کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ توصیه کوتاه که یک کلام تاثیرگذار داشته باشیم

در این‌جا نکاتی را می‌خوانید که بیشتر آدم‌ها به دنبال آن هستند: داشتن کلام تاثیرگذار و نافذ! اگر شما هم به دنبال آن هستید با ما همراه شوید و این مطلب را بخوانید.

کلام تاثیرگذار

می‌دانم شما چه می‌خواهید. شما چند نکته‌ی کوتاه می‌خواهید تا بتوانید برای رسیدن به موفقیت با کلامتان بیشترین تاثیر را روی دیگران بگذارید. در این روزگاری که فشار و عدم امنیت شغلی همه جا موج می‌زند چه کسی می‌تواند شما را به خاطر این خواسته سرزنش کند؟

از این رو در این‌جا نکاتی را می‌خوانید که بیشتر آدم‌ها به دنبال آن هستند تا کلام تاثیرگذار داشته باشند . لازم به یادآوری است که برای تغییر رفتار فقط دانستن نکات و توصیه‌ها کفایت نمی‌کند. شما برای استفاده از نکات یا توصیه‌های زیر نیاز دارید با تمرین آن ها را مرور و استفاده کنید.

۱. کلام هوشمندانه‌تر

اندکی آهسته‌تر و شمرده‌تر سخن بگویید تا زمان کافی به خودتان بدهید برای این‌که مناسب‌ترین لغات را برای مکالمه انتخاب کنید و اندیشه‌ی آگاه‌تری را به تصویر بکشید.

مطلب مرتبط: ۱۰ جالب‌ترین ترفندهای روانشناسی که بر آدم‌ها نفوذ کنید

۲. کلام پرقدرت‌تر

از جملات اخباری کوتاه و ساده استفاده کنید. معنی را که در ذهن دارید بگویید و چیزی را بگویید که با معنی است. حروف ربطی، صفات، قیدها، و صفات عالی و تفصیلی بی‌فایده(مثل خارق العاده!توپ!) را از کلام‌تان حذف کنید.

۳. کلام آراسته‌تر

از پاسخ گفتن به سوالات با عبارات “بله” یا ” نه” اجتناب کنید. برای وضوح کلام‌تان یک جمله‌ی کوتاه به آن پیوست کنید. مثلا، نه، ندیدمش. یا بله، مریم را می‌شناسم. فکر نمی‌کنید این‌گونه پاسخ دادن مودبانه‌تر باشد؟

مطلب مرتبط: جملات منفی :۱۳ جمله منفی که هرگز نباید بگویید

۴.  کلام پیوسته‌تر

کوشش ویژه‌ای انجام دهید تا آخرین صدای یک کلمه را تلفظ کنید. و انرژی آنرا به کلمه‌ی بعدی انتقال دهید. به تلفظ “ج” در این جمله توجه کنید. من این پنج شنبه مهمان دارم. سعی کنید در هنگام ادای این کلمه حرف ج را کامل تلفظ کنید.

۵.  کلام با اعتماد به نفس‌تر

بدن خود را در حالت ایستاده نگه‌دارید. سر خود را به گونه‌ای نگه دارید که انگار یک تاج روی سرتان است. وقتی حرکت می‌کنید اجازه ندهید بازوها و پاهای‌تان این‌ور و آن‌ور بروند. آرنج‌تان را نزدیک نیمه‌ی بالاتنه‌تان نگه دارید. به این بیندیشید که یک مدیرعامل یا یک رییس‌جمهوری هستید و احتمالا درست انجام خواهد شد.

هر روز یکی از این راهنمایی‌ها را به کار بندید تا به موفقیتی که می‌خواهید دست یابید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- پریسا جعفری

نویسنده: کارول فلمینگ

منبع : لایف هک

۵ توصیه کوتاه که یک کلام تاثیرگذار داشته باشیم


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی