کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ توصیه که از دشمنی با رئیس تان اجتناب کنید

تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که نسبت به رئیس تان موضع دشمنی بگیرید؟ توسعه‌ی روابط مثبت با همکاران و مافوق‌ها در بلندمدت انجام کار را برای‌تان آسان‌تر می‌کند و شما را هم‌تراز باقی اعضای تیم نگاه‌می‌دارد.

دشمنی

محیط کار، با گرد‌ِ هم آوردنِ آدم‌هایی از اقشار مختلف جامعه، موجب شکل‌گیری ارتباطات عجیبی می‌شود.

و درحالی‌که منصب‌ شغلیِ هرکس کاملا مشخص شده است، کل تیم اساسا روی پروژه‌ی یکسانی- که باعث رشد و ترقی سازمان می‌شود- کار می‌کنند.

در نتیجه، ایجاد هماهنگی برای به حداکثر رساندن بهره‌وری و حفظ رضایت شغلی در بالاترین حدِ آن، امری ضروری است.

با در‌ نظر‌گرفتن مسئولیت‌های گوناگون در محل کار و طیف گسترده‌ی شخصیت‌هایی که برای به ثمر رساندن اهداف سازمانی در تلاش هستند، دشمنی، ضدیت و اختلاف به عنوان بخشی طبیعی از انجام هر کسب‌و‌کاری، بین کارکنان پیش خواهد آمد.

برطرف کردن این ضدیت‌ها و دشمنی‌ها به روش‌هایی کارآمد، کلید مدیریت اجرایی موفق و حفظ بازده‌ی حداکثری است.

هرگاه دچار تردید شدید، از این شیوه‌های اثبات‌شده برای جلوگیری از بروز دشمنی با رئیس تان استفاده کنید.

۱.به مقام و جایگاه وی اهمیت بدهید

هر کارمندی موظف به انجام فرامین و دستوراتی است که از مافوق‌ها- ازجمله رئیس- به وی ابلاغ می‌‌شود. و هرچند هم که مسئولیت‌های‌تان متفاوت باشد، شما و مافوق‌تان، در مورد کار نگرانی‌های مشترکی دارید.

به جای آن‌که به تفاوت‌های بین کار و رئیس‌تان اشاره کنید، برای حفظ یک رابطه‌ی خوب و مثبت با وی، به مقام و منصب او اهمیت بدهید. هرچند لازم است کارمندان علایق خود را نیز حفظ کنند، ولی هیچ اشکالی ندارد گاهی‌اوقات رئیس تان بفهمد شما هم درک می‌کنید او با چه فشارهایی روبه‌رو است.

۲.عضوی از تیم باشید

مسئولیت مدیران به حداکثر رساندن بهره‌وری اعضای گروه است، پس وقتی تکالیف کاری نامعقول به‌نظر می‌رسند، بدانیدرئیس‌تان فقط دارد کار خودش را می‌کند.

برای اجتناب از دشمنی  و نشان دادن خود به عنوان کارمندی خوب، به تیم متعهد باشید و برای رسیدن به اهدافِ سازمانی انعطاف‌پذیری‌تان را حفظ کنید. حتی وقتی ساعات اضافی یا مسئولیت‌های بیش‌تر به بارِ کاری‌تان می‌افزاید، با ذهنیت و شیوه‌ای تیمی واکنش نشان دهید.

۳.از منابع بیش‌ترین استفاده را ببرید

به‌رغم داشتنِ منصب‌های تحریک‌کننده‌، رئیس‌ها با منابع محدودی کار می‌کنند. برای اثبات سطح بالای تعهد خود و ماندن در سایه‌ی الطافرئیس‌تان، از منابع موجود نهایت استفاده را ببرید.

به عبارت دیگر، تولید بازده‌ی بالا با منابع موجود، به شکلی مثبت بر ماحصل کار تاثیر می‌گذارد و برای سفر آرام شما در قلمرو شغلی بستر را فراهم می‌کند.

۴.عجله نکنید

فکر کردن پیش از گرفتن تصمیمات کاری، تا حدودی به نتیاج بهتر می‌انجامد. و حتی اگر بیش‌ترین زمان را هم در اختیار داشته باشید، باز هم سخت‌کوشیِ به‌موقع برای تبادل‌نظر و اجرای راه‌حل‌های کسب‌وکار ضروری است.

از طرفی هم با شتاب کار کردن، اغلب باعث می‌شود کسی یا کسانی احساس تحقیر کنند. برای حفظ روابط پایدار با رئیس تان، هر وضعیتی را همان لحظه که پیش می‌آید تحلیل کنید و به دنبال تشریک مساعی با همکاران و مافوق‌ها باشید.

در سازش کردن انعطاف‌پذیری نشان دهید و به جای غر زدن، کسی باشید که کارها را به انجام می‌رساند.

۵.به‌طور موثر ارتباط برقرار کنید

ارتباط قلبِ روابطِ کسب‌وکار است، پس قسمت‌کردن موثر ایده‌های‌تان با دیگران برای جاافتادن در سازمان‌ ضروری است. معمولا، وقتی بین مدیران و کارکنان ضدیت و یا دشمنی پیش می‌آید، یک مشکل ارتباطی بروز کرده است.

به‌خصوص در بازار امروز، که ارتباطات الکترونیکی در اولویت هستند، پرورش رابطه‌ی موثر بین کارکنان در تمام سطوح امری الزامی است.

شما برای خلق شیوه‌ای کارآمد بهترین حامی خودتان هستید، پس موضع فعالانه‌ای اتخاذ کنید که ارتباط موثر با رئیس تان را تسهیل ‌کند.

هروقت آدم‌ها با هم تعامل می‌کنند، احتمال بروز دشمنی وجود دارد. به ویژه، در روابط کاری که به دلیل وجود سابقه‌های مختلف و نقطه‌نظرات رقابتی، مستعد درگیری هستند.

برای جلوگیری از دشمنی با رئیس تان به اتخاذ شیوه‌ای تیمی، ارتباطی موثر و درک موقعیت او نیازمند هستید. با استفاده‌ی بهینه از منابع و مصالحه برای دستیابی به اهدافی بهتر، از داشتن بهترین روابطِ ممکن با همکاران‌- و همین‌طور رئیس تان- لذت خواهید برد.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده- کامروا ابراهیمی

منبع: فوربس

 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی