

مفسر روزنامه فرانسوی “فیگارو” درباره آینده ترزا می می‌پرسد و می‌نویسد پرسش اصلی روز پس از این انتخابات سرنوشت‌ساز این است که آیا ترزا می‌‌ می‌رود یا می‌ماند؟

مفسر روزنامه سوئدی “داگنز نی‌هیتر” می‌نویسد: «با تجدید بی مورد و غیرالزامی انتخابات پارلمانی ترزا می خطای وحشتناکی را مرتکب شده است. حال، دوستان و یاران حزبی‌اش چاقو‌های‌شان را تیز کرده‌اند و بازار گمانه‌زنی بر سر رهبری جدید حزب رونق گرفته. یک آینده سیاسی پر هرج و مرج در انتظار بریتانیا است.»


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۵ خطای ترزا می که برایش فاجعه آفرید


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی